Αυνανισμός μετά το γάμο

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι άλλους, εκτός από ηθικούς, λόγους μπορείς να σκεφτείς για να μη θέλει κανείς να πραγματοποιήσει αυτό που φαντασιώνεται;

Πχ πολλά άτομα φαντασιώνονται βιασμούς, ή καταστάσεις που είναι πολύ αηδιαστικές για αυτά (πχ ουρολαγνεία) και/ή επώδυνες και στην πράξη δεν θα ήθελαν να τις πραγματοποιήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πχ πολλά άτομα φαντασιώνονται βιασμούς, ή καταστάσεις που είναι πολύ αηδιαστικές για αυτά (πχ ουρολαγνεία) και/ή επώδυνες και στην πράξη δεν θα ήθελαν να τις πραγματοποιήσουν.

Μισέλ άν αυτά τα βρομερά τα σκέυτετε κάνοντάς σέξ με την κοπέλα και έκεινη να έχει άγνοια το ίδιο δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μισέλ άν αυτά τα βρομερά τα σκέυτετε κάνοντάς σέξ με την κοπέλα και έκεινη να έχει άγνοια το ίδιο δεν είναι;
Ίδιο με τι; Δεν καταλαβαίνω που θες να καταλήξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ίδιο με τι; Δεν καταλαβαίνω που θες να καταλήξεις.

Οχι απορεία έχω άν το κάνει και το φαντάζετε και άν το σκέυτετε και αυνανίζετε το ίδιο δεν είναι; ποιος ο λόγος να αυνανιστεί για να φαντασιωθεί; αυτό ρωτάω δεν καταλαβένω γενικά το όλο σκεπτικό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Πχ πολλά άτομα φαντασιώνονται βιασμούς, ή καταστάσεις που είναι πολύ αηδιαστικές για αυτά (πχ ουρολαγνεία) και/ή επώδυνες και στην πράξη δεν θα ήθελαν να τις πραγματοποιήσουν.


Μα ο βιασμός είναι μη επιθυμητός γιατί είναι ανήθικος σε αυτή τη περίπτωση.

Anyway, συμφωνώ με αυτό που λέει η mania. Γιατί χρειάζεται κανείς τον αυνανισμό για να φαντασιωθεί? :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οχι απορεία έχω άν το κάνει και το φαντάζετε και άν το σκέυτετε και αυνανίζετε το ίδιο δεν είναι; ποιος ο λόγος να αυνανιστεί για να φαντασιωθεί; αυτό ρωτάω δεν καταλαβένω γενικά το όλο σκεπτικό:)
Πολλοί λόγοι μπορούν να υπάρχουν:
1. Το σεξ είναι αρκετά έντονη δραστηριότητα που απαιτεί συμμετοχή και των δύο οπότε δεν είναι εκ των πραγμάτων εύκολο να φαντασιωθεί κάποιος άλλα κατα τη διάρκεια του.
2. Δεν θέλει να κάνει τη σύντροφο του να νιώσει οτι είναι "αλλού", δεν το θεωρεί σωστό απέναντι της
3. Δεν θέλει να φαντασιωθεί, τον καλύπτει το σεξ που κάνουν και απλά του αρέσουν και κάποια άλλα πράγματα, ως φαντασιώσεις που δεν θα ήθελε να κάνει πράξη και καταφεύγει στον αυνανισμό. Είναι απόλυτα εφικτό να σου αρέσουν πολλά πράγματα και concepts όσον αφορά το σεξ. Μερικά θες να τα πραγματοποιήσεις (και εδώ έρχεται το σεξ με το σύντροφο) και άλλα όχι (και εδώ κολλάει ο αυνανισμός).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πολλοί λόγοι μπορούν να υπάρχουν:
1. Το σεξ είναι αρκετά έντονη δραστηριότητα που απαιτεί συμμετοχή και των δύο οπότε δεν είναι εκ των πραγμάτων εύκολο να φαντασιωθεί κάποιος άλλα κατα τη διάρκεια του.
2. Δεν θέλει να κάνει τη σύντροφο του να νιώσει οτι είναι "αλλού", δεν το θεωρεί σωστό απέναντι της
3. Δεν θέλει να φαντασιωθεί, τον καλύπτει το σεξ που κάνουν και απλά του αρέσουν και κάποια άλλα πράγματα, ως φαντασιώσεις που δεν θα ήθελε να κάνει πράξη και καταφεύγει στον αυνανισμό. Είναι απόλυτα εφικτό να σου αρέσουν πολλά πράγματα και concepts όσον αφορά το σεξ. Μερικά θες να τα πραγματοποιήσεις (και εδώ έρχεται το σεξ με το σύντροφο) και άλλα όχι (και εδώ κολλάει ο αυνανισμός).


:confused: :confused: :confused: :confused:
Καλά με άφησες άφωνη, δεν μπορούσα ποτέ να σκευτώ κάτι τέτοιο, εγώ νόμιζά ότι όσο φαντασιώνεσε αυτό που σου αρέσει τόσο πιο καλά αποτελέσματα θα έχεις με εον/την σύντροφο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
:confused: :confused: :confused: :confused:
Καλά με άφησες άφωνη, δεν μπορούσα ποτέ να σκευτώ κάτι τέτοιο, εγώ νόμιζά ότι όσο φαντασιώνεσε αυτό που σου αρέσει τόσο πιο καλά αποτελέσματα θα έχεις με εον/την σύντροφο..
Και γιατί να το φαντασιώνεσαι και να μην το κάνεις πράξη, έστω σαν παιχνίδι ρόλων; Προσωπικά ουδέποτε έχω φαντασιωθεί άλλα πράγματα κατα τη διάρκεια του σεξ, και να θέλω βασικά δεν μπορώ, δεν έχω τόσο καλό multitasking :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Το θέμα είναι γιατί χρειάζεται να αυνανίζεται κάποιος ενώ έχει μόνιμη σύντροφο; Γιατί δεν τον καλύπτει; Γιατί δεν μπορεί να μοιραστεί μαζί της τις φαντασιώσεις του; Νομίζω αυτό το είναι το θέμα του θρεντ κι όχι ότι ο αυνανισμός είναι σεξουαλικό πρόβλημα.

Οι τελευταίες έρευνες απέδειξαν ότι το 80% των ανδρών στις ΗΠΑ εξακολουθεί και αυνανίζεται ακόμα και μετά το γάμο. Πώς σας φαίνεται αυτό ? Τί να κάνει τους άντρες να θέλουν να αυνανίζονται κατά τη διάρκεια του έγγαμου βίου τους ? Ουσιαστικά νοιώθουν πάντα πολύ μόνοι, μήπως γιατί δεν τολμούν να εξομολογηθούν τις φαντασιώσεις τους στην σύζυγο ? :book:

* Γιατι, οπως εχει ηδη ειπωθει, αλλα σου προσφερει ο αυνανισμος και αλλα το σεξ. Μπορει να θελει καποιος να εχει εναν γρηγορο οργασμο και επειδη θελει να ικανοποιειται απο το σεξ και ο συντροφος του, να μη θελει να κανει σεξ μαζι του μονο για τοσο λιγο.

* Γιατι ο συντροφος του προφανως δεν εχει παντα ορεξη για σεξ.

* Γιατι σε καποιο βαθμο ειναι κι αυτο μια...συνηθεια! Δεν κοβεται ευκολα!

* Γιατι, και συμφωνα με αυτο που προειπε η Μισελ, μπορει καποιες φαντασιωσεις σου να μην μπορεις (ή και αν μπορεις, να μην θες) να τις εχεις οσο κανεις σεξ με τον συντροφο σου. Στην περιπτωση που μπορεις αλλα δεν θες, πχ θα μπορουσε να ειναι να πχ να φαντασιωνεσαι οτι κανεις σεξ με μια πορνοσταρ, που ουτε απιστια ειναι προς τη γυναικα σου, αλλα ουτε και "σωστο" ισως να το σκεφτεσαι οσο κανεις σεξ μαζι της.

Το αρχικο ποστ περι μοναξιας παντως δεν το καταλαβα. Θελω να πιστευω οτι δεν θεωρει κανεις οτι ο αυνανισμος ειναι ενδειξη μοναξιας (εκτος αν μονο αυτο κανει κανεις) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Μα, αυτο λεω και εγω. Και ποια η διαφορα γαμου και σχεσης στο σεξουαλικο ζητημα? Η μηπως θεωρειτε οτι καποιος που εχει συντροφο δεν πρεπει/ χρειαζεται να αυνανιζεται?

Ρωταω γιατι δεν εχω ακριβως καταλαβει τι προσπαθουμε να συζητησουμε στο συγκεκριμενο θρεντ. Για μενα, αυτο που λεει η ερευνα ειναι απολυτως φυσιολογικο. Και δεν υπονοει κανενα σεξουαλικο προβλημα.

με καλυψε απολυτα η io-io σ αυτο που ηθελα να πω....
ειναι απολυτα φυσιολογικο να αυνανιζεται ο καθε συντροφος ακομη και μεσα στο γαμο.αυτο δεν σημαινει οτι εχει σεξουλικα προβληματα με τον/την συντροφο του...ειναι μια αναγκη και ο αυνανισμος και απολυτα φυσιολογικη....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Για μενα, ειναι απολυτως λογικο καποιος να αυνανιζεται ενω ειναι σε σχεση. Θεωρω οτι ο αυνανισμος σου προσφερει πολυ διαφορετικα πραγματα απο το σεξ, και σε βοηθαει γενικα να νιωσεις πιο ανετα με το σωμα σου. Δεν ειναι απλα μια σεξουαλικη αναγκη, ή η ικανοποιηση καποιων φαντασιωσεων, ή η εκφραση της σεξουαλικης ελξης προς τον συντροφο σου, πραγμα που μπορεις να κανεις μαζι του. Ειναι κατι πιο... εσωτερικο, πιο προσωπικο.
Αρκει βεβαια να μη γινεται σε βαθμο που να μειωνει τη ορεξη σου για σεξ. Να μην γινεται υποκαταστατο, και να μην σε απομακρυνει απο τον συντροφο σου!

To αυτό. Δεν καταλαβαίνω καν την ερώτηση. Έως που μπορεί να γίνει και σεξουαλικό παιχνιδάκι μαζί με τον σύντροφό σου ο αυνανισμός! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
To αυτό. Δεν καταλαβαίνω καν την ερώτηση. Έως που μπορεί να γίνει και σεξουαλικό παιχνιδάκι μαζί με τον σύντροφό σου ο αυνανισμός! ;)

γιατί... θες να πεις ότι δεν το κάνουν όλοι αυτό? :confused:



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
υπάρχει μια λεπτομέρεια...
εγώ παραδέχομαι το κάνω ΑΛΛΑ μαζί με τον άντρα μου σαν παιχνίδι... κι όχι μόνη μου....

Για την ώρα, δεν μου έχει δημιουργηθεί αυτή η ανάγκη....
Δεν ξέρω αν είμαι "πίσω" ή πολύ "μπροστά" στη σχέση μου :P
Αλλά όσο είμαστε καλά, δεν με ενδιαφέρει τι είμαι :P
όσο για τον άντρα μου... ξέρω και μου έχει πει ότι πότε πότε... ναι το κάνει...
παλιότερα ειδικά όταν δούλευα περισσότερες ώρες κι έλειπα πολύ απ το σπίτι.... και δεν ήμουν πάντα "εύκαιρη" :P
αν συνεχίζει δεν το ξέρω... και δεν με αφορά να το μάθω...
Πιστεύω ότι το να έχει και κάτι "προσωπικό μυστικό" του δίνει κι έναν αέρα να αναπνέει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
υπάρχει μια λεπτομέρεια...
εγώ παραδέχομαι το κάνω ΑΛΛΑ μαζί με τον άντρα μου σαν παιχνίδι... κι όχι μόνη μου....

Για την ώρα, δεν μου έχει δημιουργηθεί αυτή η ανάγκη....
Δεν ξέρω αν είμαι "πίσω" ή πολύ "μπροστά" στη σχέση μου :P
Αλλά όσο είμαστε καλά, δεν με ενδιαφέρει τι είμαι :P
όσο για τον άντρα μου... ξέρω και μου έχει πει ότι πότε πότε... ναι το κάνει...
παλιότερα ειδικά όταν δούλευα περισσότερες ώρες κι έλειπα πολύ απ το σπίτι.... και δεν ήμουν πάντα "εύκαιρη" :P
αν συνεχίζει δεν το ξέρω... και δεν με αφορά να το μάθω...
Πιστεύω ότι το να έχει και κάτι "προσωπικό μυστικό" του δίνει κι έναν αέρα να αναπνέει...

εγω θεωρω οτι ειναι φυσιολογικο ο αυνανισμος να γινεται και σε προσωπικο επιπεδο αλλα και μεσα στην πραξη σαν παιχνιδι... ειναι αναγκη οπως και να το κανουμε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάντως όταν είχα σχέση αυνανιζόμουν και μαζί του και μόνη μου.. και πάντα τον ενημέρωνα ή μετά ή εκείνη την ώρα (μια φορά κόντεψε να τρακάρει γιατί σήκωσε το τηλεφώνο και με άκουσε να αναστενάζω.. :D) Όσο για την συχνότητα, ήταν ανάλογα με τα κέφια μου/μας. Πάντως η αλήθεια είναι πως το μόνη μου δεν το έκανα συχνά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Νομίζω είναι απόλυτα φυσιολογικό.Μου κάνει εντύπωση και μόνο που το συζητάμε!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Τι κοινό έχουν ένας παντρεμένος με έναν ανύπαντρο;
Και οι δυο νομίζουν ότι ο άλλος γ***ει.:P



Θα συμφωνήσω με αυτήν την άποψη. Τι άλλους, εκτός από ηθικούς, λόγους μπορείς να σκεφτείς για να μη θέλει κανείς να πραγματοποιήσει αυτό που φαντασιώνεται;



Καλό το γ****σι, αλλά με τον αυνανισμό αυτοσυγκεντρώνεσαι;)

Να και μια παράθεση από το health.in.gr:
Πολλοί θεωρούν ότι ο αυνανισμός είναι μια αφύσικη και αηδιαστική πράξη. Δεν καταλαβαίνουν καθόλου το λόγο ύπαρξης αυτής της επίδοσης και καταδικάζουν εκείνους που δεν την απαρνιούνται, μολονότι έχουν σεξουαλικούς συντρόφους. Αλλοι πάλι όταν αυνανιστούν μπροστά στον ερωτικό τους παρτενέρ ή εάν ο αυνανισμός είναι αμοιβαίος, αισθάνονται μεγάλη απόλαυση, ιδιαίτερα όταν η σεξουαλική αυτή εμπειρία αποτελεί επιστέγασμα στα προκαταρκτικά ερωτικά τους παιχνίδια. Είναι σημαντικό να καταλάβει ο κόσμος ότι η αυτοϊκανοποίηση δεν βλάπτει κανέναν, παρά μόνο όσους έχουν ηθικούς κώδικες που τον καταδικάζουν. Θεωρείται μάλιστα ιδανικός τρόπος σεξουαλικής αυτογνωσίας. Δεν θα έπρεπε σε καμία περίπτωση να προκαλεί ενοχές ή ντροπή. Αλλωστε, ο αυνανισμός μπορεί να οδηγήσει σε έντονους οργασμούς και να γεννήσει αισθήματα σεξουαλικής ασφάλειας και αυτοεκτίμησης. Πάνω από όλα, δεν πρέπει να πιστεύει κανείς ότι όποιος αυνανίζεται είναι ανικανοποίητος σεξουαλικά από τον ερωτικό του σύντροφο. Πολλοί εραστές έχουν καταπληκτικές ερωτικές εμπειρίες όταν αυνανίζονται, μόνοι ή με τη βοήθεια του παρτενέρ τους, πριν από ή κατά τη διάρκεια της συνουσίας.
Τι αρέσει στον άνδρα
Ο αυνανισμός των ανδρών είναι μια υπόθεση προσωπική, στην οποία σπάνια συμμετέχει η γυναίκα. Ακόμα και στο γάμο, η σύζυγος δεν έχει συχνά την ευκαιρία να παρακολουθήσει τη δραστηριότητα αυτή του άνδρα της. Αν όμως δεν ξέρετε τι ακριβώς κάνει ο παρτενέρ σας για να ικανοποιηθεί, είναι δύσκολο να του χαρίσετε εσείς μια τέτοια ευχαρίστηση. Ο καλύτερος τρόπος για να το μάθετε, είναι να τον βλέπετε και να τον ρωτάτε.

Μάλλον με αυτό το θέμα κομίζωμεν γλαύκας εις Αθήναν. Άλλωστε, εν κατακλείδι, είναι τόσο μεγάλη μ@λ@κί@ ο γάμος, που είναι φυσικό να αυνανιζόμαστε, μόλις το καταλάβουμε και μετά. Και για όσες ενοχλούνται όταν οι άντρες τους κάνουν κάτι τέτοιο, μπορούν να τους φορέσουν το παρακάτω γαλλικό μοντελάκι, που είναι Κορσές κατά του αυνανισμού, από γαλλικό βιβλίο περί το 1815::D
Έλεος πιά...!!! Είσαστε απίστευτος κύριε μου, :D :D :D καταπληκτικός ο τρόπος αλλά και το περιοχόμενο της απάντησης σας εδώ,( και όχι μόνο...).
Θα τολμούσα να πω και "Great χιούμορ" !!!
Αυνανισμός, παρουσία-"συμμετοχή", συντρόφου ή συζύγου, είναι κάτι το εντελώς φυσιολογικό κι αλλοίμονο αν ντρεπόμαστε για κάτι τέτοιο !!!

Στην περίπτωση που ο συχνός αυνανισμός , μέσα σε μία σχέση ή γάμο , γίνεται "κρυφά" για τους λόγους που αναφέρει ο κύριος @ DrStrangelove, αδυναμία εξομολόγησης των σεξουαλικών φαντασιώσεων και από τις δύο πλευρές....., τότε κατά τη γνώμη μου είναι απλά θέμα χρόνου η διάλυση αυτής της σχέσης. Αλλά ακόμα και αν δεν διαλυθεί (τυπικά εννοώ γιατί στην ουσία δεν υφίσταται...), θα συντρέχουν άλλοι λόγοι...!!! Φαύλος κύκλος ίσως...γιατί όσο διατηρούμε "αρρωστημένες" τέτοιες καταστάσεις, τόσο πιό μόνοι νοιώθουμε...τόσο πιό πολύ αυνανιζόμαστε ( από "ανάγκη" πιά) και όχι ως "πηγή" ευρέσεως νέων τρόπων απόλαυσης τού έρωτα-σέξ μαζί με τον σύντροφό μας και φυσικά...τόσο πιό γρήγορα οδηγούμαστε , θέλοντας και μή , στην "εύρεση" κάποιου άλλου-ης ερωτικού συντρόφου...πού μπορεί όμως να γίνει τελικά....κάτι περισσότερο από απλός-ή ερωτικός σύντροφος.....ίσως να γίνει και σύντροφος Ζωής !!! ( Μάλλον το ερώτημα..."ανοίγει" ένα τεράστιο κεφάλαιο και πολύ σημαντικό θα έλεγα , όσων αφορά στις σχέσεις των ζευγαριών και στις αιτίες χωρισμών <γάμος-διαζύγιο-απιστία-ΠΑΙΔΙΑ:/: -δικαστήρια-οικονομικές κ.α διεκδικήσεις......μελαγχολία-κατάθλιψη.....> Άραγε, από πού αρχίζει...και πού τελείώνει....όλο αυτό ???

Να θέσω κι εγώ ένα ερώτημα, άν μου "επιτρέπεται" !!!
"Μήπως τελικά, το μεγαλύτερο "βάρος" πέφτει στην γυναίκα ( δλδ να "αφήσει" τον σύντροφό της να "αντιληφθεί" , ότι είναι "ανοικτή" στο θέμα των σεξουαλικών φαντασιώσεων...) Εάν κι εφ'όσων αυτό βέβαια συμβαίνει !!!

Το αφήνω σε "σας" , τους "παλαιότερους" να το "τοποθετήσετε" στο σωστό forum ? - thread ? - σημείο ?????? ( Πώς το λένε...τελικά? )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Να θέσω κι εγώ ένα ερώτημα, άν μου "επιτρέπεται" !!!
"Μήπως τελικά, το μεγαλύτερο "βάρος" πέφτει στην γυναίκα ( δλδ να "αφήσει" τον σύντροφό της να "αντιληφθεί" , ότι είναι "ανοικτή" στο θέμα των σεξουαλικών φαντασιώσεων...) Εάν κι εφ'όσων αυτό βέβαια συμβαίνει !!!

Το αφήνω σε "σας" , τους "παλαιότερους" να το "τοποθετήσετε" στο σωστό forum ? - thread ? - σημείο ?????? ( Πώς το λένε...τελικά? )

Nαι αλλά μήπως οι φαντασιώσεις από μόνες τους είναι τόσο αστείρευτες ώστε να μην μπορείς εξ ορισμού να τις μεταφράσεις σε σεξουαλική πράξη ? Μην ξεχνάμε ότι ένα μεγάλο ποσοστό φαντασιώσεων δεν εμπεριέχουν σεξουαλική πράξη καν. Δηλαδή αν φαντασιωθεί κάποιος την απαγωγή, θα βγεις να την ζήσεις έξω δημόσια ? :D 'Η κάτι άλλο που δεν περιγράφεται ? Είναι πάρα πολλά τα σενάρια που δεν βιώνονται εξ ορισμού. Αυτά με τις καλόγριες που έλεγε ο deadhead pirate πώς θα τα κάνεις δηλαδή ? Και εντάξει, ας υποθέσουμε πας κι αγοράζεις ένα κοστούμι όπως στις απόκριες, μετά θα βρεις και μοναστήρι και θα βρεις και πολλές καλόγριες (5-6 τουλάχιστον) ? Δεν εφαρμόζονται όλα στην πράξη, ο άλλος μπορεί να θέλει να κάνει τον Ζορό., ο άλλος να φαντάζεται ότι είναι στον καιρό των ιπποτών και να βλέπει άλογα και πύργους. Και καλά, πετάγεσαι μέχρι το Χλεμούτσι που'χει ένα κάστρο, άντε να βρεις και άλογο μετά. Πολλά έξοδα οι φαντασιώσεις. Η σεξουαλική φαντασίωση είναι ακριβό σπορ :DΠολλοί άνθρωποι είναι τόσο πολυμήχανοι που δεν αντέχει ο άλλος να ζήσει τέτοιες καταστάσεις, και μην ξεχνάτε ότι αυτά τα πράγματα δεν τα εξομολογείσαι και πολύ εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Συνεχιστε ακαθεκτοι και μην ακουτε πουριτανικες απαρχαιωμενες χαζες αντιληψεις. Αλλωστε κανει καλο και στην υγεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top