Κατάργηση του ασύλου και ακύρωση της τέταρτης Νομικής στην Πάτρα

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Ναι δυστυχώς για εσένα έχω πάει και με το σχολείο μου,έχω όμως φίλο που μου λέει ότι αρκετές φορές έχει σταματήσει το μάθημα λόγω ναρκομανών.


περίεργο σε μας δεν έχει γίνει ποτέ αυτό. Μήπως σου λέει ψέματα?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
περίεργο σε μας δεν έχει γίνει ποτέ αυτό. Μήπως σου λέει ψέματα?


Δεν ξέρω φίλε ότι έχει μέσα ναρκομανής το είχα δει και εγώ με τα μάτια μου.Παντως με την διακοπή μαθήματος το λέει και ο Στέλιος από πάνω.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Ότι η κατάχρηση του θεσμού του πανεπιστημιακού ασύλου έχει προκαλέσει τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που υποτίθεται ότι έπρεπε να έχει επιφέρει η θεσμοθέτηση του, δε νομίζω να υπάρχει καμιά αμφιβολία. Το άσυλο έχει λειτουργήσει ως τροχοπέδη στην ελεύθερη διακίνηση ιδεών, στην έρευνα, στη διδασκαλία, στη λειτουργία του πανεπιστήμιου.
Τα παραδείγματα αναρίθμητα, από το 1982 ως σήμερα πρέπει να είναι κυριολεκτικά χιλιάδες.

Μερικοί λένε ότι ανομία υπάρχει και σε άλλους χώρους πλην πανεπιστημίου και μόνο η κατάργηση του ασύλου δε θα λύσει το πρόβλημα. Συμφωνώ, αλλά πρώτον θα το περιορίσει (γιατί να μην παρανομήσει κάποιος όταν γνωρίζει ότι θα παραμείνει σίγουρα ατιμώρητος; ) και δεύτερον θα διευκολύνει στην πρόληψη και την εξιχνίαση εγκλημάτων. Ξέρετε ότι γίνονται κλοπές και καταστροφές και δεν επιτρέπουν στην αστυνομία να εισέλθει, έστω κι εκ των υστέρων, να ερευνήσει το χώρο;
Κάποιοι λένε ότι αν εφαρμοστεί όπως πρέπει το ισχύον νομικό πλαίσιο δεν υπάρχει πρόβλημα.. Κι όμως υπάρχει. Πρώτον διότι μέχρι να δοθεί η άδεια άρσης του ασύλου, οι δράστες έχουν γίνει καπνός και δεύτερον διότι φοβούνται να άρουν το άσυλο μη γίνουν πολύ χειρότερα τα πράγματα. Και τέλος για ποιο λόγο να υπάρχει άσυλο;;; Αυτό κανένας μα κανένας δε το απάντησε. Και μην ακούω μπούρδες για "ελεύθερη διακίνηση ιδεών"..Αυτή υπάρχει και είναι αυτονόητη τα τελευταία 45 χρόνια στη χώρα και όχι μόνο στα πανεπιστήμια..Δηλαδή υπάρχει ελεύθερη διακίνηση ιδεών εντός αλλά όχι εκτός των πανεπιστημίων; Θα τρελαθούμε τελείως;
Κι επειδή κάποιος λέει συνέχεια: "είδαμε όλοι τι έγινε όταν δεν υπήρχε άσυλο" (εννοεί πριν το επαναφέρει ο ΣΥΡΙΖΑ)..Ε, τι έγινε; Θα μας πει κανείς; Τι το φοβερό και τρομερό έγινε;;;
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Δεν ξέρω φίλε ότι έχει μέσα ναρκομανής το είχα δει και εγώ με τα μάτια μου.Παντως με την διακοπή μαθήματος το λέει και ο Στέλιος από πάνω.


δεν μας έχουν διακόψει ποτέ μάθημα εμάς για κανένα λόγο. Ναρκομανείς μέσα στο Πανεπιστήμιο δεν έχω δει ποτέ , στην Αντωνιάδου είναι κυρίως.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
δεν μας έχουν διακόψει ποτέ μάθημα εμάς για κανένα λόγο. Ναρκομανείς μέσα στο Πανεπιστήμιο δεν έχω δει ποτέ , στην Αντωνιάδου είναι κυρίως.


Όταν είχαμε πάει εμείς με το σχολείο μου (το 2017) είχαμε πετύχει 2 δυστυχώς.Απο τότε δεν ξέρω.
 

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.


Δεν ειπα οτι εχει γινει διακοπη μαθηματος,απλως πεταξαν δακρυγονα εν ωρα μαθηματος και μυριζε ολο το πανεπιστημιο.Στο ΔΕΟΣ ειμαι.

Ισχύει ότι δεν μπαίνουν πια στο πανεπιστήμιο οι ναρκομανείς όπως παλιά,αλλά δεν παύει να είναι ένα αποκρουστικό θέαμα.Είναι λες και δεν υπάρχει η είσοδος από την οδό Αντωνιάδου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Δεν ειπα οτι εχει γινει διακοπη μαθηματος,απλως πεταξαν δακρυγονα εν ωρα μαθηματος και μυριζε ολο το πανεπιστημιο.Στο ΔΕΟΣ ειμαι.

Ισχύει ότι δεν μπαίνουν πια στο πανεπιστήμιο οι ναρκομανείς όπως παλιά,αλλά δεν παύει να είναι ένα αποκρουστικό θέαμα.Είναι λες και δεν υπάρχει η είσοδος από την οδό Αντωνιάδου.


Τραγικό θέαμα.
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Χρυσοχοΐδης: «Με ένα τηλεφώνημα θα μπαίνει η Αστυνομία στα πανεπιστήμια - Τέλος στην ανομία»
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
δεν μας έχουν διακόψει ποτέ μάθημα εμάς για κανένα λόγο. Ναρκομανείς μέσα στο Πανεπιστήμιο δεν έχω δει ποτέ , στην Αντωνιάδου είναι κυρίως.


ΑΣΟΕΕ, ναρκομανης να μπαινει μεσα στο αμφιθεατρο που εχουμε μαθημα, και να λιποθυμαει διπλα στον καθηγητη...τον εβγαλαν εξω, και συνεχιστηκε το μαθημα, ετσι σαν να μην συμβαινει τιποτα...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
ΑΣΟΕΕ, ναρκομανης να μπαινει μεσα στο αμφιθεατρο που εχουμε μαθημα, και να λιποθυμαει διπλα στον καθηγητη...τον εβγαλαν εξω, και συνεχιστηκε το μαθημα, ετσι σαν να μην συμβαινει τιποτα...


Ελληνικα πανεπιστήμια!
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν είδα ευαισθησία όταν τα ναρκωτικά διακινούνται μέσα στα πανεπιστήμια.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Δεν είδα ευαισθησία όταν τα ναρκωτικά διακινούνται μέσα στα πανεπιστήμια.


Που είναι η αστυνομία ; είναι κακούργημα αυτό . Άρα μήπως η αστυνομία συνειδητά δεν έμπαινε στα πανεπιστήμια ;
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Που είναι η αστυνομία ; είναι κακούργημα αυτό . Άρα μήπως η αστυνομία συνειδητά δεν έμπαινε στα πανεπιστήμια ;


Άρα δεν αλλάζει κάτι στην αλλαγή! Τζάμπα μαλώνουμε τόσο καιρό! Και πριν μπορούσε να μπει και τώρα θα μπορεί να μπει. Πρόκειται για παρεξηγησις συναγωνιστή.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δηλαδή ρε Lancelot η Κεραμέως καταργεί κάτι που δεν υπάρχει, σωστά; Αυτό μας λες.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
ΑΣΟΕΕ, ναρκομανης να μπαινει μεσα στο αμφιθεατρο που εχουμε μαθημα, και να λιποθυμαει διπλα στον καθηγητη...τον εβγαλαν εξω, και συνεχιστηκε το μαθημα, ετσι σαν να μην συμβαινει τιποτα...


ωραία εγώ δεν έχω δει πάντως μέσα στο Πανεπιστήμιο αν μπει κάποιος τον πετάνε έξω επιτόπου. Όσο για το συμβάν σου , περίμενες να διακοπεί το μάθημα? εδώ όταν γίνεται σεισμός δεν το διακόπτουν , κάναμε ασκήσεις στο σχολείο όταν γίνεται σεισμός να φεύγουμε , έγινε σεισμός και δεν κουνηθήκαμε ρούπι συνεχίσαμε τα μαθηματικά μας χαχααχαχ. Οπότε μην περιμένεις να διακοπεί το μάθημα για οποιονδήποτε λόγο εκτός αν εισέλθουν τα ΜΑΤ στη σχολή :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top