Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,175 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,514 μηνύματα σε 79,259 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 503 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Μεταπτυχιακό (Msc) στο City college

Vasikana

Νεοφερμένος

Ο Vasikana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Vasikana έγραψε: στις 11:01, 28-11-19:

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι προπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολογων Μηχανικών ΤΕ, και ενδιαφέρομαι να κάνω μεταπτυχιακό στο City college στο τμήμα Software Development with Industry Placement - Msc. Η αλήθεια είναι πως ο βαθμός πτυχίου μου είναι αρκετά χαμηλός (γύρω στο 6), Γεγονός που οφείλεται σε σημαντικά προβλήματα που αντιμετώπισα σαν φοιτητής (έμεινα ορφανός και αντιμετώπιζα σοβαρά οικονομικά προβλήματα). Επιπροσθέτως έχω αποκτήσει μέχρι στιγμής 5 επικυρωμένα πιστοποιητικά (data science/ machine learning / data analytics / Big data analysis/introduction to the development of A.I. ) απο τα πανεπιστήμια MIT - Harvard και από την IBM. Και εδώ έρχομαι να κάνω ερωτήσεις και να δεχτώ τις συμβουλές και τις γνώμες σας.
Λαμβάνοντας υπόψιν τον χαμηλό βαθμό πτυχίου, έχω πιθανότητες περάσω την επιλογή υποψηφίων και να με καλέσουν για συνέντευξη? Εαν όχι, τότε πως θα μου προτείνετε να κινηθώ ώστε να συνεχίσω τις σπουδές μου πάνω στο αντικείμενο το οποίο με ενδιαφέρει τόσο πολύ? π.χ. Αν θα έκανα ένα μεταπτυχιακο data science 1 έτους στο μητροπολιτικο κολλέγιο με αρκετά καλό βαθμό, είναι δυνατόν να αυξήσει τις πιθανότητες μου ώστε να γίνω δεκτος στο μεταπτυχιακό του City college?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο που αφιερώσατε.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Aegean Omiros College & Metropolitan College - Από elpapαki
      Το θέμα έχει λάβει 56 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΙΕΚ & Κολλέγια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-08-18 στις 21:36.
    • City Unity College - Από MiTsoS 7
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΙΕΚ & Κολλέγια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-09-12 στις 17:35.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα