Γενικό -  Φροντιστήριο/μαθήματα/ώρες διαβάσματος

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
κοιτα,ειναι πολυ καλο που εχεις ορεξη να κανεις τα μαθηματα της γ λυκειου,αλλα απο οτι εχω καταλαβει εγω προσωπικα,δεν γινεται να διαβασεις μαθηματικα κατευθυνσης γ λυκειου (και ειδικα μονος σου) και να καταλαβεις...οχι πως σου λειπει εσενα κατι,αλλα απο "πειρα' σου λεω οτι πρεπει να εχεις αποκτησει μια μαθηματικη εμπειρια απο ολη την χρονια της Β Λυκειου (στο οποιο βοηθαει πολυ και η Αλγεβρα) για να λυσεις ασκηση...εγω θυμαμαι περσι που ο καθηγητης μας εκανε ανισωσεις και πεδια ορισμου (τα οποια θεωρουνται αυτονοητα για τα μαθηματικα γ λυκ) και δεν ειχαμε την ευχερεια να τα βρισκουμε κατευθειαν..
τωρα για φυσικη πιστευω ειναι πιο ευκολα απο τα μαθηματικα,και αμα προσπαθησεις μπορεις να φτασεις σε ικανοποιητικο επιπεδο....

δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι απο τωρα για του χρονου,πιστεψε με αν εχεις ορεξη(που φαινεται οτι εχεις) μπορει να την βγαλεις την υλη μεσα στον χρονο αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ειδικά για τα μαθηματικά είναι κάπως νωρίς ακόμα.Εδώ οι περισσότεροι που κάναμε τους μιγαδικούς το καλοκαίρι τους έχουμε ξαχάσει κιόλας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,003 μηνύματα.
δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι απο τωρα για του χρονου,πιστεψε με αν εχεις ορεξη(που φαινεται οτι εχεις) μπορει να την βγαλεις την υλη μεσα στον χρονο αυτο...
Δεν νομίζω να αγχώνομαι. Αλλά αφού έχω ελεύθερο χρόνο γιατί να μην προσπαθήσω να ελαφρύνω την επόμενη χρονιά?

Ειδικά για τα μαθηματικά είναι κάπως νωρίς ακόμα.Εδώ οι περισσότεροι που κάναμε τους μιγαδικούς το καλοκαίρι τους έχουμε ξαχάσει κιόλας.:P
Δίκιο έχεις όλα ξεχνιούνται. Γιαυτό κάνουμε συνέχεια επαναλήψεις. Μια παραπάνω τι θα έβλαπτε?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Ε πιστεύω ότι σε γενικές γραμμές έτσι γίνεται το μάθημα σε όλα τα φροντιστήρια/ιδιαίτερα... Επικεντρώνεσαι περισσότερο σε πιο σύνθετες ασκήσεις (καλά τη θεωρία εννοείται ότι πρέπει να την ξέρεις απ'έξω) και ο καθηγητής είναι εκεί για να σου υποδεικνύει τα κομβικά σημεία και τη μεθοδολογία τους.. Σίγουρα και είναι εφικτό αυτό που αναφέρεις και σου κερδίζει σαφώς περισσότερο χρόνο για επαναλήψεις/διαγωνίσματα που θα σε προπονήσουν για να αποκτήσεις εμπειρία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,003 μηνύματα.
δεν γινεται να διαβασεις μαθηματικα κατευθυνσης γ λυκειου (και ειδικα μονος σου) και να καταλαβεις...οχι πως σου λειπει εσενα κατι,αλλα απο "πειρα' σου λεω οτι πρεπει να εχεις αποκτησει μια μαθηματικη εμπειρια απο ολη την χρονια της Β Λυκειου (στο οποιο βοηθαει πολυ και η Αλγεβρα) για να λυσεις ασκηση.....
Πάντως στους μιγαδικούς δεν είχα πρόβλημα. Ίσως έχεις δίκιο για τα παρακάτω. Θα δούμε!!!

Ε πιστεύω ότι σε γενικές γραμμές έτσι γίνεται το μάθημα σε όλα τα φροντιστήρια/ιδιαίτερα...
Δεν είμαι σίγουρος τουλάχιστον για το ομαδικό φροντιστήριο. Εκεί ο καθηγητής έχει μαθητές με διαφορετικό επίπεδο και προσπαθει να βρει το μέσο όρο. Καί πάλι στο ιδιαίτερο από ότι ακούω ο καθηγητής παραδίδει κλπ. Εγώ ζητάω κάτι άλλο: να οδηγώ εγώ το αυτοκίνητο και αυτός να με βοηθάει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ε τοτε διαβαζε μονος σου και απομονωνε τους καθηγητες στο σχολειο σου την ωρα του ΠΔΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,003 μηνύματα.
Ε τοτε διαβαζε μονος σου και απομονωνε τους καθηγητες στο σχολειο σου την ωρα του ΠΔΣ.
ΠΔΣ δεν!!! Τόχω ψάξει και αυτό. Πέρισι ξεκίνησε και διαλύθηκε και φέτος δεν έγινε. Οι καθηγητές του σχολείου δεν πάνέ. Μέχρι προπέρισι λέει έπαιρναν 15€ και πήγαιναν. Από πέρισι έγινε 6€ και σταμάτησαν. Φέρανε πέρισι κάτι ωρομίσθιους βυσματούχους άσχετους που ήρθαν μόνο για μόρια και που δεν ξέρανε τπτ και λέγανε βλακειες και τα παιδιά διακόψανε. Φέτος ρωτήσανε και δεν μαζεύτηκαν καθόλου παιδιά. Άρα του χρόνου νόου ΠΔΣ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top