Πανελλήνιες και σχέση

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Εξαρταται σε ποια σχολη θες να περασεις..
αν εχεις σκοπο να περασεις σε χαμηλοβαθμες σχολες με μορια λιγοτερα απο 17000 τοτε μπορουν να συνδυαστουν...
αλλιως δε γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
1ον: Γιατι θεωρεις τις πανελληνιες ιδιες με το πανεπιστημιο; Απο πού και ως πού;
Σωστά. Οι Πανελλήνιες έχουν μακράν λιγότερη δουλειά απ' το Πανεπιστήμιο. Είσαι Γ' Λυκείου, δεν έχεις περάσει Πανεπιστήμιο, και μάλιστα σε απαιτητικό, για να ξέρεις πώς είναι. Αυτά τα "στο Πανεπιστήμιο θα έχω χρόνο" είναι αβάσιμες απόψεις που καλλιεργούν οι φροντιστηριάδες στα μαθητούδια της Γ' Λυκείου, για να κάνουν υπομονή.

Ίσα-ίσα, μετά τις Πανελλήνιες αρχίζουν τα δύσκολα. Επίσης, αν πας σε Πανεπιστήμιο του εξωτερικού, θα πρέπει να περνάς τα μαθήματα με την πρώτη, αλλιώς σε διώχνουν. Μακράν πιο δύσκολο απ' τις Πανελλήνιες - με την διαφορά ότι θα είναι πράγματα που θα σου αρέσουν.

Φυσικά και γνωρίζω την αφοσίωση που θέλουν οι Πανελλήνιες και είναι μεγάλο λούκι για να το περνάς μόνος σου. Δεν λέω να βγαίνεις κάθε βράδυ, αλλά 10-30 λεπτά κάθε μέρα να μιλάς με την σχέση σου - έστω και στο Skype - είναι σημαντικό.

Επισης,εισαι 17 ετων (οχι εσυ) κ μ λες οτι θες στηριξη απο γκομενα; παντρεμενος εισαι
Συγγνώμη, αλλά δεν μίλησα για "γκόμενα", αλλά για "κοπέλα". Εάν το μόνο που σε ενδιαφέρει εσένα είναι ένα "γκομενάκι" να πηδάς και μετά έξω απ' την πόρτα, αυτό δεν λέγεται σχέση. Βασικό συστατικό μιας σχέσης είναι η αλληλοϋποστήριξη. Εάν δεν μπορείς να στηρίξεις, τότε λυπάμαι, αλλά δεν έχεις τα απαραίτητα εφόδια για να αξίζεις να κάνεις μια σοβαρή σχέση.

Μπορείς άνετα να κάνεις σοβαρή σχέση, είτε είσαι 17, είτε 21, είτε 25. Αλλά μπορείς και να φερθείς ανώριμα, σαν παιδάκι, είτε είσαι 17, είτε 21, είτε 25. Έχω δει απ' όλα να συμβαίνουν.

Σε κάθε περίπτωση, όπως φέρεσαι, έτσι θα σου φερθούν κάποια στιγμή. That's justice.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σωστά. Οι Πανελλήνιες έχουν μακράν λιγότερη δουλειά απ' το Πανεπιστήμιο. Είσαι Γ' Λυκείου, δεν έχεις περάσει Πανεπιστήμιο, και μάλιστα σε απαιτητικό, για να ξέρεις πώς είναι. Αυτά τα "στο Πανεπιστήμιο θα έχω χρόνο" είναι αβάσιμες απόψεις που καλλιεργούν οι φροντιστηριάδες στα μαθητούδια της Γ' Λυκείου, για να κάνουν υπομονή.

Ίσα-ίσα, μετά τις Πανελλήνιες αρχίζουν τα δύσκολα. Επίσης, αν πας σε Πανεπιστήμιο του εξωτερικού, θα πρέπει να περνάς τα μαθήματα με την πρώτη, αλλιώς σε διώχνουν. Μακράν πιο δύσκολο απ' τις Πανελλήνιες - με την διαφορά ότι θα είναι πράγματα που θα σου αρέσουν.

Φυσικά και γνωρίζω την αφοσίωση που θέλουν οι Πανελλήνιες και είναι μεγάλο λούκι για να το περνάς μόνος σου. Δεν λέω να βγαίνεις κάθε βράδυ, αλλά 10-30 λεπτά κάθε μέρα να μιλάς με την σχέση σου - έστω και στο Skype - είναι σημαντικό.


Συγγνώμη, αλλά δεν μίλησα για "γκόμενα", αλλά για "κοπέλα". Εάν το μόνο που σε ενδιαφέρει εσένα είναι ένα "γκομενάκι" να πηδάς και μετά έξω απ' την πόρτα, αυτό δεν λέγεται σχέση. Βασικό συστατικό μιας σχέσης είναι η αλληλοϋποστήριξη. Εάν δεν μπορείς να στηρίξεις, τότε λυπάμαι, αλλά δεν έχεις τα απαραίτητα εφόδια για να αξίζεις να κάνεις μια σοβαρή σχέση.

Μπορείς άνετα να κάνεις σοβαρή σχέση, είτε είσαι 17, είτε 21, είτε 25. Αλλά μπορείς και να φερθείς ανώριμα, σαν παιδάκι, είτε είσαι 17, είτε 21, είτε 25. Έχω δει απ' όλα να συμβαίνουν.

Σε κάθε περίπτωση, όπως φέρεσαι, έτσι θα σου φερθούν κάποια στιγμή. That's justice.

:))
Αν ειχες και ωραιο τροπο,αν ησουν ευγενικος και καθολου μισαλλοδοξος,τοτε ειλικρινα θα σε παραδεχομουν και θα ενιωθα ταπεινομενος. Δε θα μπω στον κοπο να παραθεσω την απαντηση μου,διοτι ειναι περιττη.


Εχεις δικιο.Ο καθενας κανει τις επιλογες του.

If you act like a bitch,you will die like a bitch. (Madonna)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά δεν μίλησα για "γκόμενα", αλλά για "κοπέλα". Εάν το μόνο που σε ενδιαφέρει εσένα είναι ένα "γκομενάκι" να πηδάς και μετά έξω απ' την πόρτα, αυτό δεν λέγεται σχέση. Βασικό συστατικό μιας σχέσης είναι η αλληλοϋποστήριξη. Εάν δεν μπορείς να στηρίξεις, τότε λυπάμαι, αλλά δεν έχεις τα απαραίτητα εφόδια για να αξίζεις να κάνεις μια σοβαρή σχέση.

Ε, φυσικά. Αν μιλάμε για "γκόμενο/α", τότε αναφερόμαστε στο κατώτερο σαρκικό ένστικτο και όχι στις ανώτερες αξίες της αλληλοϋποστήριξης, του αλληλοσεβασμού και της συντροφικότητας. Δεν είμαι πουριτανή, αλλά θεωρώ ότι η έννοια της συντροφικότητας ευτελίζεται όταν χρησιμοποιείται η λέξη "γκόμενος/α".

Μπορείς άνετα να κάνεις σοβαρή σχέση, είτε είσαι 17, είτε 21, είτε 25. Αλλά μπορείς και να φερθείς ανώριμα, σαν παιδάκι, είτε είσαι 17, είτε 21, είτε 25. Έχω δει απ' όλα να συμβαίνουν.

Πράγματι έτσι είναι. Μπορεί κάποιος/α να είναι 50 χρονών και να είναι ανώριμος/η, ενώ κάποιος/α άλλος/η να είναι 17 χρονών και να έχει μεγάλη ωριμότητα. Η ηλικία δεν συμβαδίζει πάντα με την ωριμότητα.

Σε κάθε περίπτωση, όπως φέρεσαι, έτσι θα σου φερθούν κάποια στιγμή. That's justice.

Μπράβο Γιώργο. Το βλέπεις πολύ ώριμα το θέμα.

Θεωρώ πάντως ότι, για να μπορέσει να συνδυαστεί επιτυχώς η σχέση με τις σπουδές, πρέπει να επιλέγουμε άτομα που έχουν το ίδιο σύστημα αξιών μ' εμάς εν αναφορά με τις σπουδές. Αν, λόγου χάρη, κάποιος/α θεωρεί τις σπουδές ως ύψιστη αξία, θα επιλέξει κάποιον/α που να αισθάνεται ακριβώς το ίδιο. Όλα αυτά, βέβαια, κατά την ταπεινή μου γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
μια χαρα συνδυαζονται!!=))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparksFly

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Προσωπικά πέρυσι δίναμε και οι 2 πανελλαδικές ενώ είμασταν μαζί από την β'λυκείου...έχω να πω πως πολλές φορές βγάζαμε νεύρα ο ένας στον άλλον και τα πράγματα ήταν περίεργα αλλά κάπως τα νεύρα τα βγάζαμε και οι 2 σε διάβασμα...στις πανελλαδικές δεν πολυ-μιλάγαμε (είχε συμφωνηθεί) και όλα ήταν οκ...αν μας έπαιρνε από κάτω σίγουρα ένας από τους 2 θα ήταν εκτός σχολής φέτος...η αλήθεια είναι ότι αλληλοϋποστηριζόμασταν κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εμένα πάντως -τη χρονιά που έδινα πανελλαδικές (1995)- πιο πολύ μου είχε λείψει η ενασχόληση με το αγαπημένο μου άθλημα, την κολύμβηση, παρά η σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ό,τι θέλει κάνει πάντα η καρδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Πανελλήνιες και σχέση

Πανελλήνιες και σχέση ίσως να παλεύεται. Πανελλήνιες και διαρκής απόρριψη δεν παλεύεται με τίποτα όμως!! :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 492145

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πανελλήνιες και σχέση ίσως να παλεύεται. Πανελλήνιες και διαρκής απόρριψη δεν παλεύεται με τίποτα όμως!! :giveup:
απόρριψη... :tongue: !!!
δεν ειμαι σε θεση να μιλαω αλλα οταν ειναι να δωσεις μια "μαχη" ωστε να μπεις σε μια σχολη η οποια πιθανοτατα θα ειναι η πορτα σου για ενα καλυτερο μελλον, θα επιλεξω να κατσω σαν αυτον --> :spasiklas:
να γραφω απο το πρωι μεχρι το βραδυ για να πετυχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MANOLIS_X3!!!

Νεοφερμένος

Ο MANOLIS_X3!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αν με τη κοπελια ειστε στο ιδιο επιπεδο , πιστευω πως δεν υπαρχει μεγαλο προβλημα ..μαλιστα μπορει ο ενασ να βελτιωνει τον αλλο........και βασικα οπως αναφερατε παιζει ρολο τί σχολη επιθυμει ο καθε μαθητης....για τισ υψηλοβαθμες... πιστευω πως το να συνδυαζεις αυτα τα δυο ειναι λιγο ρισκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Σιγά βρε παιδιά! Το ότι δίνετε πανελλήνιες δε σημαίνει ότι θα πρέπει να εγκαταλείψετε τα εγκόσμια και να κλεισθείτε σε μοναστήρι-φροντιστήριο. Άνετα μπορείτε να έχετε και τη σχέση σας και το διάβασμά σας. Άλλωστε, το να είσαι ευχαριστημένος σε έναν τομέα της ζωής, επιδρά θετικά και στους άλλους. Το μόνο που χρειάζεται είναι λίγη παραπάνω κατανόηση του ενός προς τον άλλο. Έχω ζήσει το παιχνίδι και από τις δύο πλευρές: τη μια χρονιά έδινα εγώ πανελλήνιες και την επόμενη η κοπέλα. Δεν νομίζω να υπήρξε κάποιο πρόβλημα. Καλά πήγαμε και οι δύο στις εξετάσεις μας.


.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Axxx ρε Dia με τις φωτογραφίες σου. Ειδικά η τελευταία μου θυμίζει διαφήμιση κάποιου κόλετζ της Αθήνας. Μήπως η υπερβολική καούρα για σχέση οδηγήσει σε κόλετζ της απελπισίας αντί για κάποιο Πανεπιστήμιο; :worry: Παιδιά, ένα μέτρο δεν βλάπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Παν μέτρον άριστον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Το μόνο που χρειάζεται είναι λίγη παραπάνω κατανόηση του ενός προς τον άλλο.
Να συμπληρώσω:
Και του εξεταζόμενου όσον αφορά τις προτεραιότητες του.Φυσικά, δεν εννοώ να διαλύονται σχέσεις για κάποιες προτεραιότητες(κακά τα ψέμματα, οι πανελλήνιες είναι κομβικό σημείο), αλλά να υπάρχει και δυνατή αφοσίωση στα διαβάσματα.Γιατί δεν είναι "το μόνο", όπως λες.Για να είναι "το μόνο" σημαίνει ότι πρώτα πρώτα έχουμε ένα συνεπή υποψήφιο.Εννοώ ότι πρέπει να υπάρχει μια προσαρμογή, λίγο πιο αυστηρή, και στη σχέση γκόμενας-γκόμενου όπως και στη σχέση υποψηφίου-διαβάσματος με σαφή όρια, ώστε να μην αδικείται κάποιος τομέας εις βάρος του άλλου.Τέλος πάντων, αυτό νομίζω ότι πιστεύει κι ο nPb, άσχετα του αν τον παρεξηγείται λιγάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Παιδες δεν ξερω κατα ποσο συμφερει,φιλος μου περσι εκανε σχεση τουε τελευταιους 2.5 μηνες και πραγματικα δεν εκανε ποτε επαναληψη,πηγε και εγραψε με οτι θυμοταν,με φροντιστηριο πολυ διαβασμα μεχρι εκεινο τον καιρο και αποτελεσμα 14300 μορια
Εγω φετος δινω και η αληθεια ειναι οτι θα μπορουσα να ειμαι σε σχεση αλλα πραγματικα το απεφυγα ισως και με ασχημο τροπο αλλα ενας χρονος ειναι πρεπει να κανεις υπομονη.
Αν παρ ολα αυτα και οι 2 στην σχεση περνανε το λουκι των πανελληνιων (μιλωντας παντα για καλους μαθητες) θα σεβαστουν ο ενασ τον αλλον και η σχεση θα ειναι μια χαρα αλλα μονον σε αυτη την περιπτωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Σημασια εχει τι στοχους βαζεις και ποσο τηρεις τα ορια που θετεις..
Εμενα προσωπικα το διαβασμα μου δεν επηρεαστηκε και μπορω μαλιστα να πω πως με βοηθησε...
Πώς?

Οταν νιωθω ασχημα,χαλια,απογοητευμενη ,πως δεν θα περασω πουθενα,πως δεν θα γραψω τιποτα παω μια βολτα μαζι του ή τον παιρνω τηλεφωνο...
Μια συζητηση,μια αγκαλια,ενα φιλι παντα κανουν τα πραγματα λιγο καλυτερα ..Σου δινουν κουραγιο...

Τα βραδια πλεον που ξενυχταμε περνουμε νωρις το ξημερωμα(1,2,3 το βραδυ)ο ενας τον αλλο και δινουμε κουραγιο..
Ειναι ωραιο να νιωθεις οτι εχεις καποιον διπλα σου να σε στηριζει..Φυσικα οι βολτες ειναι περιορισμενες..Λιγο πριν το μαθημα,λιγο μετα το μαθημα ,καμια ωρα το Σαββατοκυριακο αλλα ξεχνιεσαι και χαλαρωνεις...Δηλαδη αν καθομουν σπιτι και εβλεπα τηλεοραση το 2ωρο που θα ηθελα να ξεκουραστω θα με βοηθουσε περισσοτεερο?

Ξεσκας,ξελαμπικαρει η σκεψη σου απ αυτο το αγγουρι και την πιεση των Πανελλαδικων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ωραία, γενικά όλα έχουν να κάνουν με το ποιος είσαι πριν τις πανελλήνιες. Η Γ λυκείου θέλει απλά μια λογική τύπου "περιορίζω όσο μπορώ τις μεταβλητές", που σημαίνει ότι δεν τρώω 1000 θερμίδες πρωινό πριν γράψω αν δεν τρώω το πρωί γενικά, δεν ξενυχτάω να διαβάζω αν δε δουλεύω έτσι γενικά, δεν πάω για τρέξιμο/κολύμπι/ορειβασία/whatnot αν δεν είμαι αυτής της φάσης γενικά. Και ούτω καθεξής, ναι, OK.

Άρα, να κάνεις στη Γ λυκείου πρώτη φορά στη ζωή σου σχέση? Ε, θα 'λεγα μάλλον όχι. Το πίανεις το θέμα όπως το 'πιανες και πριν, γράφεις, περνάς, καλημέρα. Απλά δεν είναι και ο ιδανικότερος χρόνος για πειραματισμό, that's all. Συν του ότι μετά γίνεται χαμός γενικά :P, οπότε ναι, συγκεντρώνεσαι ένα χρόνο και μετά έχεις άπειρα περιθώρια να παίξεις όπως θες με το πρόγραμμά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frwws

Νεοφερμένος

Η Frwws αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Σημασια εχει τι στοχους βαζεις και ποσο τηρεις τα ορια που θετεις..
Εμενα προσωπικα το διαβασμα μου δεν επηρεαστηκε και μπορω μαλιστα να πω πως με βοηθησε...
Πώς?

Οταν νιωθω ασχημα,χαλια,απογοητευμενη ,πως δεν θα περασω πουθενα,πως δεν θα γραψω τιποτα παω μια βολτα μαζι του ή τον παιρνω τηλεφωνο...
Μια συζητηση,μια αγκαλια,ενα φιλι παντα κανουν τα πραγματα λιγο καλυτερα ..Σου δινουν κουραγιο...

Τα βραδια πλεον που ξενυχταμε περνουμε νωρις το ξημερωμα(1,2,3 το βραδυ)ο ενας τον αλλο και δινουμε κουραγιο..
Ειναι ωραιο να νιωθεις οτι εχεις καποιον διπλα σου να σε στηριζει..Φυσικα οι βολτες ειναι περιορισμενες..Λιγο πριν το μαθημα,λιγο μετα το μαθημα ,καμια ωρα το Σαββατοκυριακο αλλα ξεχνιεσαι και χαλαρωνεις...Δηλαδη αν καθομουν σπιτι και εβλεπα τηλεοραση το 2ωρο που θα ηθελα να ξεκουραστω θα με βοηθουσε περισσοτεερο?

Ξεσκας,ξελαμπικαρει η σκεψη σου απ αυτο το αγγουρι και την πιεση των Πανελλαδικων..

Αααααααααακριβως!!!Και εγώ μια χαρά την έβγαλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Σταματήστε να συνδέετε τα πάντα με τις πανελλήνιες και το πόσο κακό σας κάνουν,φτάνει.Σε λίγο θα ρωτάτε και αν το χέσιμο επηρεάζει την επανάληψη σας γιατί ξοδεύετε πολλές ώρες στη τουαλέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top