Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,110 εγγεγραμμένα μέλη και 2,483,133 μηνύματα σε 79,161 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 296 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Φοιτητικές εστίες ΑΠΘ & ΕΚΠΑ

Samaritan

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Samaritan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Samaritan έγραψε: στις 17:36, 05-11-12:

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να σπουδάσω Πληροφορική σε κάποιο από τα δύο Πανεπιστήμιο, και ενδιαφέρομαι μήπως κάποιος ξέρει ή έχει εμπειρία από διαβίωση στις φοιτητικές εστίες τους. Τα πράγματα είναι δύσκολα οικονομικά, και ακόμα πιο δύσκολα, αν σπουδάζεις σε άλλη πόλη. Ξέρει λοιπόν κανείς σε τι κατάσταση είναι, πως είναι από μέσα γιατί φωτογραφίες του εσωτερικού δεν μπορώ να βρω πουθενά; Επίσης, πια σχολή είναι πιο απαιτητική; Ρωτάω γιατί θέλω να έχω σοβαρές σπουδές

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Sans-culotte

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

O Sans-culotte έγραψε: στις 17:48, 05-11-12:

Καλά αυτό με τις σοβαρές σπουδές ξέχνα το στην Ελλάδα.Το ελληνικό πανεπιστήμιο κατέχει από τα μεγαλύτερα ποσοστά σαπίλας του Ελληνικού Δημοσίου.
Σάπιες είναι και οι εστίες, ειδικά του ΑΠΘ εκεί στο κολυμβητήριο όχι μόνο δεν ζείς εκεί μέσα, ούτε καν θέλεις να τις βλέπεις απο μακριά.
Γενικά να ξέρεις για τις εστίες, η κατάσταση είναι αντιστρόφως ανάλογη με την παλαιότητα. Όσο πιο παλιές, τόσο πιο άθλιες. Μπάινουν και ναρκομανείς μέσα. Και μιλάμε για Θεσσαλονίκη ή Αθήνα που κατασκευάστηκαν εδώ και πολλά χρόνια. Εδώ να φανταστείς πως στην Ξάνθη οι εστίες έγιναν το 2000 και μετά απο 8 χρόνια οι εσωτερικές εγκαταστάσεις είναι άθλιες. Το ίδιο και στην Κομοτηνή πολύ χάλια ενώ οι πρώτοι φοιτητές δεν μπήκαν πριν το 2002.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sans-culotte : 05-11-12 στις 17:59.
Παράθεση

Samaritan

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Samaritan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Samaritan έγραψε: στις 18:10, 05-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Sans-culotte
Καλά αυτό με τις σοβαρές σπουδές ξέχνα το στην Ελλάδα.Το ελληνικό πανεπιστήμιο κατέχει από τα μεγαλύτερα ποσοστά σαπίλας του Ελληνικού Δημοσίου.
Σάπιες είναι και οι εστίες, ειδικά του ΑΠΘ εκεί στο κολυμβητήριο όχι μόνο δεν ζείς εκεί μέσα, ούτε καν θέλεις να τις βλέπεις απο μακριά.
Γενικά να ξέρεις για τις εστίες, η κατάσταση είναι αντιστρόφως ανάλογη με την παλαιότητα. Όσο πιο παλιές, τόσο πιο άθλιες. Μπάινουν και ναρκομανείς μέσα. Και μιλάμε για Θεσσαλονίκη ή Αθήνα που κατασκευάστηκαν εδώ και πολλά χρόνια. Εδώ να φανταστείς πως στην Ξάνθη οι εστίες έγιναν το 2000 και μετά απο 8 χρόνια οι εσωτερικές εγκαταστάσεις είναι άθλιες. Το ίδιο και στην Κομοτηνή πολύ χάλια ενώ οι πρώτοι φοιτητές δεν μπήκαν πριν το 2002.
Ευχαριστώ. Στο ΕΚΠΑ τι γίνεται, ξέρει κανείς;
Παράθεση

Chris Black

Δραστήριο Μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O Chris Black έγραψε: στις 10:21, 21-09-13:

Να ρωτήσω ρε παιδιά αν ξέρει κάποιος, οι υπάλληλοι των φοιτητικών εστιών του εκπα κάνουν και αυτοί τώρα απεργίες μαζί με το υπόλοιπο διοικητικό προσωπικό των αει? Επίσης για υποβολή αίτησης εισαγωγής στις φοιτητικές εστίες χρειάζεται πάντα πρώτα να γίνει η εγγραφή σε κάποια σχολή του εκπα, έτσι δεν είναι?
Παράθεση

Chris Black

Δραστήριο Μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O Chris Black έγραψε: στις 22:05, 21-09-13:

...and that day, not a single fuck was given...
Παράθεση

dimitris94k (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O dimitris94k έγραψε: στις 15:46, 23-09-13:

στις φοιτητικες εστίες του ΑΠΘ οι γραμματείες είναι ανοιχτές κανονικά.
1
Παράθεση

Panagiwtatakii

Νεοφερμένος

H Panagiwtatakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H Panagiwtatakii έγραψε: στις 01:17, 10-09-19:

Μπορώ να γράφτω σε όποια εστία θέλω στο απθ;Και αν ναι ποια πιστεύεται είναι η καλύτερη;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φοιτητικές Εστίες: Δικαιολογητικά - Από Fanis4
      Το θέμα έχει λάβει 144 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-09-16 στις 20:14.
    • Φοιτητικές Εστίες Καβάλας - Από valantis21
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικές εστίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-08-15 στις 14:23.
    • Φοιτητικές Εστίες ΤΕΙ - Από Lysippe
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικές εστίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-08-13 στις 18:53.
    • Φοιτητικές Εστίες Σάμου - Από 1mariakos1
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικές εστίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-09-12 στις 00:23.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα