Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Το χω δει αλλά Ευχαριστώ

Το 13 reasons why είναι φοβερή σειρά αλλά οι δημιουργοί επηρεάστηκαν από το αδικαιολόγητο κράξιμο που της κάνανε. Η δεύτερη season αν τέλειωνε όπως έρπεπε θα ήταν ιδανικό.


Stranger things s03
Tα πρώτα δυο επεισόδια μου άρεσαν πάρα πολύ.

Μετά που το έμπλεξε με τους Ρώσους με χάλασε καθώς φάνηκε πολύ παιδικό και αχρείαστο. Τα παιδάκια είναι πολύ απευλευθερωμένα και η κοκκινομάλλα τα φτιάχνει με τον μαυράκι. Συγνώμη αλλά 80 έχουμε και βρισκίμαστε σε μια μικρή πόλη.

Οι ηθοποιοί αν εξαιρέσεις την eleven παίζουν τέλεια. Δεν βαριέσαι να τους βλέπεις να παίζουν.

Παρόλα αυτα πιστεύω ότι είναι μια season καλύτερη από την 2η και κατά τη γνώμη μου η 2η καλύτερη σειρά του netflix μετά το 13 reasons why.


Αύριο εχει το papel που αναμένω ότι η 2η season θα είναι μεγάλη πατάτα. H σειρά έπρεπε να τελειώσει.
 

fotinipapa

Νεοφερμένος

Η fotinipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Χθες είδα τα 2 πρώτα επεισόδια της 3ης σεζον του La casa de papel. Από τη μια πλευρά χάρηκα που ξαναείδα τους χαρακτήρες της σειράς, επειδή μου έλειψαν (είχα κολλήσει με το la casa τον Οκτώβριο του 2018 και ανυπομονούσα να βγει η νέα σεζον)απο την αλλη,όμως, νομίζω ότι η σειρά άρχισε να χάνει λίγο σε πλοκή. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να την σταματήσουν μετά και τη δεύτερη σεζόν με εκείνο το καταπληκτικό φινάλε. Ωστόσο, να σημειώσω πως δεν κατάλαβα ποτέ πέρασε 1.5 ωρα , καθώς με είχε συνεπάρει η δραση
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αχ κρίμα. Δεν μπορώ με τίποτα να ακούω άλλη γλώσσα εκτός αγγλικής (και στο τσακίρ κέφι γαλλικής). :/:

Τότε, σε crime έχω να σου προτείνω και το Messiah, αν δεν το έχεις δει. Μου άρεσε πολύ.

Αν δεν το βρεις, στείλε μου μήνυμα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
13 reasons why επιστρέφει 25 Αυγούστου με ένα εκπληκτικό trailer

 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τέλειωσα το Breaking bad (γάμησε) και ξεκίνησα House of cards. :bounce:
 

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τελευταία και καταϊδρωμένη, ξεκίνησα το stranger things προχτές και τελειώνω τη 2η σεζόν! :look:

Επίσης, κάνω rewatching το Dexter με το αγόρι μου (εγώ 7η φορά, αυτός πρώτη) και πρόσφατα είδαμε το Sex Education που μας άρεσε πάρα πολύ. Επόμενο στη λίστα μας είναι το Band of Brothers, ενώ εγώ προσπαθώ τον τελευταίο χρόνο να δω Peaky Blinders και απλά δε μπορώ να το παρακολουθήσω με τίποτα...
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Mr Robot, anybody watching? :jumpy:

Τι έπη είναι αυτά? Μια το σιωπηλό αριστούργημα στο 4Χ05, μια το προχθεσινό 4Χ07, δεν έχω λόγια πραγματικά. Το 4Χ07 κατάλαβα που το πήγαινε νωρίς αλλά ήταν απλά τόσο ευφυής ο τρόπος που γυρίστηκε, που έγινε η αποκάλυψη, που χρησιμοποίησαν την ασθένεια DID.

Έτσι κλείνουν μια σειρά. 10/10!! :clapclap:
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το είδα λίγο, αλλά δεν ήμουν σε φάση για σειρά κι το άφησα, για να μην το καψω. Σου άρεσε;; :)
Ναι με φάνηκε πολύ ωραίο γιατί δίνουν έμφαση στην ψυχολογία των ανθρώπων που διέπραξαν εγκλήματα. Ήταν ενδιαφέρον και καλογυρισμένο γενικά.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Είδα το Mr.Mercedes,πρόσφατα νομίζω θα το έβαζε και η τηλεόραση .
Έχω κόψει τον τελευταίο καιρό άπειρες σειρές που πήγα να ξεκινήσω λόγω πιεσμένου προγράμματος.Οπότε εαν κάποια δεν μου γεμίζει το μάτι αμέσως,απλά δεν την συνεχίζω.Αυτή με κράτησε,την συνιστώ ανεπιφύλακτα,δεν είναι καθόλου χαμένος χρόνος .

Επίσης καλή είναι το nos4a2,βασισμένο σε έργο του Joe King,γιος του Stephen King .
Αυτό ίσως να μην αρέσει τόσο σε όλους,ανάλογα τα γούστα.Εγώ πάντως το βρήκα πολύ ικανοποιητικό
sci-fi horror .
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Σας προτείνω τη σειρά Years and Years. Βρετανικό διαμαντάκι 6 επεισοδίων που περιγράφει τη ζωή μιας οικογένειας από το 2019 ως το 2030 με όλα τα τεχνολογικά, επιστημονικά, κοινωνικά που συμβαίνουν αυτή τη δεκαετία. Φανταστική η Έμμα Τόμσον ως Βρετανίδα Λεπέν. Μια σειρά κοινωνική - δραματική με στοιχεία επιστημονικής φαντασίας. 9/10 από μένα.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Έρχεται το Νοέμβριο ο 4ος κύκλος του The Crown με την πριγκίπισσα Νταϊάνα :inlove:

 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Έχετε καμία πρόταση για σειρά με θέμα τον Α΄ ή το Β΄ Παγκόσμιο Πόλεμο; :happy:
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top