Πώς να τον προσεγγίσω;

katerinakapa89

Νεοφερμένος

Η katerinakapa89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπεραα και συγγνωμη αν φλυαρισω το 'χω αυτο γενικα:laugh:. Λοιπον εδω και λιγο καιρο θελω ενα παιδι αλλα το θεμα ειναι πως αυτος ειναι ενα χρονο μεγαλυτερος και δεν μιλαμε απλα με ξερει. Κανω παρεα με εναν φιλο του αλλα ποτε δεν τυχαινει να ειναι κοντα οταν μιλαμε. Εγω τον κοιταω παρα πολυ στα διαλειμματα και τις τελευταιες μερες το χει παρατηρησει δηλαδη με κοιταει κι αυτος με πιανει αρκετες φορες. Το καλο ειναι οτι εχουμε δυο ωρες μαζι ενα κοινο μαθημα που ενονωμαστε γυμνασιο λυκειο. Απλα καθε φορα που θελω καποιον μιλαω μαζι του και ειναι ευκολο να γινει κατι. Μ' αυτον δεν εχω ιδεα τι να κανω, πως να μιλησουμε, πως να με προσεξει περισσοτερο γιατι απλα θα ειναι περιεργο. Ειμαστε φιλοι ινστα αλλα δεν εχει τυχει να μιλησουμε απο εκει. Εχετε καμια ιδεα να προτεινετε γιατι εγω εχω ξεμεινει και η παρεα μου το ιδιο! Καθε ιδεα θα ηταν χρισημη:)
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βέβαια ως έχω να σου προτείνω κάτι: κάτσε διάβασε και άφησε τα αυτά είσαι μικρή ακόμα. Τα έχουμε αναλύσει και άλλου αυτά, οι απαντήσεις είναι οι ίδιες
 

katerinakapa89

Νεοφερμένος

Η katerinakapa89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Για την ακριβεια ειμαι μαθητρια του 19μισο και πιστευω πως ολα χρειαζονται.
 

Cheng123

Νεοφερμένος

Ο Cheng123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Βέβαια ως έχω να σου προτείνω κάτι: κάτσε διάβασε και άφησε τα αυτά είσαι μικρή ακόμα. Τα έχουμε αναλύσει και άλλου αυτά, οι απαντήσεις είναι οι ίδιες


Τι κατσε διαβασε λες στην κοπελα? Νεοοι ανθρωποι ειμαστε ολοι εδω μεσα και με μετρο ολα χρειαζονται... με μετρο και χωρις υπερβολες... Βεβαια σρην τελευταια ταξη του λυκειου καλο ειναι να μη μπλεκεις με ερωτες
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Καλησπεραα και συγγνωμη αν φλυαρισω το 'χω αυτο γενικα:laugh:. Λοιπον εδω και λιγο καιρο θελω ενα παιδι αλλα το θεμα ειναι πως αυτος ειναι ενα χρονο μεγαλυτερος και δεν μιλαμε απλα με ξερει. Κανω παρεα με εναν φιλο του αλλα ποτε δεν τυχαινει να ειναι κοντα οταν μιλαμε. Εγω τον κοιταω παρα πολυ στα διαλειμματα και τις τελευταιες μερες το χει παρατηρησει δηλαδη με κοιταει κι αυτος με πιανει αρκετες φορες. Το καλο ειναι οτι εχουμε δυο ωρες μαζι ενα κοινο μαθημα που ενονωμαστε γυμνασιο λυκειο. Απλα καθε φορα που θελω καποιον μιλαω μαζι του και ειναι ευκολο να γινει κατι. Μ' αυτον δεν εχω ιδεα τι να κανω, πως να μιλησουμε, πως να με προσεξει περισσοτερο γιατι απλα θα ειναι περιεργο. Ειμαστε φιλοι ινστα αλλα δεν εχει τυχει να μιλησουμε απο εκει. Εχετε καμια ιδεα να προτεινετε γιατι εγω εχω ξεμεινει και η παρεα μου το ιδιο! Καθε ιδεα θα ηταν χρισημη:)
Δεν έχετε τόση μεγάλη διαφορά γιατί άλλο να ήσουν πρώτη γυμνασίου και αυτός τρίτη λυκείου, άρα έχετε κοινά. Από τη στιγμή που μιλάς με έναν φίλο του μπορείς να ρωτήσεις τον φίλο του πράγματα για αυτόν και να καταλάβεις εάν θες να είστε μαζί. Όταν λέω πράγματα εννοώ γενικά προτιμήσεις του. Βέβαια εξαρτάται και από το φίλο σου δηλαδή, σε περίπτωση που του πεις ότι σου αρέσει εκείνος, να μη το πει στο φίλο του. Μπορείς να κανονίσεις να βγει η παρέα σου και εκείνου αν είναι εφικτό, γενικά κάποιο τρόπο να συναντηθητε έξω από το σχολείο. Θεωρώ πιο σημαντικό να βρεις τρόπο να τα πείτε από κοντά, γιατί στα μυνήματα ενώ μπορεί να μιλάτε μέσω ινστα, στο σχολείο να μη σου δίνει σημασία. Επίσης παίζει ρόλο αν στη γυμναστική παίζεται μαζί τα παιδιά γυμνασίου και λυκείου. Γενικά στο άσχετο μπορεί να σας δοθεί η ευκαιρία να μιλήσετε για κάτι απλό που συνέβη στη γυμναστική και μετά να καταλήξετε να μιλάτε όπως το έχεις σκεφτείς.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top