Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,192 εγγεγραμμένα μέλη και 2,485,046 μηνύματα σε 79,293 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 146 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ναυτιλιακά vs Χρηματοοικονομικά

And29

Νεοφερμένος

H And29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H And29 έγραψε: στις 01:00, 10-04-19:

Καλησπέρα σας, δίνω πανελλήνιες σε 2 μήνες και με προβληματίζουν όλο και περισσότερο αυτα τα 2 τμήματα. Από την αρχή της χρονιάς έχω στο μυαλό μου το τμήμα Ναυτιλιακών Σπουδών του Πειραιά, το οποίο απο οτι έχω διαβάσει είναι αρκετά εξειδικευμένο και η απορία μου είναι η εξής: είναι καλύτερο να μπω στο τμημα χρηματοοικονομικών του ΟΠΑ και αργότερα αν ακόμα με ενδιαφέρει να κανω κάποιο μεταπτυχιακό στα ναυτιλιακά Ή κατευθείαν στην εξειδίκευση και αργότερα κάποιο μεταπτυχιακό κάπου αλλου;
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Γιάννης/98

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης/98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Γιάννης/98 έγραψε: στις 20:06, 10-04-19:

Δίνω και εγώ σε δύο μήνες, αυτό που έχω να σου πω καλύτερα χρηματοοικονομικά. Είχα κοιτάξει και το πρόγραμμα σπουδών του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής στο ΟΠΑ και κάνουνε και μάθημα πάνω στα Χρηματοοικονομικά της Ναυτιλίας ( κάπως έτσι νομίζω λέγεται ο τίτλος του μαθήματος), αν και είναι στο 3ο έτος. Με αυτό θέλω να σού δείξω πως δεν είναι ανάγκη να πας για Ναυτιλιακά απ'τώρα, αποψη μου, και άμα σε ενδιαφέρει στο μέλλον κανεις μεταπτυχιακό πανω στα ναυτιλιακά και εισαι οκ.
Και εγώ είμαι μεταξύ Διοίκησης Επιχειρήσεων και Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιάννης/98 : 10-04-19 στις 20:10.
Παράθεση

And29

Νεοφερμένος

H And29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H And29 έγραψε: στις 22:44, 10-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης/98
Δίνω και εγώ σε δύο μήνες, αυτό που έχω να σου πω καλύτερα χρηματοοικονομικά. Είχα κοιτάξει και το πρόγραμμα σπουδών του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής στο ΟΠΑ και κάνουνε και μάθημα πάνω στα Χρηματοοικονομικά της Ναυτιλίας ( κάπως έτσι νομίζω λέγεται ο τίτλος του μαθήματος), αν και είναι στο 3ο έτος. Με αυτό θέλω να σού δείξω πως δεν είναι ανάγκη να πας για Ναυτιλιακά απ'τώρα, αποψη μου, και άμα σε ενδιαφέρει στο μέλλον κανεις μεταπτυχιακό πανω στα ναυτιλιακά και εισαι οκ.
Και εγώ είμαι μεταξύ Διοίκησης Επιχειρήσεων και Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ
Η αλήθεια είναι πως από το τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του ΟΠΑ, αργότερα υπάρχουν περισσότερες επιλογές, απλα συνέχεια διαβαζω οτι αν σε ενδιαφέρουν τα ναυτιλιακά είναι καλύτερο να μπεις κατευθείαν σε αυτή τη σχολή γιατι σου δίνεται και ευκαιρία για πρακτική. Αλλά πραγματικά δεν μπορώ να αποφασίσω.
Καλά αποτελέσματα μας εύχομαι!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Φινεύς

Βρείτε παρόμοια