Σύνδεση internet στην Πάτρα

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μόλις παίρνεις πτυχίο αυτά τα πακέτα στα κόβουν; Έχω forthnet double play αλλά επειδή μου τα πρήζει η forthnet σκέφτομαι μήπως αλλάξω εταιρεία και τσιμπήσω κανενα φοιτητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Μόλις παίρνεις πτυχίο αυτά τα πακέτα στα κόβουν; Έχω forthnet double play αλλά επειδή μου τα πρήζει η forthnet σκέφτομαι μήπως αλλάξω εταιρεία και τσιμπήσω κανενα φοιτητικό.

Μπα οχι.Ενας φιλος μου εχει που τελειωσε το Πανεπιστημιο 3 χρονια και εχει ακομα το φοιτητικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 189234

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω περσι που τα εψαχνα τα διαφορα πακετα ιντερνετ ειχα καταληξει στην cosmote νομιζω ηταν 17ευρω το μηνα,μετα λογω αυξησεων εγινε 18 περιπου...το μονο θετικο ειναι οτι αν εχεις καποιο προβλημα απευθυνεσαι κατευθειαν στον οτε,ενω αν εχεις αλλη εταιρεια νομιζω αργουν πιο πολυ γτ οι γραμμες ειναι του οτε...γενικα μπερδεμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
γινεται να βαλεις ιντερνετ χωρις τηλεφωνο και οχι σε στικακι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
γινεται να βαλεις ιντερνετ χωρις τηλεφωνο και οχι σε στικακι;

Γίνεται με συνδρομή και κάρτα σιμ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t3mp

Νεοφερμένος

Ο t3mp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας , πέρσι τπν Οκτώβριο εβαλα φοιτητικό πακέτο ιντερνέτ απο κοσμοτε 18 ευρο για 12 μηνες , αλλα ειδα οτι μετα η τιμη πηγαίνει στα 30ευρο τον μηνα . Γίνεται να ανανεώσω το συμβολαιο ή να κοιτάξω για κανεναν καλύτερο πάροχο?
Εχει αντιμετωπίσει κανεις σας αυτήν την κατάσταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Αφού τέλειωσε το 12 μηνο τέλειωσε και η προσφορά τέλειιωσε και το συμβόλαιο, Μπορεις να πας να ανανεώσεις το συμβόλαιο σου με νέα φοιτητική προσφορά αλλά εγώ θα άλλαζα πάροχο γιατί δε σου φέρθηκαν καλά. Εφόσον είσαι φοιτητής όφειλαν να σε ενημερώσουν τηλεφωνικά ότι θα αυξηθει΄το πάγιο για να κάνεις τις απαραίτητες ενέργειες και όχι να κάνουν τους κινέζους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αφού τέλειωσε το 12 μηνο τέλειωσε και η προσφορά τέλειιωσε και το συμβόλαιο, Μπορεις να πας να ανανεώσεις το συμβόλαιο σου με νέα φοιτητική προσφορά αλλά εγώ θα άλλαζα πάροχο γιατί δε σου φέρθηκαν καλά. Εφόσον είσαι φοιτητής όφειλαν να σε ενημερώσουν τηλεφωνικά ότι θα αυξηθει΄το πάγιο για να κάνεις τις απαραίτητες ενέργειες και όχι να κάνουν τους κινέζους.

Και; Οι φοιτητες εχουν σπεσιαλ μεταχειριση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
καλησπερα παιδια..ποιο ειναι το καλυτερο φοιτητικο πακετο για ιντερνετ και ποσο κοστιζει?
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Vodafone, 16 ευρώ το μήνα, μόνο ίντερνετ. Δεν ξέρω εάν τρέχει ακόμα η επιδότηση του ΥΠΑΙΘ για τους πρωτοετείς φοιτητές.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα

Μένω στην περιοχή της Ευαγγελίστριας στη Θεσσαλονίκη, όντας μεταπτυχιακός φοιτητής, και έβαλα Vodafone ιντερνετ αντί COSMOTE. Ο λόγος έχει να κάνει, ότι είχα κάνει και στις δυο εταιρείες αίτηση, ωστόσο και στις δυο επρεπε να περιμένω 3 μήνες. Τελικά άνοιξε γραμμή η Vodafone ( ναι ξέρω το δίκτυο είναι του ΟΤΕ) και ήρθε να μου ενεργοποιήσει τη σύνδεση. Προς το παρον με μια ημέρα που την έχω , είμαι ευχαριστημένος. Θεωρείται καλή την κινησή μου να βάλω vodafone ή και οι δυο εταιρείες είναι για τα πανηγύρια με την ποιότητα δικτύου που έχουμε στην Ελλάδα;;;
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ήμουν στη cyta. Με το που μεταβιβάστηκε το δίκτυο στην Vodafone άρχισε να πέφτει η ταχύτητα, να κόβεται τυχαία το σήμα και να μην έχει τηλέφωνο. Έχω μιλήσει 5 φορές με την τεχνική υπηρεσία, όσο είμαι στο τηλέφωνο η ταχύτητα φτιάχνει και 1 ώρα μετά ξαναπέφτει (24άρι ADSL, ταχύτητα με cyta 13-14mbps, τώρα με vodafone 4-5mbps). Γενικά έχω μείνει πολύ απογοητευμένος και μόλις λήξει το συμβόλαιο θα πάω cosmote. Είναι πιο ακριβή, αλλά τη θεωρώ πιο αξιόπιστη.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά σχετικά είναι όλα. Ως προς την τιμή εννοώ. Αν είσαι φοιτητής, το φοιτητικό ίντερνετ ως προς την τιμή είναι το ίδιο παντού. Δεν αλλάζει. Σκέψου πχ ότι εδώ στην Ευαγγελίστρια ( περιοχή της Θεσσαλονίκης), ότι από τα 100 ατομα που είμαστε φοιτητές, οι 80 έχουν ίντερνετ vodafone. Aπλά το έθεσα ως θέμα, γιατί και η cosmote κάνει κάτι νούμερα. Μη νομίζεις ότι όλα είναι τέλεια. Στο πατρικό μου, έχω cosmote, μπορεί να μην έχω αντιμετωπίσει ουδέποτε πρόβλημα,αλλά έχω ακούσει και περιπτώσεις που δυστυχώς δεν ήταν οι καλύτερες. Όπως και ότι κάνει 3 μήνες να συνδέσει τη γραμμή ως προς την ενεργοποίηση, μετά δεν έχει 24 ωρες το 24ωρο εξυπηρέτηση και άλλα πολλά. ΤΗν έχουν δει ακόμα μερικοί εκεί μέσα Δημόσιοι Υπάλληλοι, παρόλα την ιδιωτικοποίηση. Αυτό για τη cyta έχεις δίκιο το έχω ακούσει, αλλά νομίζω ότι μπορείς να φύγεις οποιαδήποτε στιγμή. Το πρόστιμο των 100 ευρω, δεν νομιζω να ισχυει πλεον. Είναι σαφώς λιγότερα
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Να προτιμάτε αξιόπιστες λύσεις. Εξάλλου όλοι από τον ΟΤΕ-Μεγάλα Έργα Πασοκ νοικιάζουν. Στην Σουηδία έχουν ένα σωρό εταιρίες αλλά όλες νοικιάζουν από μια πρωην κρατική με πολλές θυγατρικές σε πρώην χώρες του ανατολικού μπλοκ. Η συγκεκριμένη έχει σήμα καμπάνα. Οι ταχύτητες ακόμη και στο φθηνότερο πακέτο είναι απίστευτες. Ποτέ δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα, έστω και δευτερόλεπτο. Βέβαια έχουν υπερσύγχρονο δίκτυο με ίνες. Όσοι Σουηδοί πάνε στις θυγατρικές ή σε άλλες με καλύτερες "φάκες" στο τέλος την τρώνε και χρυσοπληρώνουν την διακοπή συμβολαίου επειδή οι όροι είναι υπέρ της εταιρίας.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Εγώ ως φοιτητής είχα forthnet με προπληρωμή για έναν χρόνο και έβγαινε στα 15€ τον χρόνο περίπου. Σε σύγκριση με άλλους συμφοιτητές μου που είχαν Vodafone, μπορώ να πω ότι το internet ήταν πολύ πιο αξιόπιστο και πολύ πιο γρήγορο. Και αρκετοί από αυτούς ήταν σε διπλανές πολυκατοικίες, μάλιστα. Στην Vodafone οι μικρές διακοπές είναι συχνό φαινόμενο, πάντως.

Η βλακεία στη forthnet είναι το τέλος ενεργοποίησης, που είναι υψηλό. Επιπλέον, η εταιρεία βρίσκεται σε άθλια οικονομική κατάσταση, οπότε δεν ξέρω αν αξίζει να προπληρώσει κανείς για έναν ολόκληρο χρόνο.

Προτείνω, λοιπόν, να πάτε στην εταιρεία που σας προσφέρει δωρεάν τα τέλη ενεργοποίησης ή έστω σε πολύ χαμηλή τιμή.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το πρόβλημα είναι ότι η Cosmote, αργεί να έρθει να συνδέσει το ιντερνετ ( κάνει 3 μήνες και βάλε). Άσε που φέτος έκανε κόλπα με τις απεργίες που πραγματοποίησε ( δικαιολογημένα) και ορισμένοι άνθρωποι έμειναν χωρίς ίντερνετ. Ενώ η vodafone, η wind , η forthnet με το που έκανες αίτηση σε 15 ημέρες το πολύ, ερχόταν και σου σύνδεε το ιντερνετ. Βέβαι από ότι έμαθα η wind έκανε κάτι κόλπα και δεν διορθωνε τις επισκευες του ιντερνετ της σε περιοχές της Αθήνας και οι πελάτες έφυγαν απογοητευμένοι τελείως. Δεν ξέρω τι να πω. Εγώ λόγω μεταπτυχιακού το βιαζόμουν, καθώς είχα εργασίες και έπρεπε να δεχτώ ποιο θα έρθει να μου ενεργοποίησει τη γραμμή πρώτο, για να μην έχω θέμα. Τελικά ήρθε η vodafone με τη cosmote να κοιμάται ακόμα
 

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Καλησπέρα ηθελα να ρωτησω χρειάζεστε ιντερνετ για την σχολη για εργασίες κτλπ;
Επίσης μπωρο να πάρω κάποια έκπτωση σαν φοιτητρια αν κανω συνδεση;
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα ηθελα να ρωτησω χρειάζεστε ιντερνετ για την σχολη για εργασίες κτλπ;
Επίσης μπωρο να πάρω κάποια έκπτωση σαν φοιτητρια αν κανω συνδεση;
Ναι τα φοιτητικά πακέτα σταθερής είναι φθηνότερα
 

Machris

Νεοφερμένος

Ο Machris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδια το 24 ιντερνετ αξιζει για φοιτιτοσπιτο στην θεσνικη;
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καθολου δεν αξιζει.
Η διαφορα στην τιμη με το 50 ειναι πολυ μικρη και συνηθως με το 50 εχεις εγγυηση ταχυτητας.
Το 24 στην πραγματικοτητα θα ειναι καπου στα 7-8.
Κοιταξε και προς inalan η hcn.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top