Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,124 εγγεγραμμένα μέλη και 2,445,051 μηνύματα σε 77,323 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 297 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Χάθηκε το πρωτότυπο Απολυτήριο Λυκείου, τι μπορώ να κάνω;

Τάσος97 (Allostasis)

Συντονιστής

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 20:02, 23-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Δεν νομίζω ότι μπορούν να το βγάλουν παλι Σου δίνουν μόνο ένα αντίγραφο...
επειδή και εγώ το ψαχνω και δεν το βρίσκω εδώ και μερικά χρόνια, το πρωτότυπο απολυτήριο είναι απαραίτητο για μεταπτυχιακά ή χρειάζεται μόνο για προπτυχιακες σπουδές και να πάψω να ανησυχώ; (Δεν νομίζω σε καμία δουλειά να μου ζητήσουν απολυτήριο... ) Πφφφ! Όλα αυτά τα χαρτιά τα εχω μαζεμένα σε ένα φάκελο, μόνο το απολυτήριο δεν είναι εκεί

για μεταπτυχιακές σπουδές θα σου ζητηθεί μόνο πιστοποιημένο αντίγραφο (και προτότυπο ίσως κατά την εγγραφή) του πτυχίου. Το απολυτήριο λυκείου, προσωπικά, δε μου ζητήθηκε ποτέ ξανά πέραν της αίτησης για το προπτυχιακό, οπότε μην αγχώνεσαι!
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,389 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 08:41, 24-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από mir
πάντως, για όποιον ενδιαφέρεται, έψαξα και έμαθα ότι απολυτηριο δεν ξαναδίνουν σε καμία περίπτωση,παρά μόνο βεβαίωση

Αποδεικτικό απόλυσης επαναχορηγούν.΄Ετσι κι αλλιώς αυτό πρέπει να κατατεθεί οπουδήποτε ζητηθεί! Το απολυτήριο είναι μόνο ένα και δεν κατατίθεται ποτέ και πουθενά!
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 14:59, 25-09-18:

Αποδεικτικό απόλυσης βγάζουμε προσκομίζοντας στο σχολείο ένορκη βεβαίωση (από ειρηνοδίκη ή συμβολαιογράφο)
ότι έχασαν τον τίτλο τους οπότε το σχολείο εκδίδει αντίστοιχο. Σε καμία περίπτωση δεν εκδίδεται νέο απολυτήριο ή πτυχίο αυτό είναι πάντα 1.Σε περίπτωση που είναι αδύνατη η χορήγηση σχετικού πιστοποιητικού εκ μέρους του οικείου σχολείου λόγω αποδεδειγμένης καταστροφής των αρχείων αυτού από πυρκαϊά ή άλλη αιτία, η απόδειξη του τίτλου γίνεται με δικαστική απόφαση
που εκδίδεται κατά την έπ' αναφορά διαδικασία του πρωτοδικείου εντός της περιφέρειας του οποίου κείται ή έκειτο το σχολείο νόμος 5379/1932
Παράθεση

Doratzani

Νεοφερμένος

H Doratzani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Doratzani έγραψε: στις 17:40, 03-04-19:

Εχω χάσει το απολυτήριο Λυκείου μου και από το σχολείο μου ειπαν πως μπορούν να μου εκδώσουν μόνο πιστοποιητικό απόλυσης.
Ειναι δυνατον να μη κρατάνε αρχεία;
Παράθεση

spinalgr1990 (Γιάννης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 135 μηνύματα.

O spinalgr1990 / έγραψε: στις 20:24, 03-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Doratzani
Εχω χάσει το απολυτήριο Λυκείου μου και από το σχολείο μου ειπαν πως μπορούν να μου εκδώσουν μόνο πιστοποιητικό απόλυσης.

καθόλου παράξενο στην Ελλαδα ζεις που ειναι μια αναπτυσσομενη χωρα και οχι αναπτυγμένη.
1
1
Παράθεση

snowgirl

Νεοφερμένος

H snowgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H snowgirl έγραψε: στις 21:18, 03-04-19:

Το θεμα ειναι καθαρα νομικο. Το απολυτηριο βγαινει μονο μΙα φορα. Αυτο που σου δινουν οταν χασεις το απολυτηριο το λενε σαποδεικτικο απολυσης και οχι πιστοποιητικο Γραφει τα ιδια με το απολυτηριο και εχει την ιδια ισχυ μονο ο τιτλος λεει αποδεικτικο. Δεν υπαρχει προβλημα. Τα σχολεια εχουν αρχειο αλλιως πως θα εβγαζαν το αποδεικτικο;;

Το αν η Ελλαδα ειναι αναπτυσσομενη η ανεπτυγμενη χωρα ειναι ασχετο.
2
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Φοιτητής

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,899 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 21:28, 03-04-19:

Λογικά κρατάνε.Ομως όπως λέει και ο φίλος στην μπανανία δεν ξέρεις ποτέ πως λειτουργούν.
1
Παράθεση

airtrelomike13

Νεοφερμένος

Ο airtrelomike13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O airtrelomike13 έγραψε: στις 21:38, 03-04-19:

Δεν υπάρχει θεμα. Θα σου βγαλουν αυτο το πιστοποιητικο. Ισχυει κανονικοτατα. Το ειχε παθει ενας συμμαθητης μου. Μη τρελαινεσαι. Ετσι και αλλιως ολα αυτα απο τι στιγμη που στα χορηγει στο δημοσιο με υπογραφη ειναι ολα νομιμα
1
Παράθεση

Doratzani

Νεοφερμένος

H Doratzani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Doratzani έγραψε: στις 22:25, 03-04-19:

Ευχαριστώ πολύ!!!!
Δεν ξέρω τι .μορφή έχει, θα πάω αύριο.
Αγχώθηκα γιατί αν λέει απλά ότι απολύθηκα χωρίς βαθμούς όλο είναι δώρο άδωρο
1
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Φοιτητής

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,899 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:32, 03-04-19:

Ευχαριστώ πολύ!!!!
Δεν ξέρω τι .μορφή έχει, θα πάω αύριο.
Αγχώθηκα γιατί αν λέει απλά ότι απολύθηκα χωρίς βαθμούς όλο είναι δώρο άδωρο

Μην φοβάσαι καλά θα πάνε όλα!
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,001 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 20:14, 04-04-19:

Δεν έχει σχέση αν τηρούνται αρχεία ή όχι, αλλά η νομοθεσία γύρω από την έκδοση του απολυτηρίου που απαγορεύει την επανέκδοση του.

Κοινώς, σου λέει ότι αν το χάσεις φταις εσύ και μόνο εσύ και το μόνο που μπορεί να σου δώσει το λύκειο είναι μία βεβαίωση ότι αποφοίτησες
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τι μπορώ να κάνω; - Από rita12
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μπερδέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-09-09 στις 15:52.
    • Πώς μπορώ να κάνω static την ip μου; - Από βιλλαρασ
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-07-09 στις 02:28.
    • Πως μπορω να κανω format; - Από Boom
      Το θέμα έχει λάβει 30 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-08-08 στις 12:12.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα