Μονίμων Υπαξιωματικών Στρατού (ΣΜΥ) - Σώματα

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Σε τέτοιες σχολές(αστυνομικές και στρατιωτικές) να μπεις μόνο αν σου αρέσει πραγματικά και θέλεις να ακολουθήσεις τέτοια νοοτροπία και ζωή αλλιώς αν πας για τα λεφτά μην τη δηλώσεις καν. Συμβουλευτικά στο λέω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
ενοω οτι εγινε και φετος αν ενα της θεωρητικης ηθελε σμυ με τα ευκολα θεματα που τ εβαλαν εχει γραψει ανετο βαθμο που τον βαζει στην σχολη ενω ενβας απο τεχνολογικη με τα δυσκολα μαθηματικα-φυσικη δεν εγραφε ανετο βαθμο σε σχεση με καποιον απο θεωρητικη ασ υποθεσουμε ιδιου επιπεδου μαθητες.. ελπιζω να καταλαβαινεις την διαφορα
ενταξει αυτο δν εχει σχεση δν ξερεις τι θα συμβει για το τι κατευθυνση θα ακολουθησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyDaPir

Νεοφερμένος

Ο JohnyDaPir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Βασικά μου αρέσει πολύ ο αθλητισμός...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Και τι σχέση έχει αυτό με τον στρατό?Στους περισσότερους αρέσει.Και γω παίζω μπάλα απ'τα 6 μου.So what?Αν πραγματικά θες να μπεις στον στρατό προσπάθησε να βρεις τους πραγρματικούς λόγους που θες να το κάνεις και να κατανοήσεις κατά πόσο αυτοί οι λόγοι είναι ισχυροί στο να σε κάνουν να ανταπεξέλθεις,γιατί όπως είπαν και παραπάνω πολλοί τα παρατάνε.Άσε που εσύ θες και σώματα που είναι καθαρά υποστηρικτικά(γραφειάδες) και οι ασκήσεις θα είναι ανύπαρκτες....Προτείνω να πας ΤΕΦΑ :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Στρατό θα πάς αν το νιώθεις πραγματικά ότι ανήκεις εκεί. Δεν πάς για την πλάκα σου ΣΜΥ ή ΣΣΕ, γιατί είναι άγριες σχολές.

Αν σ' αρέσει ο αθλητισμός, να πάς ΤΕΦΑΑ, όπως είπε ο Τιτής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyDaPir

Νεοφερμένος

Ο JohnyDaPir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
πόσα είναι τα μόρια για τεφαα;βρίσκεις εύκολα δουλειά μετά;μισθός;κάτι διάβασα αλλα δν κατάλαβα και πολλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
πόσα είναι τα μόρια για τεφαα;βρίσκεις εύκολα δουλειά μετά;μισθός;κάτι διάβασα αλλα δν κατάλαβα και πολλά!
Κρίμα.Ο Ε.Σ. θα χάσει ένα σπουδαίο στέλεχος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
ρε μαγκακι συζητησερ το λιγο με την οικογενεια σου να σου πουν και την γνωμη τους..απο οτι βλεπω εσυ θες σχολη με μισθο :P xexexe
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
πόσα είναι τα μόρια για τεφαα;βρίσκεις εύκολα δουλειά μετά;μισθός;κάτι διάβασα αλλα δν κατάλαβα και πολλά!
Περυσι η βαση της Αθηνας ηταν 15310..Ομως για να μπεις σε καποιο τμημα τεφαα πρεπει να δωσεις κ αθληματα!Η επιδοση σου σε αυτα προσμετραται στα μορια για την εισαγωση στη συγκεκριμενη σχολη!Βεβαια οι χρονοι που απαιτουνται δεν ειναι κ τοσο ευκολοι κ γι'αυτο καλο θα ηταν να αρχισεις μια προετοιμασια απο τα μεσα της γ λυκειου με προπονητες που προετοιμαζουν παιδια για τεφαα.
Τωρα για την επαγγελματικη αποκατασταση τι να σου πω?Δεν εχω ιδεα καποιος που σπουδαζει σε γυμναστικη ακαδημια θα ξερει καλυτερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyDaPir

Νεοφερμένος

Ο JohnyDaPir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ναι βασικά αυτό που θέλω είναι μία σταθερή δουλειά με μισθό(το προτιμώ δηλαδη).το θέμα είναι αν από τεφαα θα έχω επαγγελματική αποκατάσταση.Οσο για τα αθλήματα πραγματικά τα κάνω και με καλύτερες επιδόσεις οπότε δν με προβληματίζουν αυτά.Είμαι αρκετά καλός μπορώ να πω σχετικά με τν αθλητισμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chster

Νεοφερμένος

Ο chster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά θέλω βοήθεια σε ένα θέμα!Θέλω να μου απαντήσει κάποιος που να ξέρει έγκυρα..Είμαι ανάμεσα στο να επιλέξω Σ.Μ.Υ ή Ευελπίδων!!
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Η ευελπίδων βγάζει αξιωματικούς, η ΣΜΥ υπαξιωματικούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Παιδιά θέλω βοήθεια σε ένα θέμα!Θέλω να μου απαντήσει κάποιος που να ξέρει έγκυρα..Είμαι ανάμεσα στο να επιλέξω Σ.Μ.Υ ή Ευελπίδων!!
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ???

ΣΣΕ πρωτα και μετα ΣΜΥ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Από τη Σ.Σ.Ε να πάει στη Σ.Μ.Υ γιατί; Συνήθως το αντίθετο γίνεται. Σ.Σ.Ε να επιλέξεις. Μπορείς να εξελιχθείς βαθμολογικά γρηγορότερα από τη ΣΜΥ και ως θέση θα είσαι ανώτερος από τους υπαξιωματικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
o Zougraf εννοεί πρώτα ΣΣΕ στο μηχανογραφικό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
μια ζωη και σημερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

effyjj

Νεοφερμένος

Ο effyjj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα, γνωρίζει κανεις αν απο σμυ σωματα μπορω καπως στην πορεια να αλλαξω σε οπλα ή ακομα να υπηρετησω στις ειδικες δυναμεις απο σωματα περα απο το ΤΕΝΕΦ ?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top