Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο που το εμαθες αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ακουσατε τι ειπανε για τα αρχαια; οτι οι βαθμολογιες ειναι μικροτερες απο περσι και προβλεπεται μικρη πτωση βασεων στο 1ο πεδιο...για να δουμε!!

τι λέτε βρε παιδιά τώρα... αφού τα θέματα ήταν πάρα πολύ εύκολα και το φετινό άγνωστο ήταν σαν μεταφρασμένο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
τι λέτε βρε παιδιά τώρα... αφού τα θέματα ήταν πάρα πολύ εύκολα και το φετινό άγνωστο ήταν σαν μεταφρασμένο...

κι εγω πολυ αμφιβαλλω. οπως και για την εκθεση αμφιβαλλω οτι ειναι τετοιο το ποσοστο των κατω απο την βαση.
καποιοι εκτος θεματος ναι αλλα οχι τετοια ποσοστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

britguy

Νεοφερμένος

Ο britguy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Πάντως ένας καθηγητής μας είπε ότι οι βαθμοί μας μάλλον θα βγουν 3 Ιουλίου αλλά ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Όοοοοχι 3 Ιουλίου!!! Είναι τα γενέθλιά μου και θέλω να τα περάσω ευχάριστα :P Αν μου τύχει κι αυτό, τι να πω, η γκαντεμιά μου πάει σύννεφο!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Απ'τη μια λες ότι πολλοί δεν είχαν διαβάσει Ηθικά...Αλλά οι ενότητες που μπήκαν ήταν γελοίες.Η πρώτη ερώτηση έβγαινε καθαρά από την μετάφραση. Και στις 2 πάντως δεν ήθελε σχόλια από το βιβλίο;Αυτά δεν θέλουν κυρίως να δουν; Γιατί σε κάτι απαντησεις φροντιστηρίων δεν τα είχαν συμπεριελάβει.
Λίγες μέρες ακόμη.Θα μάθουμε σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απ'τη μια λες ότι πολλοί δεν είχαν διαβάσει Ηθικά...Αλλά οι ενότητες που μπήκαν ήταν γελοίες.Η πρώτη ερώτηση έβγαινε καθαρά από την μετάφραση. Και στις 2 πάντως δεν ήθελε σχόλια από το βιβλίο;Αυτά δεν θέλουν κυρίως να δουν; Γιατί σε κάτι απαντησεις φροντιστηρίων δεν τα είχαν συμπεριελάβει.
Λίγες μέρες ακόμη.Θα μάθουμε σίγουρα.
Αυτε που λένε τα σχολια ειναι του βιβλίου αλλά εμπλουτισμένα. Μην αγχώνεσαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Μακαρι να βγουν σε κανα δυο εβδομαδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Κοιμάστε ωρέ πανελληνιομάχοι? :P Πάμε να κάνουμε λίγο θόρυβοοο..!

Δικό σας..-->> https://www.youtube.com/watch?v=NygkY-18Mv0

Καψούραα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Nιώθω σαν ενδοσπόριο που μεταμορφώνεται σε βακτήριο, ξαναβρέθηκα σε ευνοικές συνθήκες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους!!!!!!!!!!!!!
Παμε δυνατα https://www.youtube.com/watch?v=urXKGL346xM
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Να κάθεσαι να βλέπεις Μουντιάλ μέχρι τις 3, να κοιμάσαι, και να ξυπνάς 9μιση το πρωί χωρίς να υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος (διάβασμα ή κάτι τέτοιο).. Γαμώ το βιολογικό μου ρολόι γαμώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaspap1996

Νεοφερμένος

Ο kostaspap1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ακριβώς ιδια φάση είμαι φίλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ γυρνάω απ'εξω αργά,κάθομαι βλέπω ταινία ή σειρά μέχρι τις 4,κοιμάμαι,σηκώνομαι όταν συμπληρώσω οκτάωρο και μετά κάνω ξανά ό,τι θέλω.Παράδεισος! Πάντως σαν χθες μου φαίνεται που ξεκινούσα προετοιμασία. Δεν έχω συνειδητοποιήσει ακόμη ότι δεν θα ξαναπιάσω Ιστορία και Γνωστό στα χέρια μου.:confused:
Σήμερα έχει αποχαιρετιστήριο πάρτυ η τάξη μου.Εσείς θα κάνετε; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Έλεγα να διαβάσω λίγα αρχαία, αλλά τελικά θα δω Breaking Bad, θα παίξω λίγο Battlefield και μετά έξω πάλι. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Έλεγα να διαβάσω λίγα αρχαία, αλλά τελικά θα δω Breaking Bad, θα παίξω λίγο Battlefield και μετά έξω πάλι. :clapup:

Σωστοςςςςςςς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Καλημέρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εγώ γυρνάω απ'εξω αργά,κάθομαι βλέπω ταινία ή σειρά μέχρι τις 4,κοιμάμαι,σηκώνομαι όταν συμπληρώσω οκτάωρο και μετά κάνω ξανά ό,τι θέλω.Παράδεισος! Πάντως σαν χθες μου φαίνεται που ξεκινούσα προετοιμασία. Δεν έχω συνειδητοποιήσει ακόμη ότι δεν θα ξαναπιάσω Ιστορία και Γνωστό στα χέρια μου.:confused:
Σήμερα έχει αποχαιρετιστήριο πάρτυ η τάξη μου.Εσείς θα κάνετε; :Ρ

εμας η ταξη μας ειναι τοσο "αγαπημενη" που απο την πολλη αγαπη μας μαλλον δεν θα κανουμε τιποτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,003 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι;Ενα καλό απολυτήριο που μπορεί να φανεί χρήσιμο;
Ποτέ δεν ξέρεις...
Αν περάσεις σε ανώτατη σχολή, καταθέτεις επικυρωμένο αντίγραφο και λογικά με την πρώτη ματιά φαίνεται ότι το απολυτήριο δεν θα σου το ζητήσει κανένας. Όμως, πριν λίγα χρόνια ο ΟΤΕ προσλάμβανε φοιτητές με βάση το βαθμό του απολυτηρίου. Τα τελευταία 2-3 χρόνια, δεν είναι λίγοι οι πτυχιούχοι που μη μπορώντας να βρουν δουλειά στην ειδικότητά τους, υποβάλλουν αίτηση σε προκηρύξεις για αποφοίτους λυκείου και εκεί μετράει καθοριστικά ο βαθμός του απολυτηρίου. Στα δικαιολογητικά που θέλει κάποιο βρετανικό πανεπιστήμιο που με ενδιαφέρει για μεταπτυχιακό, αναφέρει ως επιθυμητό (και όχι απαραίτητο) το απολυτήριο. Αυτά ισχύουν ως σήμερα. Το πώς μπορεί να αλλάξουν τα πράγματα δεν μπορούμε να το προβλέψουμε και δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι στο άμεσο μέλλον δεν θα χρειάζεται το (καλό) απολυτήριο σε κάτι σημαντικό. Στην περίπτωση αυτή θα είναι κρίμα να έχει κάποιος ένα απολυτήριο του κώλου, επειδή στις ενδοσχολικές της Γ βαριότανε να διαβάσει, προτιμούσε να βλέπει το Μουντιάλ ή το έπαιζε μάγκας δίνοντας λευκή κόλλα στα θρησκευτικά.
Κάτι σχετικό-άσχετο που έχω πληροφορηθεί είναι ότι εδώ και λίγο καιρό γίνονται από δημόσιες και ιδιωτικές εταιρίες έλεγχοι ζητώντας από τα σχολεία να επιβεβαιώσουν τη γνησιότητα των απολυτηρίων που έχουν καταθέσει οι εργαζόμενοί τους (ακόμα και για παλιά απολυτήρια πριν 20-30 χρόνια) και για το αν είναι αληθινά και για το μήπως έχουν πλαστογραφηθεί οι βαθμοί.
Το θέμα είναι ότι ΤΟ ΑΠΟΛΥΤήΡΙΟ ΔΕΝ ΑΛΛάΖΕΙ ΠΟΤέ, ο βαθμός του δεν μπορεί να βελτιωθεί. Άρα καλό είναι όλοι να σκεφτούν και να προσπαθήσουν να αποκτήσουν ένα "αξιοπρεπές" απολυτήριο, μελετώντας (έστω και στοιχειωδώς) στις ενδοσχολικές εξετάσεις.
Όταν στο σχολείο μου παίρναμε τα απολυτήριά μας, ο Υποδιευθυντής (και Φυσικός) μας έλεγε: "Παιδιά προσέξτε, όσα χρόνια και αν περάσουν το απολυτήριο να το έχετε καλά κρυμμένο και κλειδωμένο". Όταν τον ρωτούσαμε γιατί, μας εξηγούσε: "Γιατί αν κάποτε μετά από δεκαετίες το βρει το παιδί σας, θα σας την πει: <<Μπαμπά-μαμά μαλώνετε εμένα για τους βαθμούς μου, ενώ εσείς πήρατε τόσο χαμηλό απολυτήριο;>>".
Καλά αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Dias με έπεισες.Θα κάνω ένα στοιχειώδες διάβασμα για τις ενδοσχολικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top