Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,245 εγγεγραμμένα μέλη και 2,448,989 μηνύματα σε 77,543 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 274 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ο μητροπολίτης Πειραιώς για το στοματικό έρωτα

Dias

Διδακτορικός

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Διδακτορικός . Έχει γράψει 7,464 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 17:57, 28-09-12:

ΠΗΓΗ

«Μανιφέστο» Σεραφείμ κατά πεολειχίας
Αφού διευκρινίζει ότι δεν κινείται «ἀπό ποταπά κίνητρα ἀκραίας ἤ φονταμενταλιστικῆς διαθέσεως οὔτε ἔχομε κάποιο ὁμοφοβικό σύνδρομο», ο Μητροπολίτης Πειραιώς Σεραφείμ προειδοποιεί ότι «τά ὀψώνια τῆς ἁμαρτίας εἶναι θάνατος καί ὅτι ἡ παράχρησις τῶν σωματικῶν ὀργάνων τοῦ ἀνθρωπίνου ὄντος ἐγκυμονεῖ τρομακτικές συνέπειες τόσο στήν ψυχική ὅσο καί τήν σωματική ὑγεία του».
Στο μανιφέστο αυτό κατά του στοματικού έρωτα που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Ιεράς Μητροπόλεως Πειραιώς με τίτλο «Η ευθύνη και το χρέος απέναντι στο ιερό πρόσωπο του ανθρώπου και στο μέγιστο δώρο του Θεού, τη ζωή», ο Άγιος Πειραιώς αξιοποιεί ρεπορτάζ που δημοσιεύθηκε το 2010 στην ιστοσελίδα της εφημερίδας τα νέα για τους κινδύνους από τον στοματικό έρωτα.
Δυόμιση ολόκληρα χρόνια μετά την ανάρτηση του ρεπορτάζ που παρουσιάζει μελέτη του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου του Κόβεντρυ. Σύμφωνα με τα αποτελέσματά της -τα οποία επικαλείται ο κκ Σεραφείμ- ο κίνδυνος αναπτύξεως του οροφαρυγγικού καρκίνου αυξάνεται σε άντρες και γυναίκες που έχουν από 6 ερωτικούς συντρόφους και πάνω στη ζωή τους, από 4 ερωτικούς συντρόφους και πάνω με τους οποίους κάνουν στοματικό σεξ και – ειδικά για τους άντρες – όταν αρχίζουν να έχουν ερωτικές επαφές σε μικρή ηλικία.
Αφού έχει ξεκαθαρίσει πώς δεν είναι ομοφοβικός ούτε και φονταμενταλιστής ο Μητροπολίτης Πειραιώς επισημαίνει την αλήθεια «ὅτι τά ὀψώνια τῆς ἁμαρτίας εἶναι θάνατος καί ὅτι ἡ παράχρησις τῶν σωματικῶν ὀργάνων τοῦ ἀνθρωπίνου ὄντος ἐγκυμονεῖ τρομακτικές συνέπειες τόσο στήν ψυχική ὅσο καί τήν σωματική ὑγεία του»...

Το σχόλιό μου:
Ο στοματικός έρωτας είναι μια σεξουαλική διεργασία, η οποία εφόσον ευχαριστεί τους συμμετέχοντες σ΄αυτήν δεν είναι ούτε κακό ούτε και ...αμάρτημα. Κανένας σοβαρός επιστήμονας δεν την καταδικάζει και κανένας δεν έχει πει ότι μπορεί να είναι επικίνδυνος για την υγεία. (Να τι λέει ο γνωστός σεξολόγος Ασκητής). Όσο για τον ρασοφόρο, ισχύει το "δουλειά δεν είχε ο διάβολος κλπ" και (ως συνήθως) παραπέμπει σε ανύπαρκτες πηγές, βρίσκοντας ευκαιρία να συκοφαντήσει μια πολύ όμορφη ανθρώπινη εκδήλωση: το σεξ.
1
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,917 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε: στις 20:42, 28-09-12:

Να φανταστώ αν ο εκτελών την ειδεχθή,ως φαίνεται,πράξη της πεολειχίας,τυγχάνει να είναι οχτάχρονο αγοράκι,είναι οκ?
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,368 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε: στις 20:50, 28-09-12:

Η αιδοιολειχια επιτρεπεται?Δεν μας το διευκρινιζει ο παπουλης
Παράθεση

McConkey

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πάτρας και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O McConkey έγραψε: στις 20:53, 28-09-12:

ξέρετε την νόσο του φιλιού από αυτο΄θέλει να μας προστατέψει ο σεβασμιότατος
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια