Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,835 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,073 μηνύματα σε 78,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 573 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 14:59, 21-09-10:

Όχι τα συγγραμματα ειναι μερος αυτου που λεμε δωρεαν παιδεια. Οι προπτυχιακοι δεν τα πλήρωνουν.
Πραγματικα διαφερουν. Οι οργανωμενοι τα δινουν γυρω στις 2 βδομαδες μετα το περας των δηλωσεων μαθηματων/συγγραμματων οι ανοργανωτοι λιγο πριν την εξεταστικη. Για τους πολυ ανοργανωτους μεσα στην εξεταστικη, δηλαδη Γεναρη
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

stroumfotragoudw

Μαθητής Γ' λυκείου

H stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H stroumfotragoudw variemai έγραψε: στις 15:06, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Όχι τα συγγραμματα ειναι μερος αυτου που λεμε δωρεαν παιδεια. Οι προπτυχιακοι δεν τα πλήρωνουν.
Πραγματικα διαφερουν. Οι οργανωμενοι τα δινουν γυρω στις 2 βδομαδες μετα το περας των δηλωσεων μαθηματων/συγγραμματων οι ανοργανωτοι λιγο πριν την εξεταστικη. Για τους πολυ ανοργανωτους μεσα στην εξεταστικη, δηλαδη Γεναρη

να σαι καλά κάτι χαζό άκουσα στις ειδήσεις ότι "το ένα σύγγραμα δωρεάν" και σάστισα
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 15:10, 21-09-10:

Σε καθε μαθημα αντιστοιχουν πολλα προσφερομενα συγγραμματα. Δεν ισχυει απαραιτητα αυτο, π.χ. υπαρχουν θεματα με μονο σημειωσεις του καθηγητη. Στην περιπτωση ομως που δινονται πολλα εσυ πρεπει να διαλεξεις υποχρεωτικα ενα, μονο αυτο καλυπτει το κρατος, τα υπολοιπα πας και τα παιρνεις απο την τσεπη σου αν θες παραπανω διαβασμα ή απο βιβλιοθηκη και συμφοιτητες.
Επισης προσεξτε τον ορο "συγγραμμα". Δεν ειναι απαραιτητο το να ειναι ενα βιβλιο μονο, πολλες φορες οι καθηγητες τα γκρουπαρουν μαζι ωστε να ειναι σιγουροι πως οι φοιτητες θα τα παρουν ολα
2
Παράθεση

oasis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H oasis γράφει, έγραφε, γράψει έγραψε: στις 15:11, 21-09-10:

Eγώ πάντως αν και γράφτηκα, κωδικούς πιστοποίησης δεν έλαβα.
Παράθεση

jay18

Φοιτητής

H jay18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H jay18 έγραψε: στις 15:30, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από oasis

me too

δεν ηξερα οτι τα συγγραματα ειναι δωρεαν.και εβλεπα και εγω κατι τιμες 20+ ευρω το ενα και προβληματιζομουν!
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 15:46, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από jay18
me too
δεν ηξερα οτι τα συγγραματα ειναι δωρεαν.και εβλεπα και εγω κατι τιμες 20+ ευρω το ενα και προβληματιζομουν!
Καλά βρε παιδιά, είναι δυνατόν να μην ξέρετε ότι είναι δωρεάν τα συγγράμματα; Μου κάνει μεγάλη εντύπωση.
20+ ευρώ καλά είναι...Σκέψου τα περισσότερα από τα δικά μας κάνουν 100+ ευρώ, με μερικά να φτάνουν και τα 300! Αν τα πληρώναμε από την τσέπη μας θα είχαμε φαλιρίσει.
4
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,129 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 16:17, 21-09-10:

Τι εγγραφή; Θέλει και εγγραφή, για ενημερώστε και τους δευτεροετείς.
Παράθεση

summer life

Φοιτητής

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 111 μηνύματα.

O summer life έγραψε: στις 00:33, 23-09-10:

η δηλωση των συγγραμματων δεν πρεπει να γινεται σε ημερομηνιες που ανακοινωνει η σχολη?ε η ολοι δηλωνουν τα συγραμματα ιδια ημερομηνια? εμενα παντος το ευδοξος μου φαινεται λιγο περιεργο καθως εχει πολλα βηματα. μπορει να ναι και απλο βεβαια τι να πω
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 12,083 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 00:40, 23-09-10:

Για να ξεκαθαριστεί, η βουλίτσα που λέει ότι δηλώνετε συγγράματα όλου του έτους τώρα αφορά τους ΕΚΔΟΤΕΣ. Οι φοιτητές δηλώνουν του χειμερινού τώρα και του εαρινού τον Μάρτιο.
2
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 10:00, 23-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από summer life
η δηλωση των συγγραμματων δεν πρεπει να γινεται σε ημερομηνιες που ανακοινωνει η σχολη?
Στον Εύδοξο γράφει κάπου ότι οι δηλώσεις θα ξεκινήσουν για όλους από 4 Οκτωβρίου. Δεν ξέρω αν η κάθε σχολή βάλει διαφορετικές ημερομηνίες. Πάντως σίγουρα θα είναι μετά τις 4/10.
Παράθεση

Harry0000 (Χάρης)

Φοιτητής

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης των Υλικών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Harry0000 http://www.matersci.upatras.gr/ έγραψε: στις 10:58, 23-09-10:

Η δικιά μου σχολή πάντως έβγαλε ανακοίνωση που λέει πως η δήλωση των συγγραμμάτων αρχίζει από τις 11 Οκτώβρη....
1
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 16:24, 23-09-10:

Κάποιοι είπατε πως κάνατε εγγραφή στο Εύδοξος, δεν έχω βρει κάτι.
Παράθεση

pepper ann (Έλενα)

Φοιτητής

H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H pepper ann έγραψε: στις 16:30, 23-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Black_Butterfly

Αυτό που μου άρεσε πάντως από αυτή την υπηρεσία είναι η δυνατότητα να δεις ένα ενδεικτικό κεφάλαιο και τα περιεχόμενα πριν δηλώσεις το βιβλίο που επιθυμείς.

και μένα μου άρεσε πολύ αυτό,αλλά σκατούλες.
Από τα 15 πόσα συγγραματα που μπορούμε να επιλέξουμε στο τμήμα μου,ζήτημα να είχαν ενδεικτικά κεφάλαια τα 2 ή 3..
Πάλι μισές δουλειές κανουν
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 16:48, 23-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από pepper ann
και μένα μου άρεσε πολύ αυτό,αλλά σκατούλες.
Από τα 15 πόσα συγγραματα που μπορούμε να επιλέξουμε στο τμήμα μου,ζήτημα να είχαν ενδεικτικά κεφάλαια τα 2 ή 3..
Πάλι μισές δουλειές κανουν
Υπάρχει και η εξής λύση: να πας στον εκδοτικό οίκο για να ξεφυλλίσεις τα συγγράμματα που σε ενδιαφέρουν.
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 16:53, 23-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Υπάρχει και η εξής λύση: να πας στον εκδοτικό οίκο για να ξεφυλλίσεις τα συγγράμματα που σε ενδιαφέρουν.
Νομίζω ότι μπορείς να τα βρεις και στη βιβλιοθήκη της σχολής.
Πως ακριβώς τα βλέπουμε τα συγγράματα; Πατάμε πάνω σε κάτι αριθμούς και δείχνει το περιεχόμενο;
Παράθεση

pepper ann (Έλενα)

Φοιτητής

H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H pepper ann έγραψε: στις 19:35, 23-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
α,παίζει κ αυτό,ε?

δίκιο έχεις

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Νομίζω ότι μπορείς να τα βρεις και στη βιβλιοθήκη της σχολής.
Πως ακριβώς τα βλέπουμε τα συγγράματα; Πατάμε πάνω σε κάτι αριθμούς και δείχνει το περιεχόμενο;

εε,μετά που κάνεις την αναζήτηση για το σύγγραμμα που θες,πατάς πάνω του και σου ανοίγει ένα παράθυρο με πληροφορίες γι'αυτό.
Εκεί αριστερά,κάτω κάτω,κάτω από τη φωτογραφία του εξώφυλλου έχει -συνήθως- μια επιλογή που λέγεται 'ενδεικτικό κεφάλαιο'.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη woochoogirl : 23-09-10 στις 19:48. Αιτία: merging
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 19:44, 23-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από pepper ann
εε,μετά που κάνεις την αναζήτηση για το σύγγραμμα που θες,πατάς πάνω του και σου ανοίγει ένα παράθυρο με πληροφορίες γι'αυτό.
Εκεί αριστερά,κάτω κάτω,κάτω από τη φωτογραφία του εξώφυλλου έχει -συνήθως- μια επιλογή που λέγεται 'ενδεικτικό κεφάλαιο'.
Οκ, θα το ελέγξω.

Είπατε και για μία εγγραφή, δεν έχω βρει όμως κάτι. Ξέρεις τίποτα;
Παράθεση

pepper ann (Έλενα)

Φοιτητής

H pepper ann έγραψε: στις 20:00, 23-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Οκ, θα το ελέγξω.

Είπατε και για μία εγγραφή, δεν έχω βρει όμως κάτι. Ξέρεις τίποτα;
Νομίζω ότι η εγγραφή αφορά μόνο τους : εκδότες,γραμματείες,σημεία διανομής κτλ...

Για τους φοιτητές λεει αυτό :Οι φοιτητές μπορούν να πιστοποιηθούν στο ΚΠΣ και να επιλέξουν Συγγράμματα με τους κωδικούς (username, password) που έχουν λάβει από το οικείο ίδρυμα.

Αλλά αφού η δήλωση ξεκινάει από 4-10,λογικό είναι να μη μπορούμε να εισέλθουμε ακόμα.

Λέω τώρα εγώ
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 20:09, 23-09-10:

Βασικά έχω μπερδευτεί:
Αρχική Δημοσίευση από oasis
Παράθεση

pepper ann (Έλενα)

Φοιτητής

H pepper ann έγραψε: στις 21:04, 23-09-10:

μήπως εννοούσε ότι γράφτηκε στη σχολή?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες