Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,099 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,733 μηνύματα σε 79,144 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 479 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Νομική Σχολή

nik_k

Νεοφερμένος

Ο nik_k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O nik_k έγραψε: στις 16:23, 05-08-19:

Χαίρετε μέλη του ischool. Έχω μια μικρή απορία που αφορά την νομική Σχολή.
Γνωρίζετε τι είναι ακριβώς το δίκαιο αρχαιοτήτων και πολιτιστικής κληρονομιάς; Είναι ενδιαφέρον, προσφέρει επαγγελματική αποκατάσταση; Αν όχι ποιο δίκαιο θα λέγατε σε κάποιον να ακολουθήσει; Το επάγγελμα του εισαγγελέα είναι ένα καλό επάγγελμα με προοπτική;
Ευχαριστώ!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

VasK

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο VasK αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 258 μηνύματα.

O VasK έγραψε: στις 09:35, 06-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από nik_k
Χαίρετε μέλη του ischool. Έχω μια μικρή απορία που αφορά την νομική Σχολή.
Γνωρίζετε τι είναι ακριβώς το δίκαιο αρχαιοτήτων και πολιτιστικής κληρονομιάς; Είναι ενδιαφέρον, προσφέρει επαγγελματική αποκατάσταση; Αν όχι ποιο δίκαιο θα λέγατε σε κάποιον να ακολουθήσει; Το επάγγελμα του εισαγγελέα είναι ένα καλό επάγγελμα με προοπτική;
Ευχαριστώ!!
Το παν στην εποχή μας είναι η εξειδίκευση. Εφόσον δεν θα εξειδικευτείς στη φιλοσοφία του δικαίου που κανένα αντίκρισμα στην αγορά δεν έχει, τότε αν σου αρέσει σαν αντικείμενο, go for it. Ο εισαγγελέας και δικαστής είναι ιδιότητα που προσφέρει τη συγορυιά της μονιμότητας και του σταθερού μισθού του δημοσίου. Ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος γιατί πρέπει να μπεις στη σχολή δικαστών πρώτα.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια