Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,524 εγγεγραμμένα μέλη και 2,459,749 μηνύματα σε 78,045 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 409 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Απλά...δεν αντέχω άλλο!

22natalia22

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H 22natalia22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H 22natalia22 έγραψε: στις 15:28, 06-11-09:

Ειλικρινά δεν αντέχω άλλο!κάθε Μερα από 2 διαγωνισματα και αλλά τοσα τεστ.γιατί πρέπει να βάζετε τόσα πολλά;;ένα άλλο θέμα που απασχολεί είναι τα θρησκευτικά.γιατί εχουμε θρησκευτικά 2φορες ενώ χημεία 1;το βρίσκετε λογικό αυτό;Και μάλιστα να γράφουμε και διαγωνισματα!!!!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,467 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 15:32, 06-11-09:

Γιατί έτσι ορίζει το Ypepth Δεν είναι θέμα του καθηγητή σου.Και διαγώνισμα γράφεται για να υπάρχει ένας βαθμός(ασχέτως που είμαι κατά του τρόπου διεξαγωγής των θρησκευτικών στο σχολειο.

Αλλά γιατί δεν ρωτάς τους καθηγητές στο σχολείο σου και ρωτάς αυτούς εδώ;
1
Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 784 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε: στις 15:36, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από 22natalia22
Ειλικρινά δεν αντέχω άλλο!κάθε Μερα από 2 διαγωνισματα και αλλά τοσα τεστ.γιατί πρέπει να βάζετε τόσα πολλά;;ένα άλλο θέμα που απασχολεί είναι τα θρησκευτικά.γιατί εχουμε θρησκευτικά 2φορες ενώ χημεία 1;το βρίσκετε λογικό αυτό;Και μάλιστα να γράφουμε και διαγωνισματα!!!!!
Και που εισαι ακόμα....
Παράθεση

22natalia22

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H 22natalia22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H 22natalia22 έγραψε: στις 15:36, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Γιατί έτσι ορίζει το Ypepth Δεν είναι θέμα του καθηγητή σου.Και διαγώνισμα γράφεται για να υπάρχει ένας βαθμός(ασχέτως που είμαι κατά του τρόπου διεξαγωγής των θρησκευτικών στο σχολειο.

Φοβάμαι να τους ρωτήσω
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,467 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 15:38, 06-11-09:

Mη σε κατεβάσουν το βαθμό; Ρώτα δεν έχεις να χάσεις τίποτα
Παράθεση

n!ko$ (Νίκος)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλοχώρι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O n!ko$ έγραψε: στις 15:39, 06-11-09:

Ε μπορεί να τους ρώτησε και να θέλει και μία δεύτερη γνώμη από εδώ μέσα...
Κάτι σαν τους γιατρούς που πάμε και σε δεύτερο αν δεν μας αρέσει αυτό που λέει!!!
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

O Iliaso έγραψε: στις 15:42, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από n!ko$
Ε μπορεί να τους ρώτησε και να θέλει και μία δεύτερη γνώμη από εδώ μέσα...
Κάτι σαν τους γιατρούς που πάμε και σε δεύτερο αν δεν μας αρέσει αυτό που λέει!!!
Mόνο που εδώ ο δεύτερος δεν μπορεί να κάνει κάτι ενώ ο γιατρός μπορεί
Παράθεση

22natalia22

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H 22natalia22 έγραψε: στις 15:46, 06-11-09:

Mη σε κατεβάσουν το βαθμό; Ρώτα δεν έχεις να χάσεις τίποτα
Απλά φοβάμαι μην
με πάρει με κακό μάτι.έχω βγάλει 18·9 και φοβάμαι πως άμα τον ρωτήσω δε θα με συμπάθει πια
1
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

O Iliaso έγραψε: στις 15:49, 06-11-09:

E και με αυτό;Δεν είπαμε να το βρίσεις κιόλας αλλά για τις επιδόσεις σου σε ελέγχει όχι για το αν σε συμπαθει
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Φοιτητής

H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,344 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε: στις 16:03, 06-11-09:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εκεί που είπα, α, ωραία τώρα που θα πάω λύκειο με τετράμηνα θα ξεκινήσει πιο αργά το γνωστό με τα τεστ-διαγωνίσματα την εβδομάδα που έρχεται γράφουμε Δευτ. φυσική Τρίτη χημεία Τετάρτη Έκθεση Πέμπτη Αγγλικά και Αρχές οικονομίας Παρασκευή Θρησκευτικά. Και πες τε μου τώρα εμένα. Ποιος προλαβαίνει να χει ελεύθερο χρόνο με τόσα τεστ και διαγωνισματα εβδομαδιαία, με φροντιστήρια, και με εξωσχολικές δραστηριότητες(εγώ π.χ. μουσική):!::s;;;

Α, και εκεί που διαμαρτηρόμαστε μας γκρινιάζουν και από πάνω λέγοντάς μας "Και τι να κάνω τώρα εγώ; Βρείτε το χρόνο σας!" Αχ, έτσι και μεγαλώσω θα τους δείξω τους άψυχους καθηγητες, αχχχ.......
Παράθεση

nefi

Φοιτητής

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

H nefi έγραψε: στις 16:06, 06-11-09:

οι καθηγητες ζουνε σε παραλληλο συμπαν...
1
Παράθεση

22natalia22

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H 22natalia22 έγραψε: στις 16:09, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από nefi
οι καθηγητες ζουνε σε παραλληλο συμπαν...
ακριβώς!!!
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 16:16, 06-11-09:

Γιατί ο κάθε καθηγητής νομίζει ότι έχουμε τα δικά του για την επόμενη μέρα. Μας βάζει διαγώνισμα στα αρχαία και λέει, έ μωρέ τι είχατε 6 αρχικούς χρόνους, 2 ερωτήσεις ανάπτυξης και 1 παράγραφο μετάφραση. Ναι αυτά είχαμε, ΣΤΑ ΑΡΧΑΙΑ.
Παράθεση

nefi

Φοιτητής

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

H nefi έγραψε: στις 16:58, 06-11-09:

αντιμετωπιζουν τους μαθητες λες κ αυτοι δν ητανε ποτε παιδια...ελεος...
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Φοιτητής

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 17:47, 06-11-09:

Παιδιά δεν φταίνε οι καθηγητές!Το όλο σύστημα φταίει!!
Παράθεση

dimitra..roxy

Φοιτητής

H dimitra..roxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H dimitra..roxy έγραψε: στις 18:18, 06-11-09:

συμφωνω ουτε εγώ αντέχω αλλο ειναι πάρα πολλά
Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,016 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε: στις 18:22, 06-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από nefi
αντιμετωπιζουν τους μαθητες λες κ αυτοι δν ητανε ποτε παιδια...ελεος...
συμφωνω,τιποτα δεν εχει αλλαξει τελικα..ολα ιδια,παντα διπλα διαγωνισματα και τεστ να μην προλαβεις να ανασανεις,λες και ενα 14 χρονο παιδι εχει μονο το σχολειο,βαλε και το φροντ,βαλε κια τα αγγλικα ή και δευτερη ξενη γλωσσα,πφφφ
Παράθεση

KostasTheGreek

Φοιτητής

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

O KostasTheGreek έγραψε: στις 18:23, 06-11-09:

Ειναι νωρις ακομα για να λες δεν αντεχω..αν λες απο τωρα δεν την παλευω και λοιπα που να δεις τα επομενα χρονια...
Τα καλυτερα ερχονται...
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,130 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 18:36, 06-11-09:

Βρε ηρεμήστε, όλοι περάσαμε από αυτή την φάση αλλά....είμαστε ακόμα ζωντανοί!
Πολλές φορές αυτή η πίεση κάνει καλό στον άνθρωπο διότι μαθαίνει να παλεύει..
Σε λίγα χρόνια θα νοσταλγήσετε την όλη κατάσταση..

Όσο για τα αγγλικά κτλ που αναφέρθηκαν παραπάνω,δεν εντάσσονται στο σχολικό πρόγραμμα αλλά στις εξωσχολικές δραστηριότητες άρα δικαιολογημένα δεν αφορούν τους καθηγητές..

Τέλος, μια κοπέλα ανέφερε κάτι για τα αρχαία...Σκέψου να μην σου έβαζε τίποτα,θα παραπονιόμασταν για την αδράνεια και την αδιαφορία τους..Ο κάθε καθηγητής λοιπόν,βλέπει να είναι οκ στο μάθημά του..

Και φυσικά οι καθηγητές είναι διαλλακτικοί,καθώς εμείς πολλές φορές ζητούσαμε ''παράταση'' για μια εργασία,test κτλ όταν είχαμε δύσκολο πρόγραμμα!
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,471 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε: στις 19:57, 06-11-09:

Εγώ λέω να ακούσουμε λίγο και τι έχει να πει ένας καθηγητής από εδώ, χωρίς να καταλήγουμε σε αυθαίρετα συμπεράσματα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    hirasawayui

Βρείτε παρόμοια