Τρόπος διαβάσματος της Κοινωνιολογίας

Katerinaki03

Νεοφερμένος

Η Katerinaki03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας!Εχω αποφοιτήσει εδω και πολλά χρόνια αλλά το όνειρό μου πάντα ήταν να δοκιμάσω άλλη μια φορά,αφου τότε δεν τα κατάφερα.Φέτος το αποφάσισα και...έπεσα πάνω σε αλλαγές.Μια από αυτές η κοινωνιολογια που δεν μου αρέσει καθόλου και την μαθαίνω και δύσκολα.Εσείς που πηγαίνετε σχολείο μπορείτε να μου πείτε αν σας είπαν πως πρέπει να τα ξέρετε?Τα μαθαίνετε όπως την ιστορία ή πιο χαλαρά?Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια..Ευχαριστώ!!!
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας!Εχω αποφοιτήσει εδω και πολλά χρόνια αλλά το όνειρό μου πάντα ήταν να δοκιμάσω άλλη μια φορά,αφου τότε δεν τα κατάφερα.Φέτος το αποφάσισα και...έπεσα πάνω σε αλλαγές.Μια από αυτές η κοινωνιολογια που δεν μου αρέσει καθόλου και την μαθαίνω και δύσκολα.Εσείς που πηγαίνετε σχολείο μπορείτε να μου πείτε αν σας είπαν πως πρέπει να τα ξέρετε?Τα μαθαίνετε όπως την ιστορία ή πιο χαλαρά?Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια..Ευχαριστώ!!!
Γεια σου:), αν και έχει ξανά συζητηθεί αυτό το θέμα. Από τη στιγμή που το έχεις ως όνειρο αξίζει να προσπαθήσεις!! Την κοινωνιολογία πρέπει να την ξέρουμε όσο το δυνατόν πιο αυτολεξεί, σαν την ιστορία. Εάν σου είναι δύσκολο να τη μάθεις, ψάξε αν μπορείς να δώσεις με το περσινό σύστημα εισαγωγής, που αντί για κοινωνιολογία έχει λατινικά και στην ιστορία είναι πιο μικρή η ύλη. Τόσο στην ιστορία όσο και την κοινωνιολογία, χρειάζεται κάθε μέρα να διαβάζεις έστω από λίγο και συνέχεια να κάνεις επαναλήψεις μόνο έτσι μαθαίνονται.
 

Katerinaki03

Νεοφερμένος

Η Katerinaki03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Να είσαι καλά Ερμιόνη!!Απλά ήλπιζα να είναι πιο ελαστικά τα πράγματα στην κοινωνιολογια.Καλή επιτυχία αν δίνεις φέτος!!
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Να είσαι καλά Ερμιόνη!!Απλά ήλπιζα να είναι πιο ελαστικά τα πράγματα στην κοινωνιολογια.Καλή επιτυχία αν δίνεις φέτος!!
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!:jumpy::D. Καλή επιτυχία και σε εσένα, σε περίπτωση που δώσεις!!. Σε γενικές γραμμές ισχύει το τι πρέπει να τα γράψεις όπως είναι, αφού δυσκολεύεσαι μπορείς να πάρεις κάποιο βοήθημα ή στο ίντερνετ να βρεις σημειώσεις, που εξηγούν κάποιους όρους και σχεδιαγράμματα. Τα σχεδιαγράμματα βοηθάνε πάρα πολύ όσους δεν μπορούν να τα μάθουν κατευθείαν έτσι όπως είναι, γιατί είναι τα κύρια σημεία του μαθήματος και από το τίποτα, όλο και κάποια μονάδα παίρνεις (αν και εξαρτάται και από τον βαθμολογητη).
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω στα κεφάλαια διαβάζετε εκτός απο τις ερωτήσεις του βιβλίου και τα υπόλοιπα που λεει;
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω στα κεφάλαια διαβάζετε εκτός απο τις ερωτήσεις του βιβλίου και τα υπόλοιπα που λεει;
Τι εννοείς; Εάν εννοείς τα παραθέματα όχι, γιατί δεν είναι μέσα στην ύλη. Διαβάζω τις μικρές εισαγωγές, που υπάρχουν στην αρχή κάθε κεφαλαίου και βλέπω κάποιες ερωτήσεις που υπάρχουν τόσο στο τετράδιό εργασιών, όσο και στο βιβλίο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top