Ερωτικά όνειρα

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δειχνουν κατι απο της σεχουαλικες σου επιθιμιες; Ειναι κατι που το βλεπουν ολοι; Εσεις εχετε δει;

Εχω εχω δει 3-4 φορες. Παλια ειχα δει 2-3 και χτες ειδα παλι ενα μετα απο αρκετο καιρο. Μηπος συμενει κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Μπορεί να σημαίνουν ερωτική επιθυμία για κάποια ή να προβλέπουν μελλοντικό έρωτα ή απλά να είναι καταλύτης για την φυσιολογικότατη διαδικασία της ονείρωξης. (Εκσπερμάτωση εν ώρα ύπνου) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Τα όνειρα απεικονίζουν τις βαθύτερες επιθυμίες μας. Κάθε νορμάλ άνθρωπος βλέπει (ή έχει δει) τέτοια όνειρα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Απόλυτο φυσιολογικό....Πάντως το ερωτικό όνειρο δεν σημαίνει πάντα έλλειψη σεξ....το υποσυνείδητο παίζει πολλά παιχνίδια....το κάθε όνειρο - ερωτικό 'η μη- το μεταφράζεις καθαρά υποκειμενικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τώρα θυμήθηκα οτι μια φορα είχα δει στον υπνο μου οτι τα είχα με τον πατέρα μου (μπλιαξ)!!! Ξέρει κανεις τι μπορει να σημαινει αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και εγώ βλέπω συχνά αλλα πάντα βρισκώ κάτι κρύμμενο σε αυτά τα ονείρα. Θα συμφωνήσω με την Vkey ότι τα Ερωτικά όνειρα δεν εκφράζουν πάντα έλλειψη σεξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

openopen

Νεοφερμένος

Ο openopen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey :
Απόλυτο φυσιολογικό....Πάντως το ερωτικό όνειρο δεν σημαίνει πάντα έλλειψη σεξ....το υποσυνείδητο παίζει πολλά παιχνίδια....το κάθε όνειρο - ερωτικό 'η μη- το μεταφράζεις καθαρά υποκειμενικά...

Συμφωνω μαζι σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Θα συμφωνησω.Μαλλον ειναι μια υποσυνειδητη επιθυμια,οπως κ πολλα αλλα ονειρα που δεν εχουν ερωτικη...θεματολογια!Εμενα τουλαχιστον ετσι ηταν.Μια που ημουν ερωτευμενος μαζι της,ειδα ονειρο οτι ειχε γινει πολεμος κ την βρηκα μεσα απο τα ερειπια των σπιτιων μας και τα φτιαξαμε! :whistle: :hmm: :sleep: :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Έμενα μου συμβαίνει αρκετά συχνά. Όλα έχουν κάτι να πουν για τα απωθημένα μου αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο :rofl: :hehe: :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Τώρα θυμήθηκα οτι μια φορα είχα δει στον υπνο μου οτι τα είχα με τον πατέρα μου (μπλιαξ)!!! Ξέρει κανεις τι μπορει να σημαινει αυτό?
IANAP (I Am Not A Psychologist)
Σύμφωνα με τη Φροϊδική θεωρία πολλές γυναίκες ψάχνουν πατρική φιγούρα στους ερωτικούς τους συντρόφους. Το ονειρο φέρνει στην επιφάνεια αυτό το ανικανοποίητο αποθημένο: δέν μπορείς να δείς τον Exposed σαν πατρική φιγούρα γιατί είναι μικρότερος!
No offence Exposed, τώρα που το συνηδητοποίησε θα της φύγει (αν ήταν αυτό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
IANAP (I Am Not A Psychologist)
Σύμφωνα με τη Φροϊδική θεωρία πολλές γυναίκες ψάχνουν πατρική φιγούρα στους ερωτικούς τους συντρόφους. Το ονειρο φέρνει στην επιφάνεια αυτό το ανικανοποίητο αποθημένο: δέν μπορείς να δείς τον Exposed σαν πατρική φιγούρα γιατί είναι μικρότερος!
No offence Exposed, τώρα που το συνηδητοποίησε θα της φύγει (αν ήταν αυτό).

'Ισως όμως εκείνη την δεδομένη στιγμή να είχε χάσει την επαφή ή την επικοινωνία με τον πατέρα της, να ήθελε να τον έχει κοντά της - συνειδητά ή ασυνείδητα- και το όνειρο να της θύμισε αυτό. Βέβαια παίζει και ρόλο τα συναισθήματα της δημιουργούσε αυτή η πράξη κατά την διάρκεια του ονείρου! 'Οσο για το Freud οτιδήποτε συμβαίνει φταίει η λίμπιντος....οπότε και βιολέτες να δεις στο όνειρο σου ο γνωστός ψυχολόγος θα σου πεί ότι σκέφτεσαι κάτι με το σεξ κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Σταμάτα βρέ, με κάνεις και κοκκινίζω, χιχιχι. :redface:
Όλο εκεί το έχετε το μυαλό σας οι γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
Σταμάτα βρέ, με κάνεις και κοκκινίζω, χιχιχι.   :redface:
Όλο εκεί το έχετε το μυαλό σας οι γυναίκες.

Που να έγραφα και για άγρια ορχιδέα μεσημεριάτικα! :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey :
Που να έγραφα και για άγρια ορχιδέα μεσημεριάτικα! :tongue:
καλά η ορχιδέα κάνει μπαμ και από την εμφάνιση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Σταμάτα βρέ, με κάνεις και κοκκινίζω, χιχιχι. :redface:
Όλο εκεί το έχετε το μυαλό σας οι γυναίκες.
And the moral of the story is οτι δυστυχώς το έχουμε οι περισσότεροι το μυαλό μας εκεί σε μεγάλο βαθμό (και αναφερόμουν περισσότερο στους άντρες κάνοντας οτι έκανα πράγματι συνειρμό). Κι εμένα με ενοχλεί φοβερά αλλά τί να κάνω.
Anyway, για τη συγκεκριμένη περίπτωση δέν ξέρω... εσύ είσαι πιο ειδική.

Το γεγονός οτι τα λουλούδια που τα θεωρούμε τόσο ρομαντικά ειναι τα σεξουαλικά όργανα των φυτών το παραβλέπω τελείως.
[joke]Συγνώμη εκ των προτέρων σε όσους προσφέρουν λουλούδια στις γυναίκες του forum αυριο και πάρουν την απάντηση "είσαι ένα γουρουνι!!" :jumpy: [/joke]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
And the moral of the story is οτι δυστυχώς το έχουμε οι περισσότεροι το μυαλό μας εκεί σε μεγάλο βαθμό (και αναφερόμουν περισσότερο στους άντρες κάνοντας οτι έκανα πράγματι συνειρμό). Κι εμένα με ενοχλεί φοβερά αλλά τί να κάνω.
Anyway, για τη συγκεκριμένη περίπτωση δέν ξέρω... εσύ είσαι πιο ειδική.
Το γεγονός οτι τα λουλούδια που τα θεωρούμε τόσο ρομαντικά ειναι τα σεξουαλικά όργανα των φυτών το παραβλέπω τελείως.
[joke]Συγνώμη εκ των προτέρων σε όσους προσφέρουν λουλούδια στις γυναίκες του forum αυριο και πάρουν την απάντηση "είσαι ένα γουρουνι!!" :jumpy: [/joke]

χιχιχιχι...όλοι το έχουμε στο μυαλό μας και οι γυναίκες εξίσου έντονα μην πώ και εντονότερα (sorry κορίτσια :redface:) Κοίτα εδώ πιάσαμε μόνο το Freud που είναι ο υποστήριχτης αυτής της άποψης. Δεν σημαίνει όμως ότι όντως ισχύει (σε λίγο μου φαίνεται θα κάνω κριτική στο έργο του :tongue: ) Όσο για τα λουλούδια να τα προσφέρεται!Ε...δεν νομίζω όταν κάποια της προσφέρουν λουλούδια κάνει το ανώτερο συλλογισμό! :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Πέρυσι είχα δει πως το έκανα με γυναίκα :redface:
Η super αηδία, :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Πέρυσι είχα δει πως το έκανα με γυναίκα :redface:
Η super αηδία, :(

Όντως, κι εγω το έχω δει αυτό, αηδία.
ΥΓ: Τώρα μου λεει ο Exposed απο δίπλα "όλες κατα βάθος έχετε λεσβιακα ενστικτα!" :rofl: :lol: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Πέρυσι είχα δει πως το έκανα με γυναίκα :redface:
Η super αηδία, :(

Το θέμα ήταν τι συναισθήματα σαν δημιουργούσε όταν το βλέπατε και ποια ήταν η γυναικα!'Οταν ξυπνήσουμε είναι πάντα άλλο θέμα 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Πράγματι..2 γυναίκες να κάνουν έρωτα..αηδία..αίσχος.. :whistle: :whistle: :whistle:

Ένιγουει, δεν νομίζω ότι είναι σημαίνει κάτι ιδιαίτερο.. είναι φυσιολογικό να έχουμε τέτοια όνειρα :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top