Επαγγελματική Αποκατάσταση από σχολή 1ου Πεδίου

konstantinaaa

Νεοφερμένος

Η konstantinaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Με 16.500 μορια απο 1ο πεδιο ποια σχολη πιστεύετε θα μπορουσε να διαλεξει καποιος με καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Δημοσιογραφία απλώς θέλει και ένα ειδικό μαθημα,αλλιώς μετά κάποιο παιδαγωγικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Με διαφορα θα ελεγα Κοινωνικης Εργασιας. Μετα, το τμημα Μεταφραστων στο Ιονιο, καποια ξενογλωσση φιλολογια (οχι μονο τις γνωστες ευρωπαϊκες, αλλα ακομα και ρωσικη ή τουρκικη), ή ελληνικη φιλολογια με κατευθυνση Γλωσσολογιας, οπου θα μπορεις να κανεις ενδεχομενως και αλλα πραγματα, περα απο τα κλασικα ιδιαιτερα.


Πριν λιγο καιρο θα ελεγα και Παιδαγωγικο Ειδικης Αγωγης, αλλα δειχνει να εχει κορεστει πλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κοινωνική εργασία αν θες να είσαι σειρά στον ΟΑΕΔ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Και οι κοινωνιολογία / Κοινωνική ανθρωπολογία είναι καλές σχολες αρκεί να κάνεις καλό μεταπτυχιακό. Μόνες τους δεν λένε Και πολλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Κοινωνική εργασία αν θες να είσαι σειρά στον ΟΑΕΔ.


Κοινωνικους λειτουργους ζηταν απο ΜΚΟ και ιδιωτικους φορεις, μεχρι συμβασιουχους σε δημους και μονιμους σε φορεις του δημοσιου. Οι αντιστοιχες θεσεις για κοινωνιολογους ειναι μετρημενες.

Εξαλλου για 1ο πεδιο μιλαμε. Ποια σχολη εχει αμεσοτερη αποκατασταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ισχύει ότι οι Κοινωνικοί Λειτουργοί έχουν πάρει πολύ τα πάνω τους. Αλλά είναι εξαιρετικά δύσκολο επάγγελμα, δεν είναι τόσο απλό όσο ακούγεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Ισχύει ότι οι Κοινωνικοί Λειτουργοί έχουν πάρει πολύ τα πάνω τους. Αλλά είναι εξαιρετικά δύσκολο επάγγελμα, δεν είναι τόσο απλό όσο ακούγεται...


Εννοείται πως είναι δύσκολο. Έχει τεράστια ευθύνη και πρέπει να δρας άμεσα,χωρίς να επηρεάζεσαι ψυχολογικά απο τις δύσκολες καταστάσεις.

Εγώ προσωπικά από 1ο πεδίο θα ήθελα να σπουδάσω Ιστορία-Αρχαιολογία. Από τη φιλολογία μου αρέσει το κλασικό λόγω αρχαίων αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει με τη Γλωσσολογία. Μου αρέσουν επίσης και τα Αγγλικά-Γαλλικά αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θέλω να τα διδάσκω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Εννοείται πως είναι δύσκολο. Έχει τεράστια ευθύνη και πρέπει να δρας άμεσα,χωρίς να επηρεάζεσαι ψυχολογικά απο τις δύσκολες καταστάσεις.

Εγώ προσωπικά από 1ο πεδίο θα ήθελα να σπουδάσω Ιστορία-Αρχαιολογία. Από τη φιλολογία μου αρέσει το κλασικό λόγω αρχαίων αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει με τη Γλωσσολογία. Μου αρέσουν επίσης και τα Αγγλικά-Γαλλικά αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θέλω να τα διδάσκω


1. Συμφωνώ!
2. Να προσπαθείτε να ξεχωρίζετε από τη μάζα (γνώσεις, μετεκπαίδευση, ενδιαφέροντα, προοπτικές κλπ)
3. Οι ξένες γλώσσες δεν είναι μόνο διδασκαλία (βλ. π.χ. μετάφραση-διερμηνεία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top