[2012] Βάσεις εισακτέων πανελληνίων σε πανεπιστήμια και ΤΕΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Οι προτιμησεις για το 90% εχουν βγει;
Αν ναι,στειλτε λινκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Τσέκαρε το λινκ στην προηγούμενη σελίδα Mr.Blonde ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
τους έβγαλαν και βίντεο?? :P σιγά το κατόρθωμα..λες και άλλοι δεν πέρασαν...άλλη καμιά δε γέννησε,μόνο η Μαριώ το Γιάννη :P

Nαι, και δεν είναι η πρώτη φορά. Και όταν βγήκαν τα αποτελέσματα τους ξαναέβγαλαν.
Επίσης, έδωσαν και συνεντεύξεις στις εφημερίδες.
Εμείς της Κομοτηνής (όλοι με 18.500 κατά μέσο όρο) δεν τους κάνουμε.:pfff:
Μουαχαχαχαχα.:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
πιο famouς στην πρώτη προτίμηση όμως και όχι στο συνολικό αριθμό. Βέβαια ο αριθμός των μαθητών που δήλωσαν μια σχολή στην πρώτη/δεύτερη/τρίτη θέση δείχνει ουσιαστικά τη ζήτηση της σχολής.:P
Μα η νομικη αθηνας ειναι η πιο υψηλη σχολη του πεδιου, γιατι καποιος να τη βαλει δευτερη η τριτη επιλογη?
Nαι, και δεν είναι η πρώτη φορά. Και όταν βγήκαν τα αποτελέσματα τους ξαναέβγαλαν.
Επίσης, έδωσαν και συνεντεύξεις στις εφημερίδες.
Εμείς της Κομοτηνής (όλοι με 18.500 κατά μέσο όρο) δεν τους κάνουμε.:pfff:
Μουαχαχαχαχα.:P:P
Εγω κραταω χαμηλο προφιλ κατα κοσμον, ουτε μια συνεντευξη δεν εχω δωσει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μα η νομικη αθηνας ειναι η πιο υψηλη σχολη του πεδιου, γιατι καποιος να τη βαλει δευτερη η τριτη επιλογη?

Εγω κραταω χαμηλο προφιλ κατα κοσμον, ουτε μια συνεντευξη δεν εχω δωσει.:P
Γιατί ίσως δεν του αρέσει:)

Δε θα βάζουμε όλες τις μουράτες του πεδίου μας και σε όποια μπούμε. Δεν είναι σωστή συμπλήρωση του μηχανογραφικού αυτό, κατάντια είναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Nαι, και δεν είναι η πρώτη φορά. Και όταν βγήκαν τα αποτελέσματα τους ξαναέβγαλαν.
Επίσης, έδωσαν και συνεντεύξεις στις εφημερίδες.
Εμείς της Κομοτηνής (όλοι με 18.500 κατά μέσο όρο) δεν τους κάνουμε.:pfff:
Μουαχαχαχαχα.:P:P

Δυστυχώς,εσείς είστε παιδιά ενός κατώτερου Θεού :worry:
:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Γιατί ίσως δεν του αρέσει:)

Δε θα βάζουμε όλες τις μουράτες του πεδίου μας και σε όποια μπούμε. Δεν είναι σωστή συμπλήρωση του μηχανογραφικού αυτό, κατάντια είναι:P
Ναι συμφωνω με το τελευταιο. Απλα αμα δε σου αρεσει δε τη βαζεις καν, γιατι παλι κανεις λαθος συμπληρωση του μηχανογραφικου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Κανενα λινκ με βαθμολογιες πρωτου τελευταιου υπαρχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Μα η νομικη αθηνας ειναι η πιο υψηλη σχολη του πεδιου, γιατι καποιος να τη βαλει δευτερη η τριτη επιλογη?
Η σχολή του πρώτου πεδίου με την υψηλότερη βάση είναι η Ψυχολογία ΣΣΑΣ νομίζω.
Και επίσης, η υποβολή του μηχανογραφικού πρέπει να γίνεται κανονικά με βάση τις προτιμήσεις του υποψηφίου και όχι με βάση τις προηγούμενες βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Γενικα αν ακουσετε δηλωσεις των αριστουχων στις εφημεριδες της Ροδου μου ερχεται να ριξω κανενα χαστουκι στην εφημεριδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Nαι, και δεν είναι η πρώτη φορά. Και όταν βγήκαν τα αποτελέσματα τους ξαναέβγαλαν.
Επίσης, έδωσαν και συνεντεύξεις στις εφημερίδες.
Εμείς της Κομοτηνής (όλοι με 18.500 κατά μέσο όρο) δεν τους κάνουμε.:pfff:
Μουαχαχαχαχα.:P:P

Τον πρώτο στη Νομική Κομοτηνής πάντως τον βγάλανε, είναι από τον νομό Πιερίας! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως στη θεωρητική ειδικά οτιδήποτε και να έβαζαν θα θεωρούνταν πιο εύκολο από πέρυσι...
-Στο άγνωστο το περσινό ήταν πάρα πολύ δυσκόλο. Πιο δύσκολο να έβαζαν αποκλείεται, μετά πηγαίναμε σε επίπεδο φιλολογίας. Έβαλαν κάτι πιο βατό.
- Στη λογοτεχνία έπεσε ο περιβόητος κρητικός, που όντως είναι από τα πιο δύσκολα κείμενα. Φέτος έβαλαν κάτι πιο βατό επίσης.
Ιστορία, λατινικά, βιολογία παίζει ρόλο το διάβασμα το μαθητή.
Οι υποψήφιοι γενικά τα πήγαν καλύτερα σε όλες τις κατευθύνσεις επειδή προφανώς ήταν προετοιμασμένοι καλύτερα αφού είδαν τον περσινό πανικό... Αυτό πιστεύω...
Μα τα περσινα θεματα δεν ειχαν καποια δυσκολια τεραστια(το αγνωστο που αναφερεις ειχε-για μενα-2 δυσκολες προτασεις,αλλιως με συνταξη εβγαινε αξιοπρεπως).Ο ''Κρητικος'' ηταν κειμενο που συνηθως σε σχολεια και φροντιστηρια γινοταν πρωτο-πρωτο,αλλα με καλη προετοιμασια απαντουσε κανεις ευκολα στα θεματα.Φετος τα πηγαν καλυτερα οι θεωρητικοι ,ενδεχομενως και γιατι ηταν καλυτερα προετοιμασμενοι,αλλα και γιατι κατι μου λεει οτι περυσι η διορθωση των γραπτων μας εγινε με αυστηρα κριτηρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω όποιον το έψαξε, κατά πόσο βγήκαν σωστές οι διάφορες "προβλέψεις" ή "εκτιμήσεις" των βάσεων από εφημερίδες ή ιστοσελίδες. Ειδικά, είμαι περίεργος αν επαληθεύτηκε ο Κουτρουμπέλης (για τον οποίο έγινε αρκετός ντόρος).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω όποιον το έψαξε, κατά πόσο βγήκαν σωστές οι διάφορες "προβλέψεις" ή "εκτιμήσεις" των βάσεων από εφημερίδες ή ιστοσελίδες. Ειδικά, είμαι περίεργος αν επαληθεύτηκε ο Κουτρουμπέλης (για τον οποίο έγινε αρκετός ντόρος).

Επαληθεύτηκε στις εκτιμήσεις του για το 1ο πεδίο.
Ο ίδιος, όμως, έδινε κάθοδο σε πολλές σχολές 2ου και 4ου, οι οποίες, ειδικά στις μεγαλουπόλεις, αντίθετα, σημείωσαν άνοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Επαληθεύτηκε στις εκτιμήσεις του για το 1ο πεδίο.
Ο ίδιος, όμως, έδινε κάθοδο σε πολλές σχολές 2ου και 4ου, οι οποίες, ειδικά στις μεγαλουπόλεις, αντίθετα, σημείωσαν άνοδο.
Μονο μεγαλουπολεις??Μεχρι και η περιφερεια υπηρξε ανοδο 600 μοριων και βαλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cham

Νεοφερμένος

Ο cham αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
παιδια απο τριπολη ξερεις κανεις? καλα θα περασουμε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω όποιον το έψαξε, κατά πόσο βγήκαν σωστές οι διάφορες "προβλέψεις" ή "εκτιμήσεις" των βάσεων από εφημερίδες ή ιστοσελίδες. Ειδικά, είμαι περίεργος αν επαληθεύτηκε ο Κουτρουμπέλης (για τον οποίο έγινε αρκετός ντόρος).

1ο, 3ο και 5ο πεδιο τα πετυχε, 2ο κ 4ο ετσι κι ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Μα τα περσινα θεματα δεν ειχαν καποια δυσκολια τεραστια(το αγνωστο που αναφερεις ειχε-για μενα-2 δυσκολες προτασεις,αλλιως με συνταξη εβγαινε αξιοπρεπως).Ο ''Κρητικος'' ηταν κειμενο που συνηθως σε σχολεια και φροντιστηρια γινοταν πρωτο-πρωτο,αλλα με καλη προετοιμασια απαντουσε κανεις ευκολα στα θεματα.Φετος τα πηγαν καλυτερα οι θεωρητικοι ,ενδεχομενως και γιατι ηταν καλυτερα προετοιμασμενοι,αλλα και γιατι κατι μου λεει οτι περυσι η διορθωση των γραπτων μας εγινε με αυστηρα κριτηρια.
Μπορεί νίκο γιατί εγώ είχα εντελώς κουλή βαθμολογία σε 2 μαθήματα και αυτό που στέρησε τη σχολή που είμαι φέτος, ίσως και τη νομική... Π.χ. βιολογία και ιστορία φταίω εγώ που έγραψα 17.5 με τις βλακείες που έκανα λόγω άγχους. Μπορεί να έφταιγε και η περσινή βαθμολόγηση...Αν και φέτος παρατηρήθηκαν μεγάλες αποκλείσεις στις βαθμολογίες όχι μόνο από παιδιά της θεωρητικής..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top