Αεροναυπηγική στην Ευρώπη

Periklispap

Νεοφερμένος

Ο Periklispap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εγώ έκανα σε πανεπιστήμια στην Αμερική αιτήσεις και με έχουν δεχθεί αρκετά (ολα εκτός του ΜΙΤ βασικά χεχε) και τα περισσότερα με υποτροφίες γιατί αλλιώς πάει πολύ το κοστος...

Καποια καλα ειναι: Purdue, Penn State, Virginia Tech, MIT, Caltech, Embry Riddle.
Αμερική θεωρώ πως είναι το καλύτερο για αυτόν τον τομέα (αεροναυπηγική/αεροδιαστημική)

Τώρα για Ρωσια που λες δεν εχω ξανακούσει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafas17

Νεοφερμένος

Ο Rafas17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ευχαριστω για την απαντηση! Για Αμερικη δεν το εχω σκεφτει γιατι ειναι πανακριβα :/ Με ενδιαφερει τρελα ο τομεας (αεροναυπηγική/αεροδιαστημική) .
Εσυ ξεκινας τωρα τις σπουδες σου? Τελικα σε πιο πανεπιστημιο ? Στο MIT γιατι δεν σε δεχτηκαν?Ξερεις τι προυποθεσεις πρεπει να τηρεις?
Σορρυ που σε τρελανα στις ερωτησεις :P απλα ψαχνω πολυ σοβαρα το συγκεκριμενο θεμα..Μιλαω αγγλικα,γερμανικα και ξεκιναω ρωσικα το καλοκαιρι...Απλα κοιταω για ρωσια επειδη ειναι σχετικα φθηνα και εχει καλη ποιοτητα σπουδων απ οτι εχω ακουσει. (στον συγκεκριμενο τομεα τουλαχιστον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GlobalEdu.gr

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Παπαδάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
καλημερα ,ενδιαφερομαι να μαθω για σπουδες μηχανολογων μηχανικων και αεροναυπηγων στην Ευρωπη.κυριως αν ξερει καποιος να με ενημερωσει για χωρες εκτοσ Αγγλιας
ευχαριστω:)

Αγγλόφωνες σπουδές Μηχανολόγων Μηχανικών υπάρχουν στην Ρουμανία και Σλοβακία ενώ αγγλόφωνες σπουδές Αεροναυπηγών στην Σλοβακία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top