Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,653 εγγεγραμμένα μέλη και 2,434,761 μηνύματα σε 76,389 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 362 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κοπάνες!

Κάνετε κοπάνες;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 521)
Συνέχεια
56
10,75%
Πού και πού
196
37,62%
Σπάνια
128
24,57%
Μία φορά μονο
44
8,45%
Δεν έχω κάνει και θέλω να κάνω
52
9,98%
Με τίποτα
45
8,64%

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

O Vold έγραψε: στις 11:59, 13-09-17:

Οι κοπάνες είναι μια από τις χαρές των παιδικών μας χρόνων. Καλώς ή κακώς κάποια πράγματα που τα κάναμε σε τέτοια ηλικία δεν θα τα ξανακάνουμε ποτέ. Ο χρόνος πίσω δεν γυρνά.
Πάντα θα υπάρχουν ατομικές, ομαδικές ή ημιομαδικές κοπάνες. Άλλοτε γιατί απλά βαριόμαστε να πάμε σχολείο, άλλοτε γιατί ξενυχτίσαμε, θέλαμε να διαβάσουμε, να πάμε μονοήμερη ή 3ήμερο αλλού, να πάμε στο γήπεδο, να πάμε για καφέ, μια βόλτα, να σπάσουμε πλάκα, για λόγους ανάγκης, επειδή δεν γουστάρουμε την φάτσα του καθηγητή...χίλιοι δυό λόγοι.
Δεν είναι ούτε κακό ούτε περίεργο να συμβαίνει. Δεν κάνεις κοπάνα μόνο και μόνο γιατί έτσι "ορίζει ο δεκάλογος του μαθητή".

Αρχική Δημοσίευση από Γραναζι
δεν έχω συμμετάσχει ποτε μου σε ομαδική κοπάνα, και είμαι ακόμα και σήμερα περήφανος γι αυτό.
Είναι κατανοητό να μην γούσταρες να κάνεις κοπάνες αλλά όχι να βγαίνεις σε ένα forum και να μας λες ότι είσαι "υπερήφανος" για κάτι τέτοιο. (Προφανώς δεν εννοώ ότι θα έπρεπε "ντρέπεσαι" για αυτό, αλλά απλά να μην σε απασχολεί).

Αρχική Δημοσίευση από The Mountain
Από την Β' και μετά με έβλεπαν στην καφετέρια που πηγαίναμε και μου έφερναν κατευθείαν φραπέ μέτριο χωρίς να ρωτήσουν...
Μα καλά κι εσύ, φραπέ;;;;

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Προτρέπετε κάποιον να κάνει κοπάνα ενώ δεν θέλει. Λυπάμαι γι αυτά που ακούω.
Παρντόν;
Το παλικάρι άρχισε να κατακρίνει όσους κάνουν κοπάνες. Προφανώς όσοι το κάνουν έχουν λόγο, όποιος κι αν είναι αυτός είναι δικό τους πρόβλημα. Και δεν θα βάλει κανένας κανέναν να κάνει κάτι με το ζόρι μέσω .... φόρουμ..

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Είχα συμμαθητή που σκοτώθηκε με μηχανακι ενώ έκανε κοπάνα και οι καθηγητές είχαν ποινικές ευθύνες.
Περιστατικά υπάρχουν πολλά, αλλά αν δεν κάνω λάθος ο καθηγητής καλύπτεται αν δηλώσει απών τον μαθητή.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,789 μηνύματα.

O akikos έγραψε: στις 13:24, 13-09-17:

Το παιδί που τώρα είναι φοιτητής έγινε δαχτυλοδεικτούμενος γιατί είχε μια αντίθετη άποψη.

Αρχική Δημοσίευση από Vold
Περιστατικά υπάρχουν πολλά, αλλά αν δεν κάνω λάθος ο καθηγητής καλύπτεται αν δηλώσει απών τον μαθητή.
Πως καλύπτεται μαν; Εχει ενημερωθεί ο κηδεμόνας; Το ότι γράφτηκαν στο απουσιολόγιο οι απουσίες δεν σημαίνει τπτ. Σκεφτείτε πριν μιλήσετε παιδιά. Μιλάμε για ανήλικα και υπεύθυνο για τη φύλαξή τους είναι το σχολείο ο διευθυντής και ο σύλλογος καθηγητών. Λέτε είναι βλάκες στα ιδιωτικά σχολεία που ενημερώνουν τους κηδεμόνες μόλις απουσιάσει μαθητής.

Και εγώ σε δημόσιο ήμουνα και έζησα επικες στιγμές συνεχόμενων καταλήψεων στο σχολείο και στο πολυτεχνείο που εσείς ούτε στα πιο τρελά σας όνειρα δεν θα ζήσετε. Αυτός που έκανε κοπάνα, κάπνιζε κ.λπ. είχε σοβαρές κύρώσεις γι αυτό. Δεν κάναμε ομαδικές κοπάνες λόγω φόβου (ομαδική κοπάνα = αντιο εκδρομή). Τώρα αν φεύγετε χωρίς κυρώσεις και ακόμα χειρότερα το θεωρείται και φυσιολογικά τζάμπα μάγκες είσαστε.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 13-09-17 στις 13:43.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mhtrogoal (Μάριος)

Φοιτητής

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 413 μηνύματα.

O Mhtrogoal έγραψε: στις 14:20, 13-09-17:

μα δαχτυλοδεικτουμενος εγινε ακικε επειδη εδειξε πρωτος με το δακτυλο οσους καναν κοπανα, και βγηκε εδω και περηφανα να δηλωσει την αντιθεση του. οπως και προφανως στα @@ του φορουμ αν εγω, ο μουνταιν, ο βολντ, η μεθεξις κλπ γουσταραμε κοπανες, ετσι και στα @@ του αν ο γραναζης ειναι εντελως κατα και τις χαλαγε
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

#LoveMaths (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

O #LoveMaths #NTUAWannaKnow? έγραψε: στις 17:15, 13-09-17:

Κοπάνα όχι δεν είχα κάνει ποτέ.
Ούτε ομαδική ούτε ατομική.

Απουσίες για διάβασμα στην Γ' Λυκείου ναι. Τρεις εβδομάδες... (συνέχεια)

Ωστόσο είχα κρύψει αρκετές απουσίες.. Ειδικά στην Γ' Λυκείου είχα περιθώρια να κάνω ό,τι δεν καταλαβαίνω όπως έκανε και ο καθηγητής.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος