Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,563 εγγεγραμμένα μέλη και 2,432,402 μηνύματα σε 76,229 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 445 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Tests για το toeic

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 1,985 μηνύματα.

H maraki love έγραψε: στις 15:31, 17-08-08:

Όποιος μπορεί ας μου επισυνάψει καμιά σελίδα με tests για το toeic γιατί σε 1 μήνα δίνω και πρέπει να κάνω κι άλλα οπωσδήποτε..... Χρειάζομαι άμεσα τη βοήθειά σας.....please:what:
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,467 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 15:38, 17-08-08:

ελεος... δινεις TOEIC;; τι θα το κανεις;; ελπιζω να ξες οτι δν ειναι πτυχιο αλλα κλιμακα αξιολογησης.... καθως επισης και οτι δν διαρκει πανω απο 2 χρονια
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 1,985 μηνύματα.

H maraki love έγραψε: στις 15:39, 17-08-08:

έχω πάρει και ecce απλά θέλω να το δώσω και αυτό...αν βρεις κανένα τεστ please πες μου...
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,467 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 15:41, 17-08-08:

ok θα ψαξω :no1:
Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

H maraki love έγραψε: στις 15:43, 17-08-08:

Να σε ρωτήσω τι εννοείς ότι δεν είναι πτυχίο και μετά από 2 χρόνια πρέπει να το ξαναδώσεις;;;;;
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

O Iliaso έγραψε: στις 16:03, 17-08-08:

η μαμα μ ειναι καθηγητρια... μ εχει πει οτι οταν δινεις το τοεικ περνεις ενα βαθμο απο το 1 μεχρι το 1000... αναλογα με τον βαθμο που περνεις εχεις και το αναλογο επιπεδο γνωσεων... αυτο το πραμα διαρκει 2 ΜΟΝΟ χρονια... το δινουν ατομα μεγαλα σε ηλικια που δν εχουν το ecce η το fce και ψαχνουν δουλεια... πιστευω οτι ειναι φαουλ απο μερος σ να δωσεις τοεικ
Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

H maraki love έγραψε: στις 16:05, 17-08-08:

οκ σ' ευχαριστώ για τη βοήθειά σου απλά αν μπορείς βρες μου κανένα για να εξασκηθώ! please... περιμένω...:thanks:
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,426 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 09:10, 18-08-08:

Λοιπον!
Σου βρήκα εγω ενα τεστ για το ΤOEIC!
http://www.hau.gr/resources/pdf/exam...ctice_test.pdf
Ειναι απο το επίσημο site της Ελληνοαμερικανική ένωσης!
Καλή σου επιτυχία!:no1:
Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

H maraki love έγραψε: στις 11:33, 18-08-08:

Ευχαριστώ πάρα πολύ....!:thanks:
Παράθεση

anastasiabikes

Καθηγητής

H anastasiabikes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H anastasiabikes έγραψε: στις 16:54, 03-09-08:

Πως τα πηγες ? Εδωσες ή όχι ?
http://www.eu.toeic.eu/no_cache/toei.../toeic-europe/
http://www.english-test.net/
Μην ακους τι λενε για αυτο το πτυχιο . Καθηγητρια αγγλικων ειμαι και ξερω. Ισχυει για παντα. Αρκει να εχεις πολυ λεξιλογιο. Κανε το " 600 essential words for the toeic test " του Barron's και το καινουριο βιβλιο της Ελληνοαμερικανικης.
Παράθεση

pulsedia

Πτυχιούχος

Ο pulsedia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O pulsedia έγραψε: στις 12:37, 12-09-08:

To TOEIC εχει απεριοριστη ισχυ κυριοι μην παραπληροφορειτε τον κοσμo.
Παράθεση

antonia9

Φοιτητής

H antonia9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H antonia9 έγραψε: στις 00:04, 28-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από anastasiabikes
Πως τα πηγες ? Εδωσες ή όχι ?
http://www.eu.toeic.eu/no_cache/toei.../toeic-europe/
http://www.english-test.net/
Μην ακους τι λενε για αυτο το πτυχιο . Καθηγητρια αγγλικων ειμαι και ξερω. Ισχυει για παντα. Αρκει να εχεις πολυ λεξιλογιο. Κανε το " 600 essential words for the toeic test " του Barron's και το καινουριο βιβλιο της Ελληνοαμερικανικης.
επειδη θα δωσω κ γω toeic εκτος απο το βιβλιο της Ελληνοαμερικανικης μου προτειναν το targeting new toeic <οτι η γραμματικη του ειναι καλη κ ειναι στα ελληνικα>...εσεις ποιο λετε απο τα 2?
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 15:16, 28-09-08:

Eγω πιστευω οτι και το Τargeting New Toeic ειναι επισης καλο με εκεινο της ενωσης.Οποιο σου αρεσει πιο πολυ πάρτο.Ετσι κι αλλιώς δεν θα δεις και καμια τρελή διαφορα!:no1:
Παράθεση

ΙΩΑΝΝΑ24690

Μαθητής Α' λυκείου

H ΙΩΑΝΝΑ24690 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H ΙΩΑΝΝΑ24690 έγραψε: στις 20:14, 17-11-08:

παιδια θα δωσω τελοσ τοθ μινα στν χαλκιδα το τοεικ αλλα μ φαινεται δισκολο!! μπορειτε να μ πειτε αν αλιθεθει οτι ισχιει για 2 χρονια??
Παράθεση

guess

Απόφοιτος

H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε: στις 22:20, 18-11-08:

και εγω toeic θα δωσω μαλλον...Τιιιι ισχυει μονο για 2 χρονια?:!:
Παράθεση

pulsedia

Πτυχιούχος

Ο pulsedia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O pulsedia έγραψε: στις 00:37, 26-11-08:

Ειπαμε ισχυει για παντα!!!
Παράθεση

pipongou

Μαθητής Β' λυκείου

Ο pipongou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O pipongou έγραψε: στις 13:24, 13-02-09:

Παιδια ποιος μπορει να μου πει καποια πραγματα σχετικα με το TOEIC αν ειναι ευκολο.Επισης αν μπορει να μου βρει κανεις κανενα test για να κανω. pleaze:no1:
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 14:58, 13-02-09:

Για το TOEIC οτι θες να μαθεις θα το βρεις στο http://www.hau.gr/?i=hau.el.exams_toeic
Καλη επιτυχια!
Παράθεση

pipongou

Μαθητής Β' λυκείου

Ο pipongou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O pipongou έγραψε: στις 15:16, 13-02-09:

Μπορεις μηπως να μου βρεις κανα τεστ για να εξασκηθω?Α, και για ποσο καιρο ισχυει?
Παράθεση

Nadiaki

Πτυχιούχος

H Nadiaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Nadiaki έγραψε: στις 15:24, 13-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από pipongou
Παιδια ποιος μπορει να μου πει καποια πραγματα σχετικα με το TOEIC αν ειναι ευκολο.Επισης αν μπορει να μου βρει κανεις κανενα test για να κανω. pleaze:no1:
...toeic!!! Εγώ προσωπικά έχω δώσει 2 φορές... Ήθελα να πιάσω σκορ 785 και άνω, δηλ. τουλάχιστον επίπεδο advanced! Για 2 ερωτήσεις δεν έπιασα το σκορ που ήθελα... Μετά απο 2 μήνες, έδωσα το ΕCPE και το πήρα!!! :niki:
Γενικά απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο κοινό. Γίνεται συνήθως απο πολυεθνικές εταιρείες για να αξιολογήσουν το επίπεδό σου, πολλοί το δίνουν για το δημόσιο... (οι εξετάσεις είναι κάθε Παρασκευή & μπορείς να δώσεις μια φορά το μήνα!) Δεν έχει έκθεση & προφορικά! Άλλά το λεξιλόγιό του είναι λίιιιγο εξειδικευμένο.... πολλούς οικονομικούς όρους (π.χ. ενεργητικό, παθητικό, κεφάλαιο, ...), ό,τι έχει να κάνει με τουριστικά & γενικά λεξιλόγιο με όοολα τα επαγγέλματα! Χρόνος πολύ περιορισμένος... (χειρότερα απο το ECPE!!!)!
Προσωπικά το θεωρώ αρκετά δύσκολο... & θα σου πρότεινα αν δεν χρειάζεσαι άμεσα ένα certificate ... να επικεντρωθείς σε cambridge ή michigan!!!:idea:
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια