Δυσλεξία και εξεταστική

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτησω ενα ξερει καποιος τι ενεργειες πρεπει να κανω για να αποδειξω οτι εχω δυσλεξια στην σχολη που φοιτω,και επισης πως θα εξεταζομαι στην εξεταστικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτησω ενα ξερει καποιος τι ενεργειες πρεπει να κανω για να αποδειξω οτι εχω δυσλεξια στην σχολη που φοιτω,και επισης πως θα εξεταζομαι στην εξεταστικη

Eμ δεν εχεις καποιο σχετικο χαρτι που να το αποδεικνυει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Λογικά θα πρέπει να πάρεις χαρτί από το νοσοκομείο και να εξετάζεσαι προφορικά ερχόμενος σε συννενόηση με τον διδάσκοντα.
Καλύτερα όμως να ρωτήσεις στη γραμματεία της σχολής σου ή αν έχετε ομάδα για όσους αντιμετωπίζουν δυσκολίες να απευθυνθείς εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Πρέπει να πας νομίζω σε κάποιο νοσοκομείο,να σε εξετάσει λογοθεραπευτής και να σου δώσει μια βεβαίωση ότι έχεις πρόβλημα δυσλεξίας..
Μόνο τότε θα μπορείς να δώσεις προφορικά στην εξεταστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
είχα επισκεφτει παλια και μου είχε βρει ενα προβλημα..αλλα εγω δεν πηρα καποιο χαρτι τοτε..και πανελληνιες εδωσα κανονικα οπως ολοι δεν ειχα παει για χαρτι..μηπως ξερεται τι χαρτι και απο που χρειαζετε να το παρω? και πια θα είναι η διαφορα στην εξεταση και στην βαθμολογια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αφού έδωσες κανονικά πανελλήνιες, μήπως δεν έχεις έντονο πρόβλημα; :hmm:
Aλλιώς στις πανελλήνιες θα αντιμετώπιζες πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
είχα επισκεφτει παλια και μου είχε βρει ενα προβλημα..αλλα εγω δεν πηρα καποιο χαρτι τοτε..και πανελληνιες εδωσα κανονικα οπως ολοι δεν ειχα παει για χαρτι..μηπως ξερεται τι χαρτι και απο που χρειαζετε να το παρω? και πια θα είναι η διαφορα στην εξεταση και στην βαθμολογια?

Διαφορα στη βαθμολογια δεν νομιζω να υπαρχει...
Παντως ο ξαδερφος μου που ειχε καποια μορφη δυσλεξιας πηρε χαρτι απο το ΚΕΔΔΥ της Θεσσαλονικης (δημοσιο ιδρυμα) + πανελληνιες εδωσε διαφορετικα απο τους αλλους.Πχ Εκθεση εγραψε στο χαρτι καποια πραγματα + μετα τα ειπε προφορικα με τον δικο του τροπο στον εξεταστη -κατι τετοιο- .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
αντιμετωπισα και στις πανελληνιες..γιατι για να γραψω τα μορια που εγραψα διαβασα πολυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Οκ, ρώτα τότε στη γραμματεία τι πρέπει να κάνεις. :)
Σίγουρα θέλεις χαρτί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Οποιος γνωριζει, εγω που φετος εισηχθησα στο πολυτεχνειο,και ειχα μαθησιακη δυσκολια στο λυκειο(εδωσα προφορικα πανελληνιες) δικοιοθμαι καιμια διευκολυνση στο πανεπιστημιο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Οποιος γνωριζει, εγω που φετος εισηχθησα στο πολυτεχνειο,και ειχα μαθησιακη δυσκολια στο λυκειο(εδωσα προφορικα πανελληνιες) δικοιοθμαι καιμια διευκολυνση στο πανεπιστημιο;;;
Nαι κανονικά.
Έχεις δικαίωμα να δίνεις τα μαθήματα προφορικά στις εξεταστικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
OK ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top