Συνέχιση σπουδών Vs Ιδιωτικό Πανεπιστήμιο

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Καλησπερα,μενω Αθηνα και περασα περυσι στο ΤΕΙ Διοίκησης Κοινωνικών Συνεταιριστικών Επιχειρήσεων & Οργανώσεων στο Μεσολογγι(η βαση του τοτε ηταν 11.000 εαν δεν κανω λαθος),ωστοσο δεν πηγα στη σχολη(απλα γραφτηκα) γιατι ειχα αποφασισει να δωσω ξανα πανελληνιες και να περασω σε καποιο ΑΕΙ/ΤΕΙ που να με ενδιαφερει περισσοτερο..Τελικα,δεν εδωσα εξετασεις αλλα εκανα μηχανογραφικο με το 10%..οι βασεις ομως φετος αυξηθηκαν τοσο ωστε δεν επιασα καμμια απο τις σχολες που ειχα δηλωσει.Γι'αυτο πλεον,εχω 2 επιλογες..Ειτε να παω Μεσολογγι(θεωρητικα θα ειμαι δευτεροετης,αλλα πρακτικα πρωτοετης) ειτε να γραφτω σε καποιο ιδιωτικο πανεπιστημιο στην Αθηνα..Δεν εννοω ιδιωτικα ΙΕΚ ,αλλα πανεπιστημια που συνεργαζονται με αυτα του εξωτερικου,οπως το city univercity για παραδειγμα...Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
καλυτερα σε καποιο ιδιωτικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πάνω κάτω τα ίδια λεφτά είναι μη σου πω και λιγότερα. Ιδιωτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν δε σε ενδιαφέρει η σχολή καλύτερα σε ιδιωτικό. :]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλησπερα,μενω Αθηνα και περασα περυσι στο ΤΕΙ Διοίκησης Κοινωνικών Συνεταιριστικών Επιχειρήσεων & Οργανώσεων στο Μεσολογγι(η βαση του τοτε ηταν 11.000 εαν δεν κανω λαθος),ωστοσο δεν πηγα στη σχολη(απλα γραφτηκα) γιατι ειχα αποφασισει να δωσω ξανα πανελληνιες και να περασω σε καποιο ΑΕΙ/ΤΕΙ που να με ενδιαφερει περισσοτερο..Τελικα,δεν εδωσα εξετασεις αλλα εκανα μηχανογραφικο με το 10%..οι βασεις ομως φετος αυξηθηκαν τοσο ωστε δεν επιασα καμμια απο τις σχολες που ειχα δηλωσει.Γι'αυτο πλεον,εχω 2 επιλογες..Ειτε να παω Μεσολογγι(θεωρητικα θα ειμαι δευτεροετης,αλλα πρακτικα πρωτοετης) ειτε να γραφτω σε καποιο ιδιωτικο πανεπιστημιο στην Αθηνα..Δεν εννοω ιδιωτικα ΙΕΚ ,αλλα πανεπιστημια που συνεργαζονται με αυτα του εξωτερικου,οπως το city univercity για παραδειγμα...Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?

:hmm: γιατί δε πας εξωτερικό να σπουδάσεις ιατρική ή οποιαδήποτε άλλη σχολή σου αρέσει όπως κανουν όλοι. Τα ίδια λεφτά πάνω κάτω θα δώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top