Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,543 εγγεγραμμένα μέλη και 2,431,884 μηνύματα σε 76,191 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 181 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σας λείπει καθόλου το σχολείο;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 18:48, 02-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από princess
Λοιπόν, ας απαντήσω και εγώ. Εμένα μου λείπει το σχολείο πάρα πολύ.
Μου άρεσε ο τρόπος που κάναμε τα μαθήματα, το όλο κλίμα της τάξης. Το γεγονός ότι δεν παίρναμε απλά ένα βιβλίο και έπρεπε να το μάθουμε, αλλά ότι λύναμε ασκήσεις στην τάξη μαζί με τον καθηγητή, μας ρωτούσε, συζητούσαμε τις ασκήσεις μεταξύ μας κτλ.
Τώρα στο πανεπιστήμιο νιώθω σαν κάτι να μου λείπει.
Σαν να γίνεται μια απρόσωπη παράδοση την οποία παρακολουθούμε.
Είναι φυσιολογικό αυτό? Γιατί όλοι οι υπόλοιποι δεν νιώθουν καθόλου έτσι?
Εγώ. Ήταν πραγματικά ωραία χρόνια και τώρα μου λείπουν.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thinking0

Νεοφερμένος

Ο thinking0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O thinking0 έγραψε: στις 22:41, 03-03-07:

Μου λείπει...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,725 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 23:52, 03-03-07:

Μου λείπει το...το νηπιαγωγείο
Παράθεση

KOULA

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H KOULA έγραψε: στις 10:48, 04-03-07:

αρα δεν ειμαι η μονη που μου λειπει το σχολειο
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 16:51, 04-03-07:

Δεν μου λείπει καθόλου το σχολείο. Μου λείπουν τα χρόνια που ήμουν στο Πανεπιστήμιο. Μια ωραία εποχή, εποχή αυταπάτης βέβαια, αλλά γλυκιάς αυταπάτης. Είμαι 34 ετών και νοιώθω ήδη πάρα πολύ βαρύς σε σχέση με εκείνα τα χρόνια. 'Ενας άλλος άνθρωπος, δεν θα ξεχάσω ποτέ εκείνα τα χρόνια. 'Οποιοι σπουδάζουν να ξέρουν ότι ποτέ δεν θα ξαναυπάρξει τέτοια γλυκιά εποχή, γι'αυτό ας την ζήσουν στο έπακρο. Ααααχχχ.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eagle24

Νεοφερμένος

Ο eagle24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O eagle24 έγραψε: στις 21:46, 04-03-07:

Όχι.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 23-10-07 στις 19:58. Αιτία: Greeklish.
Παράθεση

Χριστάρας

Νεοφερμένος

Ο Χριστάρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Χριστάρας έγραψε: στις 02:30, 06-03-07:

Πολύ και δεν ξέρω και γιατί που λείπει τόσο πολύ. Είμαι ακόμη φοιτητής, αλλά μου λείπει πολύ το γυμνάσιο και το λύκειο. Ίσος γιατί πολλά πράγματα θα αντιμετώπιζα εντελώς διαφορετικά με τα σημερινά δεδομένα...
Παράθεση

OxynteS (PsychoNaut)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O OxynteS έγραψε: στις 19:06, 06-03-07:

Σχολείο. Μάλιστα. Βασικά όλοι αναπολούμε τα μαθητικά χρόνια έτσι κι αλλίως. Ναι, και μένα μου έλειψαν κάποιες τρέλες που έκανα τότε και δεν μπορώ να τις κάνω πια. Βλέπε 3η λυκείου, 3ο έτος σχολής. Λεπτομέρειες δεν λέω ξέρουν αυτοί που ξέρουν τι λέω. Anyway my friends, όλοι ζούμε στο μεγάλο σχολείο, απολαύστε το όσο ζείτε. Το λέει και το τραγούδι: "Μια ζωή την έχουμε, και αν δεν την γλεντήσουμε, τι θα καταλάβουμε, τι θα καταντήσουμε. Φιλιά σε όλους.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 19:08, 06-03-07:

Τι να μου λείπει;
Κάθε μέρα στο σχολείο είμαι........
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε: στις 16:34, 07-03-07:

Καθόλου.

Βλέπω εφιάλτες ότι ξαναγυρνάω αναγκαστικά και ότι πρέπει με το ζόρι να ξαναπάω 3η Λυκείου.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 16:49, 07-03-07:

Ουτε μενα ιδιαιτερα.Λιγες στιγμες μου λειπουν και ο χαβαλες με τους φιλους μου.
Αρχική Δημοσίευση από Nana
Βλέπω εφιάλτες ότι ξαναγυρνάω αναγκαστικά και ότι πρέπει με το ζόρι να ξαναπάω 3η Λυκείου.
Εγω βλεπω οτι ξαναδινω ιστορια 3ης Λυκειου
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε: στις 16:53, 07-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Ουτε μενα ιδιαιτερα.Λιγες στιγμες μου λειπουν και ο χαβαλες με τους φιλους μου.

Εγω βλεπω οτι ξαναδινω ιστορια 3ης Λυκειου
Εγώ βλέπω ότι ξαναδίνω εξετάσεις, ΟΛΑ τα μαθήματα και ότι πρέπει να περάσω και σε σχολή και ότι η σχολή που έχω ήδη τελειώσει ακυρώνεται. Είναι πολύ αληθοφανείς οι εφιάλτες μου
Παράθεση

Fallen_Angel (twisted things)

Νεοφερμένος

H twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Fallen_Angel ...after dark i feel... έγραψε: στις 04:52, 09-03-07:

Εμένα μου λείπει λιγάκι... Η 3η λυκείου περισσότερο (ανωμαλία ε?)... Επειδή κάναμε πολύ χαβαλέ...
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 05:00, 09-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Fallen_Angel
Εμένα μου λείπει λιγάκι... Η 3η λυκείου περισσότερο (ανωμαλία ε?)... Επειδή κάναμε πολύ χαβαλέ...
Καθόλου ανωμαλία.
Από χαβαλέ άλλο τίποτα. Άλλες εποχές. Καθόλου έγνοιες, είχαμε διάβασμα μεν, αλλά τα διαλείμματα στο σχολειό [και στο φροντηστήριο] ήταν όλα τα λεφτά.

Παναίαμ, σαν γέρος μιλάω και μόλις πέρυσι τελείωσα.

Αχ, ωραία ήταν.
Παράθεση

~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~

Νεοφερμένος

H ~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H ~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~ έγραψε: στις 13:52, 09-03-07:

ναι, και εμενα μου λειπει... η 3η Λυκείου ήταν όντως η καλύτερη...διάβασμα άλλα τρελές πλάκες...ειχαμε μάλλον επιγνωση οτι θα χανόμασταν μετά!
Παράθεση

joanna21 (Joanna)

Νεοφερμένος

H Joanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H joanna21 έγραψε: στις 23:26, 20-03-07:

Πολλες φορες βλεπω στο ονειρο μου το σχολειο αλλα δε μου λειπει καθολου μα καθολου!!!!!!!!!!!!!!Δε ξερω κατα ενα περιεργο τροπο βλεπω εικονες(στο ονειρο μου) απο το δημοτικο.....και το λυκειο...αλλα τιποτα απο το γυμνασιο!!!!Μαλλον θα μου ηταν αδιαφοροΔε θα ηθελα να γυρισω πισω....
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 23:40, 20-03-07:

Λοιπόν αυτές τις μέρες που ξεμυτίζω από το σπίτι το πρωί για κανένα καφεδάκι στη γειτονιά μου και περνάω από το παλιό μου γυμνάσιο, μπαίνει και η άνοιξη σιγά σιγά και μυρίζει ο τόπος άνοιξη εδώ πέρα (ναι στο κέντρο της Αθήνας με τα καυσαέρια) θυμάμαι τότε που πήγαινα στο γυμνάσιο και μου λείπει τόσο πολύ
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 17:06, 21-03-07:

ιιιιιιιιιι ΚΑΘΟΛΟΥ!

το λύκειο ήταν μια από τις χειρότερες περιόδους -με είχε χτυπήσει η εφηβεία στο κεφάλι, ήμουν στο χειρότερο τμήμα και είχα και πολύ διάβασμα-

πολλές φορές περνάω από έξω επειδή είναι στο κέντρο και δεν μου προκαλεί καμία αίσθηση, σαν να μην φοίτησα ποτέ εκεί.

στο γυμνάσιο ήταν τελείως διαφορετικά τα πράγματα αλλά και πάλι δε μου λείπει.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε: στις 07:46, 22-03-07:

Όχι,καθόλου! Αφού πάω κάθε μέρα...

...τον γυιό μου
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 10:23, 22-03-07:

Πότε να προλάβει να μου λείψει;
τώρα μόλις γύρισα......
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια