4ο Πεδίο Απαιτήσεις σχολών 4ου πεδίου

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Όσοι σπουδαζετε σε κάποια από τις σχολές του 4ου πεδίου, μπορείτε να γράψετε τη σχολή σας και το επίπεδο δυσκολίας της;

Είμαι ήδη ''καβατζωμενος'', δλδ έχω ήδη δουλειά και βγάζω το ψωμί μου. Απλά θα ήθελα να έχω και ένα πτυχίο ακόμα(οτιδήποτε) για προσωπικούς λόγους.

Ωστόσο λόγω της δουλειάς κλπ δεν πρόκειται να έχω ποτέ το χρόνο να αφιερωθω σοβαρά στη σχολη(σίγουρα όχι κάθε μέρα, αλλά 2-3 φορές τη βδομάδα πιθανολογώ).

Γι αυτό ψάχνω κάτι σχετικά εύκολο(χωρίς εργαστήρια, πρακτικές κλπ), που να μπορω να ακολουθώ τα μαθήματα χωρίς να είμαι κάθε μέρα σχολη(ώστε να βγει το πτυχίο κάποια στιγμή)
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα.
Όσοι σπουδαζετε σε κάποια από τις σχολές του 4ου πεδίου, μπορείτε να γράψετε τη σχολή σας και το επίπεδο δυσκολίας της;

Είμαι ήδη ''καβατζωμενος'', δλδ έχω ήδη δουλειά και βγάζω το ψωμί μου. Απλά θα ήθελα να έχω και ένα πτυχίο ακόμα(οτιδήποτε) για προσωπικούς λόγους.

Ωστόσο λόγω της δουλειάς κλπ δεν πρόκειται να έχω ποτέ το χρόνο να αφιερωθω σοβαρά στη σχολη(σίγουρα όχι κάθε μέρα, αλλά 2-3 φορές τη βδομάδα πιθανολογώ).

Γι αυτό ψάχνω κάτι σχετικά εύκολο(χωρίς εργαστήρια, πρακτικές κλπ), που να μπορω να ακολουθώ τα μαθήματα χωρίς να είμαι κάθε μέρα σχολη(ώστε να βγει το πτυχίο κάποια στιγμή)


Δεδομένων αυτών που γράφεις παραπάνω μάλλον θα πρέπει να προσανατολιστείς σε "σχετικά" βατές σχολές όπως τα Παιδαγωγικά, το Τμήμα Δημόσιας Διοίκησης Παντείου, τα Τουριστικά Τμήματα (Τουριστικών Σπουδών ΠΑΠΕΙ, Διοίκησης Τουρισμού Αιγάλεω). Οι Πληροφορικές, Στατιστικές, Χρηματοοικονομικά και τα λοιπά συναφή, δεν είναι σοφές επιλογές για την περίπτωσή σου (υπολογιζόμενου και του ν+2 που θα ισχύσει).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top