Απορίες για Στρατιωτικές Σχολές

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Aν σε πιασουν δυο ατομα.Ενας απο το κεφαλι και ο αλλος απο τα ποδια και σε τραβανε για κανενα 24ωρο μπορει να παρεις και 40 ποντους

χαχαχαχα οκ θα το εχω υποψιν μου

Αυξητική ορμόνη, αλλα δεν νομίζω πως γίνεται να σου χορηγηθεί εσένα. Βέβαια αν πληρώσεις όλα γίνονται.

τι ειναι αυτο????

Μπορείς να ρωτήσεις κάποιον γιατρό ή φαρμακοποιό.

αυτο θα κανω...σας ευχαριστω πολυ !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Η αυξητική ορμόνη είναι απαγορευμένη στους ανθρώπους, νομίζω μόνο στην κτηνοτροφία την χρησιμοποιούν.
+ σου γμα τις ορμόνες ))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Η αυξητική ορμόνη είναι απαγορευμένη στους ανθρώπους, νομίζω μόνο στην κτηνοτροφία την χρησιμοποιούν.
+ σου γμα τις ορμόνες ))

ωχ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
τι ειναι αυτο????

κοιτα είναι είδος αναβολικής ουσίας αν ακομ αενδιαφέρεσαι μπορώ να σου πω :P

Η αυξητική ορμόνη είναι απαγορευμένη στους ανθρώπους, νομίζω μόνο στην κτηνοτροφία την χρησιμοποιούν.
+ σου γμα τις ορμόνες ))

δεν ισχυει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
συνεχιζω βεβαια την γυμναστικη και ολα αυτα που εχω βρει με τους δικους μου στο ιντερνετ δηλαδη κατι ειδικες ασκησεις και λοιπα που ισως μπορουν να με βοηθησουν ομως δεν γινεται και τιποτα..εγραφε επισης οτι αν αδυνατισεις ψηλωνεις ???!!!

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό. Βασικά εγώ το αντίθετω έχω παρατηρήσει, ότι όταν χάνω αρκετά κιλά (5 και πάνω π.χ) μαζεύω έναν-δύο πόντους. Καλό θα ήταν να πας σε κάποιο γιατρό να ρωτήσεις ή ίσως μπορείς να πας σε ένα γυμναστή και να τον ρωτήσεις τι να κάνεις... Αλήθεια τόσο σκληρά είναι στις στρατιωτικές σχολές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Παιδιά ισχύει ότι στα ψυχομετρικά όταν σου δίνουν να γράψεις κάτι και γράφεις με καλλιγραφικά σε κόβουν ; Η είναι μούφα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Παιδιά ισχύει ότι στα ψυχομετρικά όταν σου δίνουν να γράψεις κάτι και γράφεις με καλλιγραφικά σε κόβουν ; Η είναι μούφα ;
Ποιός τις λέει αυτές τις π@π@ριές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Ποιός τις λέει αυτές τις π@π@ριές?

Παιδί που πέρασε Ευελπίδων μου είπε ότι έκοψαν έναν φίλο του επειδή έγραφε καλλιγραφικά και το περάσανε πούστικο...

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν όντως ισχύει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Παιδί που πέρασε Ευελπίδων μου είπε ότι έκοψαν έναν φίλο του επειδή έγραφε καλλιγραφικά και το περάσανε πούστικο...

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν όντως ισχύει...
Κοίτα στα ψυχομετρικά,θέλουν να διαπιστώσουν αν είσαι ισορροπημένη προσωπικότητα,χωρίς εξάρσεις,το στιλ σου(μαλλιά,ρούχα,σκουλαρήκια) να μην είναι ακραίο,να μην το παίζεις ιστορία κτλ....Μήπως στο φίλο του φίλου σου έφταιγε κάτι άλλο?Θέλω να πω,μήπως κάτι στην ομιλία ή στο ντύσιμο πρόδιδε κάτι το "θηλυπρεπές" κ τα γράμματα ήταν η δικαιολογία?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Κοίτα στα ψυχομετρικά,θέλουν να διαπιστώσουν αν είσαι ισορροπημένη προσωπικότητα,χωρίς εξάρσεις,το στιλ σου(μαλλιά,ρούχα,σκουλαρήκια) να μην είναι ακραίο,να μην το παίζεις ιστορία κτλ....Μήπως στο φίλο του φίλου σου έφταιγε κάτι άλλο?Θέλω να πω,μήπως κάτι στην ομιλία ή στο ντύσιμο πρόδιδε κάτι το "θηλυπρεπές" κ τα γράμματα ήταν η δικαιολογία?:hmm:

Παίζει... Αλλά εάν μία στο εκατομμύριο ισχύει θα έχω και εγώ θέμα διότι πάω από Θεωρητική και δεν μπορώ να το ελέγξω... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Παίζει... Αλλά εάν μία στο εκατομμύριο ισχύει θα έχω και εγώ θέμα διότι πάω από Θεωρητική και δεν μπορώ να το ελέγξω... :/:
Έλα μωρέ...Τα γράμματά σου είναι πολύ "κατσαρά"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Έλα μωρέ...Τα γράμματά σου είναι πολύ "κατσαρά"?

Ε όχι και πολύ... Το ρ το κάνω λίγο κουνιστό... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
θα ήθελα οι ειδήμονες και μη του i school να με ενημερώσουν για τα διάφορα τμήματα των στρατιωτικών σχολών (σσασ, ευελπίδων,ικάρων κλπ). ποιές ειναι οι προοπτικές, οι απολαβές, οι συνθήκες που επικρατούν στη σχολή και τι γίνεται μετά? τελικά τα πλεονεκτήματα είναι περισσότερα απο τα μειονεκτήματα?

ειμαι καλοπροαιρετος και θα σου πω οτι η ερωτηση σου δεν ειναι σαφης
αν ήμουν κακοπροαιρετος θα σου ελεγα οτι δεν ειμαστε ενημερωση του στρατου για να πουμε γενικα οτι ξερουμε για το στρατο

ωστοσο επειδη ειμαι ΠΑΡΑ πολυ καλοπροαιρετος θα απαντησω (και ας μη μου αρεσει λιγο ο τροπος που ρωτας)
προοπτικες οταν βγεις να βριζεις φανταρους επειδη δεν σκουπισαν καλα, να τους στελνεις σε αγκαρειες στην καλυτερη που θες να κρατησεις χαρακτηρα να τους βλεπεις καθε πρωι να λες "ΛΟΧΟΣ, ΠΡΟΣΟ-ΧΗ" και να φευγεις να πιεις τον καφε σου στη γραφειαρα σου κανοντας επιθεωρηση οποτε βαριεσαι και "εκπαιδευση" οποτε εχεις λιωσει απο βαρεμαρα

απολαβες - λιγο πανω του μετριου, ζεις αξιοπρεπως, αλλα αν θες να κανεις τη μεγαλη ζωη (εντιμα παντα) ξεχνα το

μεσα στη σχολη
αν ειναι αξιωματικων
σε βασανιζουν 2 χρονια και τα αλλα 2 βασανιζεις εσυ αλλους (αυτο πανω κατω)

μετα πληρωνεσαι για να το παιζεις ωραιος

τωρα αυτο για την αξιολογηση το κανεις μονος σου
εμενα πχ η αξιοπρεπεια πανω απο γαλονια και τα παντα
αν εχεις τεραστια υπομονη (κατα πασα πιθανοτητα, δεν φανταζεσαι για ποση υπομονη λεω ουτε στα πιο τρελα σου ονειρα)
Ή αν εισαι λιγο γειασου (χαζοχαρουμενος εννοω οχι τρελος) θα περασεις μια χαρα στη σχολη

τωρα το αν καταδεχεσαι να κανεις αυτη τη δουλεια
εγω προσωπικα οχι, με υποτιμα ως ανθρωπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν και πόσο σκολιωση επιτρέπεται στις στρατιωτικές σχολές και το Ναυτικό;

οχι, οταν σε εξετασουν γυμνη ομως, αν δεν φανει κανενα προβλημα
φροντισε οταν σκυβεις η σπονδ στηλη να φαινεται ωραια και ισια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
μια ζωη και σημερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Για στρατιωτικές σχολές χρειάζεται να δώσουμε ΑΟΘ ;

Σημείωση: Το μήνυμα μεταφέρθηκε από το θέμα "Έξω η αστυνομία από το μηχανογραφικό;".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Για στρατιωτικές σχολές χρειάζεται να δώσουμε ΑΟΘ ;

Σημείωση: Το μήνυμα μεταφέρθηκε από το θέμα "Έξω η αστυνομία από το μηχανογραφικό;".

AOΘ χρειάζεται να δώσεις μονάχα εαν θέλεις να εισαχθείς στο ΣΣΑΣ Οικονομικό, στη ΣΥΔ και στις σχολές της Αστυνομίες οι οποίες όμως δεν θα συμπεριληφθούν στο μηχανογραφικό κατά τα ακαδημαικά έτη 2013-2014 και 2014-2015. Σε όλες τις υπόλοιπες στρατιωτικές σχολές μπορείς να εισαχθείς και χωρίς να πάρεις ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGEMI

Νεοφερμένος

Ο GEORGEMI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχω πλατυποδία, παρότι δεν έχω καμία ενόχληση και αθλούμαι κανονικά!
Η εγκλυκλιος αναφέρει για πλατυποδία με βλαισότητα και λειτουργικές διαταραχές, εγώ όμως όπως ανάφερα δεν έχω κανένα πρόβλημα με την πλατυποδία.
Λέτε να τα καταφέρω να περάσω στις υγιειονομικές??? Που λέτε είναι πιο χαλαρά να περάσω τις ΠΚΕ???
Και αν ας υποθέσουμε ότι τα καταφέρνω και περνάω τις υγιειονομικές, όταν μπω μέσα στην σχολή ξανακοιτάνε για πλατυποδία????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Γενικά, αν "τύχει" και έχει κάποιος υποψήφιος νόσημα, το οποίο αναφέρεται στην προκήρυξη, και δεν το δουν οι γιατροί, ή δεν τους το πει, τότε κινδυνεύει με άμεσο αποκλεισμό από την σχολή ή από την θέση του (αν έχει τελειώσει την σχολή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top