Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,671 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,153 μηνύματα σε 78,344 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 156 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Τμήμα Βιολογίας Πάτρας

Johnjohnjohn

Νεοφερμένος

Ο Johnjohnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 46 μηνύματα.

O Johnjohnjohn έγραψε: στις 20:18, 12-08-19:

Έχει κάποιος γνώμη για τη σχολή αυτή; Η καθηγήτρια στο σχολειο μου είπε ότι το προσωπικό πλέον με ελάχιστες εξαιρέσεις δεν είναι καλό (μ είπε ότι πριν 10 χρόνια ήταν τοπ) κ δούλευε μέχρι το 14 εκεί. Ο βιολογος των ιδιαίτερων μου είπε ότι υπάρχουν έλλειψη χρημάτων για προσωπικό κ υλικά και για αυτό υπάρχουν ελλείψεις ενώ γίνονται μόνο λίγα εργαστήρια (όλα αυτά σε σχέση με τα υπόλοιπα βιολογικά). Εσείς τι λέτε; Ας μιλήσει κάποιος που να ξέρεις; (Κατά προτίμηση όχι σπουδαστής του τμήματος γτ ίσως να μν καταλάβει τα αρνητικά του τμήματος. Καλύτερα κάποιος που να έχει δει την κατάσταση στο βιολογικο Πάτρας κ κάποιο άλλο)
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,746 μηνύματα.

O nPb ... έγραψε: στις 20:35, 12-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Johnjohnjohn
Έχει κάποιος γνώμη για τη σχολή αυτή; Η καθηγήτρια στο σχολειο μου είπε ότι το προσωπικό πλέον με ελάχιστες εξαιρέσεις δεν είναι καλό (μ είπε ότι πριν 10 χρόνια ήταν τοπ) κ δούλευε μέχρι το 14 εκεί. Ο βιολογος των ιδιαίτερων μου είπε ότι υπάρχουν έλλειψη χρημάτων για προσωπικό κ υλικά και για αυτό υπάρχουν ελλείψεις ενώ γίνονται μόνο λίγα εργαστήρια (όλα αυτά σε σχέση με τα υπόλοιπα βιολογικά). Εσείς τι λέτε; Ας μιλήσει κάποιος που να ξέρεις; (Κατά προτίμηση όχι σπουδαστής του τμήματος γτ ίσως να μν καταλάβει τα αρνητικά του τμήματος. Καλύτερα κάποιος που να έχει δει την κατάσταση στο βιολογικο Πάτρας κ κάποιο άλλο)
To Πανεπιστήμιο Πατρών είναι καλό Πανεπιστήμιο γενικά απλά δεν αποτελεί προτεραιότητα για το Ελληνικό κράτος. Οι καθηγητές σε μεγάλο βαθμό πασχίζουν για το καλό επίπεδο και δημόσια εικόνα του, αλλά άνευ χρηματοδότησης μην περιμένεις και πολλά. Το προσωπικό είναι λιγάκι γερασμένο ενώ οι νέοι Λέκτορες σπανίζουν σε πολλά Τμήματα. Πολλές ερευνητικές κατευθύνσεις συγχωνεύονται, μαθήματα καταργούνται λόγω ανυπαρξίας νέου καθηγητή να καλύψει το αντικείμενο κλπ. Αυτό μπορείς να το διαπιστώσεις αν ψάξεις τους οδηγούς σπουδών της τελευταίας δεκαετίας να δεις την χρονική εξέλιξη σε μαθήματα, καθηγητές, εργαστήρια, κλπ. Ένα σημαντικό μειονέκτημα για το είδος των σπουδών, το Τμήμα Βιολογίας προσφέρει 1 μάθημα Μαθηματικών για Θετική Επιστήμη.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια