Φοιτητικό σπίτι στα Χανιά

wadebill

Νεοφερμένος

Ο wadebill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδια θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε που υπάρχουν φοιτητικά διαμερίσματα 2ρια απο 55 τμ και άνω σε καινούργια ομωσ πολυκατοικία εντός Χανίων. Πείτε οποιαδήποτε περιοχή εντός Χανίων μέχρι και Χαλεπα αλλα όχι κουνουπιδιανα ή οποιαδήποτε περιοχή είναι μακρυά απο το κέντρο. Εάν ξέρετε κάποιο συγκεκριμένο πείτε το. Ευχαριστω εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MikrosFaros13

Νεοφερμένος

Η MikrosFaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Επειδή 99% θα περάσω Χανιά, και επειδή δεν θέλω να μείνω στην εστία της σχολής μου (ΑΕΝ) μπορείτε να μου πείτε που κυμαίνοντε οι τιμές των ενοικίων για σπίτι 40-50τμ στα Χανιά? ή και ακόμη όποιος έχει άποψη, είναι πολύ άσχημα η εστία της σχολής του εμπορικού ναυτικού στην Σούδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva.dim

Νεοφερμένος

Η Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Eπειδή μένω Χανιά, να ξέρεις ότι οι τιμές στα 2αρια ξεκινάνε από 200 και φτάνουν max 300 ευρώ (όπου 300 συνήθως έχουν τα καινούρια 2αρια, κυρίως επικρατούν τα 250). Για φοιτητική εστία δε γνωρίζω, τσέκαρε τον φίλο μας τον γκουκλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgiaZ

Νεοφερμένος

Η GeorgiaZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Επειδη και εγω το πιθανοτερο ειναι να περασω Χανια στο ΗΜΜΥ του Πολυτεχνειου, θα ηθελα να μαθω που προτεινεται να ψαξω για σπιτι (Ακρωτηρι ή Κεντρο?) :worry: :hmm: ... Χρησιμες σε καθε περιπτωση και οι πληροφοριες για ζωη, καθηγητες της σχολης, και για συγκοινωνιες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Επειδη και εγω το πιθανοτερο ειναι να περασω Χανια στο ΗΜΜΥ του Πολυτεχνειου, θα ηθελα να μαθω που προτεινεται να ψαξω για σπιτι (Ακρωτηρι ή Κεντρο?) :worry: :hmm: ... Χρησιμες σε καθε περιπτωση και οι πληροφοριες για ζωη, καθηγητες της σχολης, και για συγκοινωνιες! :)

κοίτα.. οι περιοχές Ακρωτήρι, Κουνουπιδιανα, Αμπεριά και Χαλέπα (με σειρά εγγυτητας σε σχεση με το πολυτεχνείο) νομίζω θα σε εξυπηρετήσουν και είναι και απο τις πιο ομορφες των Χανίων.. εκεί υπάρχουν τα αναγκαία καταστήματα (σουπερ μαρκετ, φουρνοι, μινι μαρκετ).. τωρα αν θέλεις να βρεις στο κέντρο της πόλης μόνο και μόνο για να έχεις πρόσβαση στα περισσότερα εμπορικα καταστηματα, υπηρεσιες και χωρους διασκέδασης υπάρχει ανα μιση ώρα λεωφορείο για το πολυτεχνείο μέχρι τις 11 αν δεν κάνω λάθος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgiaZ

Νεοφερμένος

Η GeorgiaZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
κοίτα.. οι περιοχές Ακρωτήρι, Κουνουπιδιανα, Αμπεριά και Χαλέπα (με σειρά εγγυτητας σε σχεση με το πολυτεχνείο) νομίζω θα σε εξυπηρετήσουν και είναι και απο τις πιο ομορφες των Χανίων.. εκεί υπάρχουν τα αναγκαία καταστήματα (σουπερ μαρκετ, φουρνοι, μινι μαρκετ).. τωρα αν θέλεις να βρεις στο κέντρο της πόλης μόνο και μόνο για να έχεις πρόσβαση στα περισσότερα εμπορικα καταστηματα, υπηρεσιες και χωρους διασκέδασης υπάρχει ανα μιση ώρα λεωφορείο για το πολυτεχνείο μέχρι τις 11 αν δεν κάνω λάθος..[/Q

Εισαι απο Χανια;;; Εχω ακουσει οτι ειναι καλυτερη η διαμονη στο κεντρο, λογω ζωης κλπ.. :/ Εχεις καποια ιδεα απο Πολυτεχνειο;;; Εννοωντας καθηγητες, κλπ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εισαι απο Χανια;;; Εχω ακουσει οτι ειναι καλυτερη η διαμονη στο κεντρο, λογω ζωης κλπ.. :/ Εχεις καποια ιδεα απο Πολυτεχνειο;;; Εννοωντας καθηγητες, κλπ... :)

ναι.. απο Χανιά είμαι.. ισχύει οτι στο κέντρο είναι όλα τα εμπορικα καταστήματα, τα χειμερινα κλαμπ και όλα τα μαγαζιά-καφετεριες στο ενετικο λιμάνι.. αλλά οι φοιτητές προτιμουν τις περιοχες που ανέφερα στο παραπάνω μηνυμα λόγω του ότι είναι κοντά στο Πολυτεχνείο, πιο ήσυχα και πιο οικονομικά πιστεύω από το κέντρο.. η περιοχή δικαστήρια είναι κάτι ενδιαμεσο.. πολύ όμορφη, ήσυχη, κοντά στο κέντρο.. δηλαδη κανενα 10λεπτο με τα πόδιΑ και υπάρχουν συχνα δρομολογια λεωφορείων προς το Πολυτεχνείο..
τώρα για το Πολυτεχνείο δεν ξερω πηροφοριες, αλλά ξέρω πολλά παιδιά που περνούν εκεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgiaZ

Νεοφερμένος

Η GeorgiaZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ναι.. απο Χανιά είμαι.. ισχύει οτι στο κέντρο είναι όλα τα εμπορικα καταστήματα, τα χειμερινα κλαμπ και όλα τα μαγαζιά-καφετεριες στο ενετικο λιμάνι.. αλλά οι φοιτητές προτιμουν τις περιοχες που ανέφερα στο παραπάνω μηνυμα λόγω του ότι είναι κοντά στο Πολυτεχνείο, πιο ήσυχα και πιο οικονομικά πιστεύω από το κέντρο.. η περιοχή δικαστήρια είναι κάτι ενδιαμεσο.. πολύ όμορφη, ήσυχη, κοντά στο κέντρο.. δηλαδη κανενα 10λεπτο με τα πόδιΑ και υπάρχουν συχνα δρομολογια λεωφορείων προς το Πολυτεχνείο..
τώρα για το Πολυτεχνείο δεν ξερω πηροφοριες, αλλά ξέρω πολλά παιδιά που περνούν εκεί..
Βασικα, ακουσα για Δικαστηρια και στη Ηρωων Πολυτεχνειου για σπιτι στο κεντρο λογω του δρομολογιου... 10 λεπτα εννοεις απο Δικαστηρια σε Πολυτεχνειο??? Μου φανηκε λιγο μακρια η περιοχη απο το Google Earth... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
εννοεί 10 λεπτά απο δικαστήρια στο κέντρο με τα πόδια..εγώ σαν χανιώτης σου λέω πάντως ότι τα δικαστήρια είναι πολύ βολική περιοχή αφού εκτός του ότι είσαι μέσα στη πόλη έχει και κεντρικές στάσεις λεωφορείων τα οποία σε πάνε σε 10 με 15 λεπτά πολυτεχνειο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esperius

Νεοφερμένος

Ο Esperius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Γενικά βολεύει να μένεις στο κέντρο.Το τρίγωνο Ηρωών Πολυτεχνείου-Παπανδρέου-Βενιζέλου βολεύει ακομα περισσότερο,επειδή από αυτούς τους δρόμους(τους 2 πρώτους) περνάει το λεωφορείο.Το Πολυτεχνείο από το κέντρο με το λεωφορείο είναι περίπου 15' και τα δρομολόγια είναι κάθε ακριβώς,κάθε και μισή και σχεδόν κάθε παρά τέταρτο (??:00,??:30.??:45).Όσο για την ζωή στα Χανιά,τον χειμώνα λιγοστεύουν οι επιλογές,αλλά αν πραγματικά το θες μπόρεις να περάσεις καλά :D.Τώρα σχετικά με τους Ημμυ!:confused:Είναι ένα τμήμα το οποίο θέλει να ασχολείσαι τακτικά.Θα είναι καλό να παρακολουθείς τακτικά τις διαλέξεις,ώστε να μην χάνεις την μπάλα.Έχουμε αρκετά έως και πολλά σε κάποια εξάμηνα εργαστήρια - projects τα οποία χρειάζονται χρόνο για να βγουν.Ευτυχώς οι περισσότεροι καθηγητές διδάσκουν προσωπικά το μαθημά τους και έχουν την διάθεση να ασχοληθούν,να εξηγήσουν και αν μπορούν,να βοηθήσουν.Αν φτιάξεις ένα καλό πρόγραμμα και θα τελειώσεις στην ώρα σου και θα έχεις περάσει και ωραία φοιτητικά χρόνια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top