Να πάω σε στρατιωτική σχολή;

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
και οι δυο οι γονεις μου ειναι στρατιωτικοι, αλλα οταν τους λεω οτι θελω να παω στο στρατο μου λενε να μην κανω τετοια μλκια. Λενε καλυτερα να πας λιμενεργατης παρα στρατο, ητανε λεει σκατα, και τωρα τον κανουν χειροτερο. Σκεφτομαι να παω στις ειδικες δυναμεις, αλλα δεν ξερω και πολλα για το στρατο. Καποιος που τα ξερει καλα μηπως μπορει να μου πει τα διαφορα πραγματα που μπορω να κανω στο στρατο, και ΓΙΑΤΙ οι γονεις μου θελουν τοσο πολυ να ΜΗΝ παω στο στρατο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Λες να ξερουμε ολοι εμεις εδώ που ειμαστε μαθητές,φοιτητες κτλ και να μην ξερουν οι γονείς σου που εχουν περασει ολη τους τη ζωή στο στρατο και θέλουν το καλό σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Νομίζω πως το λενε αυτο γιατι δυσκολα μπορεις να κανεις οικογενεια λογο των πολλων μεταθέσεων που θα εχεις.Παντως και εγω για στρατό σκεφτομαι.Αμα σου αρεσει πολυ και αγαπάς την πατριδα,τότε εισαι ενταξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που οι γονείς αποτρέπουν το παιδί τους από κάποιο επάγγελμα δεδομένου ότι οι ίδιοι έχουν υποστεί τις κακουχίες του εν λόγω επαγγέλματος. Έτσι λοιπόν, καθώς θέλουν το καλό του παιδιού τους δεν θέλουν να περάσει τα δεινά που πέρασαν οι ίδιοι (μεταθέσεις εξάσκηση κτλ.).

Γνώμη μου, αν θέλεις πραγματικά να ακολουθήσεις στρατιωτικές σχολές, να πας. Είσαι διαφορετικός, δεν είσαι οι γονείς σου ώστε να μην μπορέσεις να ανταποκριθείς!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ρε παιδια θελω την βοηθεια σας! Ειμαι αποφοιτος και εχω περασει Γεωπονια. Πριν τις πανελληνιες ηθελα στρατο να παω αλλα απο τν στιγμη π περασα γεωπονια δεν με χαλαει. Το θεμα ειναι τι επαγγελματικη αποκατασταση θα μου δωσει το ενα και τι το αλλο... Ποια ειναι η γνωμη σας; Να ξαναδωσω για στρατο; Μηπως εχω αργησει ή προλαβαινω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ρε παιδια θελω την βοηθεια σας! Ειμαι αποφοιτος και εχω περασει Γεωπονια. Πριν τις πανελληνιες ηθελα στρατο να παω αλλα απο τν στιγμη π περασα γεωπονια δεν με χαλαει. Το θεμα ειναι τι επαγγελματικη αποκατασταση θα μου δωσει το ενα και τι το αλλο... Ποια ειναι η γνωμη σας; Να ξαναδωσω για στρατο; Μηπως εχω αργησει ή προλαβαινω;

Στα Ανώτατα Στρατιωτικά Εκπαιδευτικά Ιδρύματα υπάρχει όριο ηλικίας και είναι το 21ο έτος. Όσοι υποψήφιοι έχουν συμπληρώσει το 21ο έτος δεν γίνονται δεκτή στα ΑΣΕΙ. Σκέψου το γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top