Παιδαγωγικό ή Ιστορικό;

PanosPap

Νεοφερμένος

Ο PanosPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Γεια σε όλους!

Ειχα δωσει πανελληνιες το 2017 και περασα τελικα με 10% στο Παιδαγωγικο Ρεθυμνου.Τωρα ομως ξαναδινω για να περασω στο ονειρο μου που ειναι το Ιστορικο-Αρχαιολογικο.Βεβαια αν και πηρα την αποφαση να μην παω ειμαι ακομα αρκετα διχασμενος.Αποψεις ρε παιδια?
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Γεια σε όλους!

Ειχα δωσει πανελληνιες το 2017 και περασα τελικα με 10% στο Παιδαγωγικο Ρεθυμνου.Τωρα ομως ξαναδινω για να περασω στο ονειρο μου που ειναι το Ιστορικο-Αρχαιολογικο.Βεβαια αν και πηρα την αποφαση να μην παω ειμαι ακομα αρκετα διχασμενος.Αποψεις ρε παιδια?
Εγώ θα κανα και τα 2 .... παιδαγωγικό και μετα κατατακτήριες για το όνειρο.

Μπορείς να συνδυαστούν αυτά τα 2 πτυχία ....
Σκέψου πολυ πριν παρατήσεις το παιδαγωγικό
 

Maria2229

Νεοφερμένος

Η Maria2229 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δήλωσες καθόλου τα τμήματα ιστορίας αρχαιολογίας ; Γιατι ειδικά φετος οι βασεις στα τμηματα αυτά ειναι παρα πολύ χαμηλές, ενδεικτικά ενα τμημα ιστοριας-αρχαιολογίας φετος ηταν 9.000 μόρια , ενω τα παιδαγωγικά τμηματα πλέον ειναι απο 14.000 και πανω . Βέβαια με το 10%δεν ξερεις τι παίζει με την ζήτηση

Τέλος πάντων ,αν εχεις τρελα με την Ιστορία εννοείται αξίζει η προσπαθεια σου πιστευω .Λογω βεβαια του κορεσμού του κλάδου αυτου απο το πεδίο σου θα σου πρότεινα και το τμήμα Κοινωνικής Εργασίας και το τμήμα Ειδικής Αγωγής αν δεν εισαι 100% οτι θες ιστορικο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top