Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;

Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 51)
  • Πολύ σημαντικό, αν ξαφνικά έχανα τη δυνατότητα μπορεί ακόμα και να αποχωρούσα και σίγουρα θα ένιωθα

    Ψήφοι: 15 29.4%
  • Μου αρέσει που υπάρχει, θα ήθελα να παραμείνει έτσι, αλλά δεν με κόφτει και ιδιαίτερα

    Ψήφοι: 25 49.0%
  • Το θεωρώ άχρηστο, ας μπαίνουν στην υπογραφή οι εικόνες αυτές, καλύτερα στη θέση του να μπει κάτι πιο

    Ψήφοι: 2 3.9%
  • Κάντε ό,τι γουστάρετε, αδιαφορώ (κουμπάκιας :P)

    Ψήφοι: 9 17.6%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
  1. Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;
  2. Θα σας ήταν το ίδιο μια εικόνα ίδιου μεγέθους στην υπογραφή ή θεωρείτε οτι το avatar επιτελεί κάποιο ιδιαίτερο σκοπό;
  3. Αν σταματούσε να υπάρχει η δυνατότητα του avatar όπως είναι σήμερα, αλλά στη θέση του έμπαινε κάτι πιο χρήσιμο, θα νιώθατε οτι περιορίζεται η ελευθερία σας;
  4. Όταν μπαίνετε σε ένα forum που δεν έχει δυνατήτα custom avatar (πχ myphone ή dpgr) νιώθετε περιορισμένοι; Ή σας αρκεί το να βάλετε την εικόνα αυτή στην υπογραφή σας;
  5. Θεωρείτε οτι είναι διαφορετικό να αφαιρεθεί η δυνατότητα του ελεύθερου avatar στην πορεία ενος forum, και διαφορετικό να μην υπάρχει εξ αρχής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Κοίτα, διαβάζοντας αρχικά την 1η ερώτηση μου ήρθε η εξής απάντηση... Δεν το θεωρώ και ΤΟΣΟ σημαντικό.

Όμως σκεφτόμενη τις ενδεχόμενες απαντήσεις στις επόμενες ερωτήσεις... μάλλον είναι σημαντικό το avatar, ειδικά αν είναι επιπλεγμένο με προσοχή ή ειδικά φτιαγμένο για το μέλος... π.χ. κολάζ εικόνων.

2. Νομίζω ότι το avatar πρέπει να βρίσκεται εκεί που είναι, γιατί η θέση στη ροή των απαντήσεων ενός topic είναι προκαθορισμένη, οπότε οι άλλοι χρήστες μπορούν με ευκολία να ψάξουν π.χ. την απάντηση κάποιου μέλους.

3. Χρήσιμο; Δηλαδή;

4. Οπότε, καλό είναι να υπάρχει ένα avatar, γιατί διαφορετικά, κατά κάποιον τρόπο, είναι (χοντρικά) σα να βλέπεις κάποιον χωρίς κεφάλι ... :confused: λέμε τώρα. Αν δεν υπάρχει η δυνατότηα εξ αρχής θεωρώ ότι μπορεί να φανεί ως αρνητικό στοιχείο σε ένα μέλος, αλλά οκ. Αν υπήρχε η δυνατότητα και ξαφνικά διακοπέι, νομίζω αυτό δε θα αρέσει, αλλά ίσως αργότερα γίνει συνήθεια...

Πάντως νομίζω ότι πρέπει να μείνει γιατί η σημασία του φαίνεται και από το αντίστοιχο topic... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
  1. Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;
Λίγο έως καθόλου, δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα με αυτό :)
  1. Θα σας ήταν το ίδιο μια εικόνα ίδιου μεγέθους στην υπογραφή ή θεωρείτε οτι το avatar επιτελεί κάποιο ιδιαίτερο σκοπό;
Ανάλογα τι θέμα έχει η φωτογραφία
  1. Αν σταματούσε να υπάρχει η δυνατότητα του avatar όπως είναι σήμερα, αλλά στη θέση του έμπαινε κάτι πιο χρήσιμο, θα νιώθατε οτι περιορίζεται η ελευθερία σας;
Κάποια παραδείγματα ?
  1. Όταν μπαίνετε σε ένα forum που δεν έχει δυνατήτα custom avatar (πχ myphone ή dpgr) νιώθετε περιορισμένοι; Ή σας αρκεί το να βάλετε την εικόνα αυτή στην υπογραφή σας;
Καθόλου περιορισμένος εκφράζεσαι μέσα απο τα μυνήματα σου και όχι μέσα απο μια τυχαία φωτογραφία
  1. Θεωρείτε οτι είναι διαφορετικό να αφαιρεθεί η δυνατότητα του ελεύθερου avatar στην πορεία ενος forum, και διαφορετικό να μην υπάρχει εξ αρχής;
Έχει μια διαφορά αλλα δεν είναι και το τέλος του κόσμου
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πολύ ωραίο θεματάκι!

1. Πόσο σημαντικό είναι για σας το avatar σας;
Μμμ, για μένα είναι μία προσωπική εικονίτσα που εκφράζει το χαρακτήρα μου και τα συναισθήματά μου τη δεδομένη στιγμή. :)

2. Θα σας ήταν το ίδιο μια εικόνα ίδιου μεγέθους στην υπογραφή ή θεωρείτε οτι το avatar επιτελεί κάποιο ιδιαίτερο σκοπό;
Σε κάθε δημοσίευση, το μάτι μου πέφτει ασυναίσθητα στο avatar του χρήστη. Αν και αυτό που ξεχωρίζει τους χρήστες είναι τυπικά το nickname, πρακτικά, τους ξεχωρίζω πολύ πιο εύκολα και γρήγορα απ' το avatar.

Είναι εικόνα κι όχι κείμενο που πρέπει να διαβάσεις. Έτσι η "αναγνώριση" γίνεται πιο εύκολα.
Κι επίσης το avatar είναι στην αρχή της κάθε δημοσίευσης, ενώ η υπογραφή στο τέλος, πράγμα που φέρνει το avatar σε πιο.... "σημαντική" θέση.


Για του λόγου το αληθές πηγαίνετε στην "Επεξεργασία επιλογών" κι απενεργοποιήστε το "Προβολή Avatars". Δείτε μετά τη διαφορά στα θέματα. ;)

3. Αν σταματούσε να υπάρχει η δυνατότητα του avatar όπως είναι σήμερα, αλλά στη θέση του έμπαινε κάτι πιο χρήσιμο, θα νιώθατε οτι περιορίζεται η ελευθερία σας;
Στη θέση κάτω από το Username είθισται στα περισσότερα fora να μπαίνει το.. avatar.

Αν μπει κάτι άλλο που για τον admin είναι πιο χρήσιμο, ακόμα κι αν δεν μ' αρέσει, δεν μπορώ να πω πως "περιορίζεται η ελευθερία μου" γιατί είναι ο χώρος του κι αυτός επιλέγει τι θα μπει.


Στην καλύτερη, ανοίγω δικό μου Forum και για σπάσιμο δίνω την επιλογή να υπάρχουν δύο avatars. :P

4. Όταν μπαίνετε σε ένα forum που δεν έχει δυνατήτα custom avatar (πχ myphone ή dpgr) νιώθετε περιορισμένοι; Ή σας αρκεί το να βάλετε την εικόνα αυτή στην υπογραφή σας; Θεωρείτε οτι είναι διαφορετικό να αφαιρεθεί η δυνατότητα του ελεύθερου avatar στην πορεία ενος forum, και διαφορετικό να μην υπάρχει εξ αρχής;
Κοίτα, είναι πολύ χρήσιμο να σου δίνει το forum extra δυνατότητες στο avatar. Μπορεί στα προκαθορισμένα του forum να μην βρεις κάτι που σε εκφράζει, αλλά να το κάνεις import από άλλο site ή απ' το pc σου.

Αν κάπου είναι απενεργοποιημένο το custom avatar... Οκ, επιλογή των υπέυθυνων είναι να το απενεργοποιήσουν κι επιλογή δική μου να φύγω αν με χαλάει τόσο πολύ ή να μείνω μ' αυτά που υπάρχουν.

Τώρα για το αν η απενεργοποίηση γίνει στην πορεία ή απ' την αρχή... Εμένα δεν μου λέει κάτι. Στην πρώτη περίπτωση άλλαξαν γνώμη κατά τη διάρκεια και στη δεύτερη ξεκίνησαν έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ σου έχω πει τη γνώμη μου :P
η απάντηση μου είναι το νούμερο ένα απ τις επιλογές αλλά με μια διαφορά... όχι δε θα έφευγα :P νταξ μη το χ#σουμε εντελώς... είπαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ το αβατάρ, για μένα είναι το πρόσωπο του καθενός εδώ μέσα...
Με ξενερώνουν πολύ τα φόρα χωρίς αβατάρ, νιώθω ότι όλα είναι απρόσωπα και παλιά.

Δε νομίζω να έφευγα, αλλά θα με κούραζε πιο εύκολα. Κοιτάω πάντα αυτά, κι όχι τα ονόματά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει να έχω avatar, μια εικόνα χαρακτηριστική του εαυτού μου. Επίσης, με διευκολύνει πολύ όταν διαβάζω ένα topic και ενδιαφέρομαι (όπως όλοι) περίσσότερο για τις απόψεις μερικών μελών, οπότε το μάτι μου πέφτει πιο εύκολα στα posts τους! Αν δεν υπήρχε το avatar θα χαλιόμουν για το πρακτικό του θέματος. Φυσικά αυτό δεν σημαίνει ότι θα σταματούσα να χρησιμοποιώ το forum! Αλλίμονο! Πιθανώς να το ελάττωνα όμως, αν αισθανόμουν ότι δεν είναι πρακτικό για το μάτι μου (έχω κόλλημα στο ότι θέλω να ξεκουράζεται το μάτι μου!:P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε παιδιά, πάλι θα υπάρχει εικόνα εκεί που είναι το avatar, απλά θα είναι πιο χρήσιμη και δεν θα βάζει ο καθένας ο,τι θέλει. Δσυτυχώς δεν μπορώ να σας πω περισσότερα τώρα.
Το θέμα είναι, θα θυσιάζατε την ελευθερία να βάλετε ο,τι avatar σας καπνίσει για να κερδίσετε τη δυνατότητα να ξέρετε περισσότερα για το συνομιλητή σας με μια ματιά (για όποιον επιλέξει να μοιραστεί αυτές τις πληροφορίες για τον εαυτό του) ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
έλεος σιγά μη θεωρώ σημαντικό πράγμα το άβαταρ..
και σιγά μη κάτσω να απαντήσω σε όλα αυτά τα ερωτήματα και να χάσω μια ώρα από τη ζωή μου
περισσότερη σημασία έχουν τα πάντα πέρα από αυτό
Ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
1)Το παρόν άβαταρ μου με εκφράζει απόλυτα, την ιδιοσυγκρασία μου και την απαίσια ζωή μου! Το θεωρώ μάλλον σημαντικό!
2)βλ. παραπάνω
3)Υπερβολική η έκφραση περιορισμός της ελευθερίας. Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα ήταν πιο χρήσιμο, αν είχα κάποιο παράδειγμα ίσως.
4)Ναι, το θεωρώ ενοχλητικό!
5)Ναι, αλλά όχι και τόσο σημαντικό.

Γενικά μιλώντας το άβαταρ το θεωρώ απαραίτητο και προσωπικό για μένα και για τους άλλους. Βέβαια, σας μιλάει κάποια η οποία επειδή χρησιμοποιεί ίντερνετ από τη δουλειά έχει απενεργοποιήσει την προβολή οποιασδήποτε εικόνας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να τονίσω οτι αυτό που θα αντικαταστήσει το άβαταρ (αν το αντικαταστήσει τελικά) θα είναι επίσης αρκετά αναγνωρίσμο, δηλαδή πάλι θα μπορείτε να καταλαβαίνετε ποιός χρήστης είναι απο αυτό, ίσως και καλύτερα απο πριν. Δεν θα διαλέγετε δηλαδή απο προκαθορισμένα, θα είναι πιο ελεύθερο, απλά δεν θα μπορείτε να βάζετε ο,τι θέλετε όπως τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
εγώ σου έχω πει τη γνώμη μου :P
η απάντηση μου είναι το νούμερο ένα απ τις επιλογές αλλά με μια διαφορά... όχι δε θα έφευγα :P νταξ μη το χ#σουμε εντελώς... είπαμε :P

Το αυτό (όσο προλαβαίνω ακόμα να γράψω, μαμώ την ντάϊαλ απ μου μαμώ! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα!!Αλλά μην με λαμβάνεις υπόψη σου :P :P :P γιατί εγώ γενικά δεν προβληματίζομαι με καταστάσεις εκτός που από πράγματα που είναι ΠΟΛΥ ιδιαίτερα για μένα!! Οπότε επειδή σας έχω "εμπιστοσύνη" κάντε ότι θέλετε!! Σας δίνω το ελεύθερο!!!!:P :P :P

*** Εμένα τελικά μου δίνετε το ελεύθερο να κρατήσω το ροζάκι... ή όντως βλάπτει την όραση και να το αλλάξω????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
μμμ.. βασικά,δεν έχω πολυκαταλάβει με τι θα αντικατασταθεί (αν αντικατασταθεί) το άβαταρ κάθε μέλους και ποιον σκοπό θα εξυπηρετεί.. :hmm:

το μόνο σίγουρο, είναι ότι εμένα μ'αρέσει πολύ το δικαίωμα επιλογής του προσωπικού μου άβαταρ όπως επίσης και η αλλαγή του,όσο συχνά θεωρώ σκόπιμο,για τους δικούς μου λόγους.. :)

από'κει και πέρα,δεν το θεωρώ και τόσο σημαντικό πια ώστε να κάτσω να προβληματιστώ με όλα τα παραπάνω ερωτήματα που έθεσες michelle μου, αλλά θα μ'ενδιέφερε να καταλάβω περισσότερα πράγματα όσον αφορά στον ενδεχόμενο "αντικαταστάτη" των άβαταρ μας..! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αφου κανείς δεν το θεωρεί ΤΟΣΟ σημαντικό, ποιοί είναι αυτοί που ψήφισαν την πρώτη επιλογή; [smilie=1,45,39]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Sorry burbuja αλλά δεν μπορώ να πω πολλές λεπτομέρειες για τον αντικαταστάτη τους (αν αντικατασταθουν)... Διάβασε όσα είπα παραπάνω και ίσως πάρεις μια ιδέα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αφου κανείς δεν το θεωρεί ΤΟΣΟ σημαντικό, ποιοί είναι αυτοί που ψήφισαν την πρώτη επιλογή; [smilie=1,45,39]


Για κάπιους είναι σημαντικό αλλα δεν νομίζω ότι είναι τόσο σημαντικό έτσι ώστε να αποχωρήσουν.
Ίσως να έπρεπε να διαχωρήσεις την πρώτη απάντηση σε 2 κομμάτια :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ ψήφισα την πρώτη, σε σχέση με το να μην έχω τίποτα.
Αλλά ποτέ δεν προτίμησα κάποιο αβατάρ γκαλλερί, πάντα έβαζα δικά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ίσως να έπρεπε να διαχωρήσεις την πρώτη απάντηση σε 2 κομμάτια :/:
Δεν νομίζω πως υπάρχει μεταφορά ψήφων... :/:
Εκτός κι αν βάλει πρόσθετη επιλογή κάτω-κάτω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ ψήφισα την πρώτη, σε σχέση με το να μην έχω τίποτα.
Αλλά ποτέ δεν προτίμησα κάποιο αβατάρ γκαλλερί, πάντα έβαζα δικά μου.

Δεν θα διαλέγετε δηλαδή απο προκαθορισμένα, θα είναι πιο ελεύθερο, απλά δεν θα μπορείτε να βάζετε ο,τι θέλετε όπως τώρα.

Βρε παιδιά, πάλι θα υπάρχει εικόνα εκεί που είναι το avatar, απλά θα είναι πιο χρήσιμη και δεν θα βάζει ο καθένας ο,τι θέλει.

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top