Μου αρέσει ένα αγόρι, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω

Secret Life

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Τοτε πλησιασε τον και μιλα του
Βασικα... άμα δεν ενδιαφερομουν θα πηγαινα να του μιλησω, ουτως ή αλλως δεν θα νοιαζομουνα αν θα κρατησουμε επαφες ή οχι..αλλα τωρα δυσκολευομαι αρκετα, σκευτομαι συνεχεια αμα θα φανει πολυ περιεργο να του μιλησω.

Σε ευχαριστω που μου απαντας παντως :)
ΠΙστευεις οτι ειναι πολυ ευκολο να τον γνωρισω και απλα εγω τωρα το βλεπω σαν κατι ακατορθωτο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Βασικα... άμα δεν ενδιαφερομουν θα πηγαινα να του μιλησω, ουτως ή αλλως δεν θα νοιαζομουνα αν θα κρατησουμε επαφες ή οχι..αλλα τωρα δυσκολευομαι αρκετα, σκευτομαι συνεχεια αμα θα φανει πολυ περιεργο να του μιλησω.

Σε ευχαριστω που μου απαντας παντως :)
ΠΙστευεις οτι ειναι πολυ ευκολο να τον γνωρισω και απλα εγω τωρα το βλεπω σαν κατι ακατορθωτο;;

Φυσικο ειναι, ξεπερασε αυτο το συναισθημα και ρισκαρε το, γι' αυτο εχουμε τα νιατα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Secret Life

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Χαχαχ θα προσπαθησω οσο μπορω :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία-Ελένη

Νεοφερμένος

Ο Μαρία-Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
:redface:εγώ πάλι έχω άλλο θέμα... είναι ένα αγόρι μεγαλύτερο από το χωρίο μου, και κατάλαβα, δηλαδή η μάνα μου κατάλαβε και αργότερα εγώ (είμαι σε αυτά λίγο πίσω) ότι με γουστάρει.. και μετά από λίγο καιρό κόλλησα και εγώ μαζί του. Το πρόβλημα είναι ότι οι συγγενείς μου στο χωριό είναι παλαιομόδίτες και όλα τα σχετικά και από ότι καταλαβαίνω δεν κάνει κίνηση γι' αυτό. Να φανταστείτε και αίτημα στο FB που του έστειλα δεν το δέχτηκε, σε αντίθεση με τον αδερφό του. Δεν έχω ξανακάνει σχέση και μου αρέσει εδώ και ένα χρόνο. Τι να κάνω?

Κοιτά η γνώμη μου ειναι άμα σε ενδιαφέρει πρεπει να του το δείξεις δεν θα χάσεις όσο παλιομοδιτες και να ειναι στο χωριο σου η φιλία δεν νομίζω να παρεξήγηται. Και εσυ αυτό που έχεις να κανεις ειναι να τον πλησιάσεις φιλικά . Άμα σε αγαπαει θα σου το πει και τα υπόλοιπα θα έρθουν απο μόνα τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία-Ελένη

Νεοφερμένος

Ο Μαρία-Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλά ρε παιδιά κουλάρετε λίγο! Πώς της μιλάτε έτσι της κοπέλας; Προτιμάτε την ειλικρίνεια από την ευγένεια; Οκ, μπορεί να έχετε και δίκιο αλλά το ενδεχόμενο να μπορείτε να συνδυάσετε και τις δύο ιδιότητες δεν παίζει; :confused: Στο κάτω - κάτω, από πότε οι συμβουλές έχουν έναν τόσο επιτακτικό τόνο όπως ο δικός σας; Πάρτε για παράδειγμα τους ψυχολόγους. Ετσι νομίζετε ότι συμβουλεύουν τους ασθενείς τους;

Τέσπα η κοπέλα δε δήλωσε πουθενά ότι είναι ερωτευμένη!! Απλά έβαλε ένα εικονίδιο. :P Αυτό που είπε είναι ότι αισθάνεται έλξη, ότι της αρέσει δηλαδή κάποιος. Και να εννοούσε όμως ότι είναι ερωτευμένη, ίσα - ίσα επειδή είναι μόνο 12-13 δε θα έπρεπε να την πάρετε με τα μούτρα. :) Εσείς τότε δε νιώθατε κάτι περίεργα συναισθήματα; Εκείνη μπορεί να νομίζει ότι αυτό είναι ο έρωτας. Λογικά θα καταλάβει στην πορεία το λάθος της. Ολοι όμως υπήρξαμε στην ηλικία της, οπότε μην πέφτετε να την φάτε ότι δεν ξέρει τι της γίνεται κτλ, αλλά ως μεγαλύτεροι θα έπρεπε να συνειδητοποίησετε την άγνοια της ηλικίας της και να την συμβουλεύεσετε με πιο ήπιο τόνο.

Συμφωνώ απόλυτος επειδή εσείς είστε μεγαλύτεροι δεν έχετε το δικαίωμα να προσβάλετε τους άλλους. Μην ξεχνάτε οτι στην ηλικια μας και εσείς τα ίδια νιώθατε , κάνατε . Όλοι κάποτε νιωθαν συναισθήματα έλξης και πίστευαν οτι ηταν ερωτας ή αγαπη όπως όλοι οι άνθρωποι . Ειναι ολα φυσιολογικά !

Μην μπερδευετε το ειμαι ερωτευμενος με το αγαπαω, τελειως διαφορετικο το ενα απο το

Αν θες να ξερεις πρώτα έρχεται ο ερωτας και αργότερα η αγαπη.
Οταν αυτός που γουςταρεις δεν ανταποκρίνεται ενώ εσυ τον περιμένεις για 1 ή 2 χρόνια ενώ παρα πολλοί αλλα σε γουσταρουν εγω το θεωρώ αγαπη . Αγαπη ειναι να περιμένεις κάποιον χωρίς αντάλλαγμα κι ας μην έχεις ανταπόκριση.

Γεια σας φετος στην τάξη μου ήρθε ενα νέο αγορι κι άρχισε να μυ αρεσει κι δεν ξερω τι να κανω? στο μάθημα κάποιες φορές με κοιτάει...τι να κανω βοηθήστε με:/

Κι εγω το εχω πάθει αυτό ! Άκου πρεπει να το εισαι ο εαυτός σου γτ ειναι καινούργιος και δεν σε ξέρει ! Αν σε μάθει και ειναι σωστός θα σε εκτιμήσει:redface:

Γεια σας φετος στην τάξη μου ήρθε ενα νέο αγορι κι άρχισε να μυ αρεσει κι δεν ξερω τι να κανω? στο μάθημα κάποιες φορές με κοιτάει...τι να κανω βοηθήστε με:/

Κι εγω το εχω πάθει αυτό ! Άκου πρεπει να το εισαι ο εαυτός σου γτ ειναι καινούργιος και δεν σε ξέρει ! Αν σε μάθει και ειναι σωστός θα σε εκτιμήσει:)

Γεια σας φετος στην τάξη μου ήρθε ενα νέο αγορι κι άρχισε να μυ αρεσει κι δεν ξερω τι να κανω? στο μάθημα κάποιες φορές με κοιτάει...τι να κανω βοηθήστε με:/

Κι εγω το εχω πάθει αυτό ! Άκου πρεπει να το εισαι ο εαυτός σου γτ ειναι καινούργιος και δεν σε ξέρει ! Αν σε μάθει και ειναι σωστός θα σε εκτιμήσει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μαρία-Ελένη

Νεοφερμένος

Ο Μαρία-Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τώρα η μικρή τι σου έκανε και την αποκαλείς έτσι? Ον τοπικ, κάνε του ένα κοπλιμεντο (ωραια μπλουζα!) ή κανε του μια
ερωτηση για το σχολείο (Εχουμε κανα κενό σημερα?) και συνεχισε απο εκεί.

Συμφωνώ πρεπει να μιλήσετε να αναπτυξετε μια φιλία

Το ότι είμαι 15, είναι ένας παραπάνω λόγος να έχω άποψη επί του θέματος.

Εχει δίκιο:clapup: όλοι οι φοιτητες εισαι πιο έξυπνη μιλάτε για κάτι που και εσείς βιώσατε αλλα τωρα ξεχνάτε το παίζετε ΕΞΥΠΝΟΙ . Χαλαρώστε λιγο .:thumbsup
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Ωχ μωρέ πάλι τα ίδια!! Δεν μπορώ, βαριέμαι ... Οκ, είναι φυσιολογικό από μία ηλικία να αρχίζει να αναπτύσσεται ένα ενδιαφέρον προς το αντίθετο φύλο και πάει λέγοντας. I' ve been there, I've done that. Το θέμα νομίζω προκύπτει στο πώς χειρίζονται αυτά τα αισθήματα (π.χ. κλαις μέρα-νύχτα ακούγοντας Παντελίδη -που είναι και της μόδας- ή "γκρινιάζεις" σε όλους για τον "ανεπανάληπτο έρωτά" σου ) και στο τι είσαι πρόθυμος/η να κάνεις για αυτόν τον "έρωτα" ή ο,τι είναι τέλος πάντων. Δε νομίζω ότι κανείς "ενοχλείται" με τα αισθήματα των εφήβων και των λίγο πιο μικρών, αλλά με την τεράστια διάσταση που αποκτούν (λες και μετά τελειώνουν όλα),καθώς με τις πράξεις στις οποίες -πολλές φορές- οδηγούν . Βέβαια , πλέον δεν τολμά να πει κανείς κουβέντα για αυτές τις πράξεις , γιατί αμέσως θεωρείται πουριτανός , σεμνότυφος και υποκριτής....!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Ρε παιδιά, σταματήστε σε κάθε θεμα να το παίζετε έξυπνοι και να αναφέρετε κοροιδευτικα την ηλικία των παιδιών. Τι κι αν ειναι 13, τι κι αν ειναι 15; Εσεις ούτε μια φορά δεν είχατε βιώσει έντονα συναισθήματα για κάποιο άτομο; Το να ερωτεύεσαι κάποιον σε μικρή ηλικία ειναι φυσιολογικοτατο και μάλιστα, ειναι πολυ καλο, καθώς δείχνει οτι το παιδί ωριμάζει συναισθηματικά. Αφήστε τα σχόλια του τύπου "πήγαινε να παίξεις με τις κούκλες σου" στην ακρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arianatorgirl15

Νεοφερμένος

Η arianatorgirl15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κοίτα δεν λέω όλα τα σημάδια αυτό δείχνουν αλλά επειδή και εγώ που ειμαι 16 έχω αγόρι και ξέρω προφανώς μπορεί να σε γουστάρει αλλά όχι και 100%...μην ξεχνάς ότι δν πρέπει να κολήσεις μαζί του γτ τότε θα βρεις το μπελά σου...(ξερω τι λεω ακου με)
Όσο για το παλιόπαιδο αυτό μην του δίνεις πολύ θάρρος αν δν του δώσεις σημασία θα ξεκολήσει!
Καλή επιτυχία!
Υ.Γ:Προσπάθησε να τον διεκδικήσεις περισσότερο♥
Φιλιά,
arianatorgirl15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ωχ μωρέ πάλι τα ίδια!! Δεν μπορώ, βαριέμαι ... Οκ, είναι φυσιολογικό από μία ηλικία να αρχίζει να αναπτύσσεται ένα ενδιαφέρον προς το αντίθετο φύλο και πάει λέγοντας. I' ve been there, I've done that. Το θέμα νομίζω προκύπτει στο πώς χειρίζονται αυτά τα αισθήματα (π.χ. κλαις μέρα-νύχτα ακούγοντας Παντελίδη -που είναι και της μόδας- ή "γκρινιάζεις" σε όλους για τον "ανεπανάληπτο έρωτά" σου ) και στο τι είσαι πρόθυμος/η να κάνεις για αυτόν τον "έρωτα" ή ο,τι είναι τέλος πάντων. Δε νομίζω ότι κανείς "ενοχλείται" με τα αισθήματα των εφήβων και των λίγο πιο μικρών, αλλά με την τεράστια διάσταση που αποκτούν (λες και μετά τελειώνουν όλα),καθώς με τις πράξεις στις οποίες -πολλές φορές- οδηγούν . Βέβαια , πλέον δεν τολμά να πει κανείς κουβέντα για αυτές τις πράξεις , γιατί αμέσως θεωρείται πουριτανός , σεμνότυφος και υποκριτής....!!

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτο!!! Δεν χρειάζεται να εισαι 20 για να νιώθεις ερωτευμένος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top