Παλέρμο #22 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κανονίστε πάλι να τρέχω για polls. Τα βαριέμαι. :P

Λίστα για Τρίτη 05/01/10

  1. Bill > Phoebe
  2. fantasmenos > rascal_gd
  3. Ηρώ > Bill
  4. jrot6 > rascal_gd
  5. love_angel > Ηρώ
  6. mindcircus > rascal_gd
  7. Phoebe > Bill
  8. pitg21 > Ηρώ
  9. rascal_gd > mindcircus
  10. Resident Evil > love_angel
  11. Vkey
  12. Youki > Ηρώ
Εάν έχουμε κάνει κάποιο λάθος πείτε το, άνθρωποι είμαστε. :P


Υποψήφιοι

3 Ηρώ
3 rascal_gd
2 Bill
1 love_angel
1 Phoebe
1 mindcircus


Απουσίες



Αποχωρήσεις

  1. Neraida (ζητήθηκε)



Σήμερα Τρίτη δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :P
Τετάρτη είναι αργία. Πηγαίντε εκκλησία ή για ρετσίνες!
Πέμπτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Kαλά από τη Νεράιδα youki, όλα να τα περιμένεις..
να σου θυμήσω ότι στον προηγούμενο γύρο τα είχε παρατήσει με τον ίδιον τρόπο πάνω κάτω και ήταν δολοφόνος.
Aυτό δεν το θυμομουν είναι η αληθεια!!!
Καλα βεβαια, αν μετρήσουμε τους γύρους που η Νερ τα παρατησε στη μέση και αυτούς που επαιξε μεχρι τέλους ...θα το παίξω 1!!!:P
Βρε Νερ, why are you doing this? Αμα δεν θες μη παίζεις, αμα όμως τα παρατάς στη μέση μας χαλάς τα πινακάκια!!! :P
Κι όχι τπτ άλλο αλλά ήσουν η Νο1 υποπτη μου μαζί με την άλλη τη σουπια τη Ρεζουλίν!

Αντε κι εγω να ψηφισω στα κουτουρου μπας και μπω στο πνευμα,γιατι οσο σας διαβαζω ειμαι καπως ετσι:wacko:
Προσπαθω η καψερη ομως, αυτο εχει σημασια!:hmm:

Με μουσικη υποκρουση απο φαντασμα της οπερας κι επειδη σκιαζομαι τους δολοφονους και ιδιαιτερα μου τη δινουν οι ρουφιανοι και τα τσιρακια:devil: θα ψηφισω στην τυχη τον ρασκαλ, ετσι επειδη μου ρθε!
Απαπαπαπα...Πιαστηκες κι εσύ από τους άλλους να ψηφίσεις το ρασκαλ...

Ψηφίζω και εγώ rascal γιατί έτσι μου αρέσει

Ηρώ, love angel, rascal, resident evil και mindcircus.

Για να έφυγε η Νεράιδα δεν είναι με κλήρωση οπότε ο Γιώργος θα έκανε πιτσικουλιές και θα έβαλε δικά του άτομα...

Και για να είμαι σίγουρος, τελικά δεν ήταν με κλήρωση;
Να κι ο συνηθης ύποπτος.
Για εξηγα το αυτό με την κλήρωση...Δηλαδής ο Γιώργος είπε στη Νερ ότι δεν ήταν κλήρωση κι εκείνη αποχώρησε?

Λοιπόν!

Θα έλεγα την mindicircus, αλλά νομίζω ότι έχει παραγίνει όλο αυτό με τα νεούδια και ο Γιώργος δε θα έβαλε ΠΑΛΙ κάποιον που παίζει για πρώτη φορά, γιατί θα ήταν ολοφάνερο. Αλλά πως να είσαι και σίγουρος.. Γιώργος είναι αυτός.
Η mindcircus υπό παρακολούθηση.


Και αναρωτιέμαι εγώ τώρα!.. Ποιοοος έχει ΠΟΛΥ καιρό να πάρει ρόλο , μα πάααααρα πολύ καιρό;;;

C'est Bill!! :D

Αλλάζω την ψήφο μου στον Bill, γιατί δε μου καλάρεσε καθόλου που έπεσαν όλοι πάνω στον rascal με το που μάζεψε 2 ψηφουλάκια!




Μη με κάνεις να το ψάξω Γιώργο,αν αυτός είναι ο κώδικας που βγάζει τους ρόλους.
:P
Μπορώ!
Ξυπνησε το κορίτσι μας. :P
α) τα ίδια λέμε μια ζωή για τον Φαντα "Α αποκλείεται να τον ξαναέβαλε ο Γιώργος" και μια ζωή τρωμε σκατά.
β)Ποιος άλλος έχει καιρό να πάρει ρόλο? Guess who! YOU!!!:P
γ) τα ψηφουλάκια ο ρασκαλ τα μάζεψε ΚΑΙ από σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
α) τα ίδια λέμε μια ζωή για τον Φαντα "Α αποκλείεται να τον ξαναέβαλε ο Γιώργος" και μια ζωή τρωμε σκατά.
β)Ποιος άλλος έχει καιρό να πάρει ρόλο? Guess who! YOU!!!:P
γ) τα ψηφουλάκια ο ρασκαλ τα μάζεψε ΚΑΙ από σένα.

Αυτό που μου αρέσει σε εσένα είναι η γλαφυρότητα με την οποία περιγράφεις κάποιες αλήθειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ξυπνησε το κορίτσι μας. :P
α) τα ίδια λέμε μια ζωή για τον Φαντα "Α αποκλείεται να τον ξαναέβαλε ο Γιώργος" και μια ζωή τρωμε σκατά.
β)Ποιος άλλος έχει καιρό να πάρει ρόλο? Guess who! YOU!!!:P
γ) τα ψηφουλάκια ο ρασκαλ τα μάζεψε ΚΑΙ από σένα.

α) Λέει ότι έκανε κλήρωση.. και τώρα τον πιστεύω.. ολόκληρο κώδικα μας τσαμπούνισε. Δε βασιζόμαστε πλέον στον Γιώργο.
β)Δε θυμάσαι καλά! Εγώ μια χαρά τσιράκι ήμανε 2 παιχνίδια πριν. Μάντεψε ποιος άλλος εχεις να πάρει ρόλο. Εσύ! Δε βγάζουμε άκρη έτσι.. βλέπε α)
γ)Σορρυ αλλά με κατηγορείς τώρα για κάτι που κάνεις κι εσύ; Τον ψήφισα κοπελιά πιο πολύ για να του τη σπάσω πρώτον και δεύτερον για να δω αν θα μαζέψει ψήφους. Είδα ότι μάζεψε και απέσυρα την ψήφο μου!

Μη μου πεις ότι δεν είναι περίεργο που μαζέψαμε εγώ κι ο ρασκαλ μανι μανι τις περισσότερες ψήφους!

Στον πρώτο γύρο βγαίνει πάντα πολίτης και ξέρεις γιατί. Γιατί οι δολοφόνοι πέφτουν όλοι μαζί σε κάποιον που απλά δημιουργήθηκε ρεύμα, έχοντας το άλλοθι ότι είναι πρώτος γύρος και δε θα τους κατηγορήσει κανείς γι΄αυτό.
Πιο μετά αρχίζουν να γίνονται προσεκτικοί ;)



Έχουμε και λέμε λοιπόν και σας ευχαριστώ πολύ για τις ψήφους σας.
Κατάλαβα πολλά!:
Επειδή είμαι πολίτης, οι 2 από τους 3 που με τίμησαν είναι δολοφόνοι. Εκμεταλλεύτηκαν μία ψήφο και έτρεξαν να με χ'ωσουν στο χαντάκι για να απαλλαγούν νωρίς απ΄τα μούτρα μου ;)
Για να δούμε τι έχουμε:
λοιπον, εγω μαλλον τεινω προς Ηρω γιατι ενω παντα μιλαει πολυ και αναλυει τα παντα ακομα και απο τον πρωτο γυρο, σαυτο το παιχνιδι εχει μιλησει.. ελαχιστα..?:confused:
Η love angel τείιιιινει προς Ηρώ, αλλά δεν ψηφίζει φυσικά!


Έρχεται η αγαπητή youki με τη συνηθισμένη τακτική της (ψηφίζει κάποιον για να δει πως θα εξελιχτεί το παιχνίδι) και με ψηφίζει!
Εγώ θα ψηφίσω ΗΡΩ, διότι είναι πολύ αθόρυβη και μάλλον έχει κάτι να κρύψει

Και ως δια μαγείας το λοβάκι αποφασίζει να μου την ρίξει!
εμενα παλι δε μαρεσει καθολου οπως τα λεει η Ηρω, και γαυτο το λογο ψηφιζω Ηρώ
για αυτο το γυρο.
Good job!;)


Mε τη σειρά του ο pitg21 στο εδώλιο! :D

Αυτά από μένα και συνεχίστε να με ψηφίζετε. Κακό του κεφαλιού σας! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
πού πηγε ο γιωργος? να ανεβασω εγω poll?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ανεβασα εγω δημοσκοπηση αφου ο γιωργος ειναι εξαφανισμενος, η οποια κλεινει στις 21.15

νομιζω το κανα σωστα. ε?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
εεε, τωρα εγω πρεπει να παρω θεση που θεωρω οτι η Ηρω ειναι πολιτης;;;;:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
τι ξενερωτο παιχνιδι ειναι αυτο?!! που πηγαν ολοι?

παω βολτα. cya
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
rascal σε ψήφισα χωρίς να πιστεύω ότι είσαι ένοχος, μόνο και μόνο επειδή ξέρω ότι εγώ είμαι πολίτης.

Ψήφισέ με κι εσυ να βγω, να τελειώνουμε μ΄αυτό το θέμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πέρασε μια ώρα. Αποτελέσματα δημοσκόπησης:


Άρα φεύγει ο rascal, after his famous last words.

Η Vkey χρεώνεται με απουσία.

Λόγω της αυριανής αργίας, ψηφίζετε για την Πέμπτη. Τότε θα έχουμε και την πρώτη δολοφονία.


Λίστα για Πέμπτη 07/01/10

  1. Bill
  2. fantasmenos
  3. Ηρώ
  4. jrot6
  5. love_angel
  6. mindcircus
  7. Phoebe
  8. pitg21
  9. Resident Evil
  10. Vkey
  11. Youki
Εάν έχουμε κάνει κάποιο λάθος πείτε το, άνθρωποι είμαστε. :P


Υποψήφιοι



Απουσίες

  • Vkey (#1)


Αποχωρήσεις

  1. Neraida (ζητήθηκε)
  2. rascal_gd (ψηφοφορία & δημοσκόπηση) - κρυφή ιδιότητα



Την Τρίτη δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :P
Τετάρτη είναι αργία. Πηγαίντε εκκλησία ή για ρετσίνες!
Πέμπτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Eμενα παντως κανω τη μαιντ για τσιρακι. Γενικως εχει μια ανεση(ή μια αμηχανια) που δεν θα επρεπε να εχει ενα νεουδι!

Αλλοιμονο αν ψαρωσουμε κιολας, τι μας περασες, χθεσινες??:P

:kissing:
σε πλακιζω. Δεν παρατηρησα καμια αντιδραση μου διοτι ακομα δεν εχω μπει στο πνευμα του παιχνιδιου.:worry:
Εσενα σε ψηφισα ετσι κουτουρου, δεν εχω ιδεα γιατι. Μου ρθε ενστικτωδως. :confused:
Αν και θελω να χω λογο που ψηφιζω καποιον και μου φανηκε αδικο να ψηφισω ετσι στα τυφλα. Αλλα αφου ειναι ετσι οι κανονες...


-εχμ... αυτο το παιχνιδι ποσο καιρο κραταει?
Εχει σασπενς πιο μετα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ο ρασκαλ ηταν μεσα και δε ψηφισε. προτιμησε να φυγει...(?)
ή ηταν και οι δυο δολοφονοι και προτιμησαν να μεινει ο πιο εμπειρος παιχτης?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
  1. Bill===> δεν μου αρέσει που είναι τόσο αθόρυβος. Και γιατί ένας από τους ψευδοτυχαίους να μην είναι ο 1 δλδ?!?!
  2. fantasmenos===> παρόλο που έσκασα στα γέλια με το "και κάθε φορά τρώμε σκατά" της Youki ακόμα και αν προέκυψε το 2 από κλήρωση θα έπρεπε να εξαιρεθεί από δολοφόνος. Από την άλλη οι κληρώσεις τον ευνοούν [και όταν είχα κάνει εγώ ΣΕ με χαρτάκια και κλήρωση που έβαλα άλλον να τα διαλέξει πρώτο-πρώτο εμφανίστηκε το δικό του χαρτάκι:P]. Αλλά u never know...
  3. Ηρώ==>xμου... χμου...συμφωνούμε στα περί rascal και πως του την πέσανε, αλλά ο rascal μου είχε μπει λίγο στο μάτι για δολοφόνος και τον "έσωσε" στα δικά μου μάτια η Love στο χρόνο που έδωσε την ψήφο της στη ηρώ οπότε υπό αυτό το πρίσμα αθωώνεται. Υπό το πρίσμα του ότι έγινε ακριβώς το ανάποδο [οι rascal διώκτες έσπευσαν να σώσουν τη δολοφόνο Ηρώ και αυτή προσπάθησε να ρίξει στάχτη στα μάτια... χμου και ξανά χμου... θα το ξανασκεφτώ αύριο...]
  4. jrot6==>καλά ο jrot6 είναι Mode Vkey δεν έχω επιχειρήματα ούτε υπέρ ούτε κατά [ή δεν έχω προσέξει την ψήφο του και το χρόνο που ψήφισε]
  5. love_angel==> :whistle:
  6. mindcircus==> μας "αύτωσες" ρε κοπελιά με τα τυχαία, κουτουρού,στην τύχη κτλ τκλ τκλ. Εντάξει ψήφισες στην τύχη το εμπεδώσαμε. Προς τι η επανάληψη της τυχαιότητας 120391763 φορές μέσα σε μια πρόταση? Μήπως για λόγους που συνοψίζονται στο "φωνάζει ο κλέφτης να φοβηθεί ο νοικοκύρης"????
  7. Phoebe==> ότι και για το Bill παραπάνω. Περιμένω το "ολίσθημά" της ή την απουσία αυτού. Θα μου δώσει hints και το ένα και το άλλο.
  8. pitg21==> μου κάθεται μια χαρά για δολοφόνος. Και αν ο ράσκαλ ήταν δολοφόνος μια χαρά έδωσε την Ηρώ μήπως και τον σώσει. Let me think.:hmm:
  9. Resident Evil
  10. Vkey==> ε, για σιωπηλούς ανθρώπους δεν μπορώ να μιλήσω.
  11. Youki==> χμου... Αν έχει κακό ρόλο ΔΕΝ είναι αυτός του τσιρακίου πάντως. Όταν είναι τσιρακορουφιάνος είναι κομματάκι "κότα" στα ποστ της :P. Η πολίτης ή δολοφόνος "αυστηρά". Δεν ξέρω ποιό από τα δύο...

Αυτά σαν πρώτη εκτίμηση. Καλά μέχρι το μεσημέρι της Πέμπτης έχουμε πολύυυυ καιρό ακόμα για να καταλήξω σε ψήφο.


ps-disclaimer προς τους νέους: Σε αυτό το παιχνίδι είμαι αρκετά έως πολύ επιθετική απέναντι σε αυτούς που θεωρώ ότι είναι στην αντίπαλη από τη δική μου ομάδα. Όποιος τυχόν παρεξηγηθεί από το ύφος μου θα του κάνω κινέζικα βασανιστήρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Η Βίκυ γνώρισε σήμερα επίσημα την πεθερά :P
Και είναι κομμάτια από το 2ο συνεχόμενο ταξίδι....

Και όχι ο jrot mode δικό μου...
Δεν το δέχομαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Πέρασε μια ώρα. Αποτελέσματα δημοσκόπησης:

Άρα φεύγει ο rascal, after his famous last words.
Δεν ξαναπαιζω τη τυχη μου γ@μω..













Ελεος!!!!!


Η Ηρω εχει ρολακι στο σιγουρο.. Τη μια δειχνει αδιαφορη για τη ψηφοφορια και μετα μπαινει και με ψηφιζει. Και μην αρχισεις τωρα τα "ψηφιζα γιατι δε θα τελειωναμε ποτε" γιατι θα καρφωθεις πολυ ασχημα!!:mad:

υγ οι δολοφονοι παντα αρχιζουν μ'ενα αβανταζ -1 πολιτη!! Πως λεγεται αυτος ο πολιτης;;;:look:


















Ρασκαλ!!:clapup::mad::mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Επιτέλους αρχίσαν τα μακρύτερα ποστς.:P

Αν ο ράσκαλ ήταν δολοφόνος το πιο πιθανό θα ήταν να τον σώζαν οι συνδολοφόνοι του στην ψηφοφορία, αντί να βγει από τύχη στον πρώτο γύρο, όπου οι περισσότεροι ψηφίζουμε στο γάμο του καραγκιόζη. :hmm:

Αν η Ηρώ είναι δολοφόνος θα την βόλευε να βγει στην ψηφοφορία, λόγω του ότι δεν θα μπορούσαμε να ξέρουμε τί είναι.Αλλά και πάλι δε μου φαίνεται να έχει το περίεργο στυλ που την καρφώνει όταν έχει περίεργο ρόλο.

Αν υπάρχει κάποιο νεούδι στους δολοφόνους είναι αρκετά πιθανό να φανεί από μόνο του.:hmm:

Για την επόμενη ψήφο προσανατολίζομαι σε παίχτες που δε μιλάνε, που είτε είναι δολοφόνοι και κάνουν τις πάπιες ή το πάνε για απουσίες, οπότε είναι προτιμότερο να βγάλουμε κάποιον σε ψηφοφορία παρά να χάνουμε παίχτες από απουσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Τα συμπεράσματά μου μέχρι στιγμής:
Αφού έχω ψηφίσει Ηρώ, η Ηρώ δίνει την (2η) ψήφο στο ράσκαλ.
Στα ΚΑΠΑΚΙΑ γίνονται τα εξής 2 ποστ:

εμενα παλι δε μαρεσει καθολου οπως τα λεει η Ηρω, και γαυτο το λογο ψηφιζω Ηρώ
για αυτο το γυρο.

Αντε κι εγω να ψηφισω στα κουτουρου μπας και μπω στο πνευμα,γιατι οσο σας διαβαζω ειμαι καπως ετσι:wacko:
Προσπαθω η καψερη ομως, αυτο εχει σημασια!:hmm:

Με μουσικη υποκρουση απο φαντασμα της οπερας κι επειδη σκιαζομαι τους δολοφονους και ιδιαιτερα μου τη δινουν οι ρουφιανοι και τα τσιρακια:devil: θα ψηφισω στην τυχη τον ρασκαλ, ετσι επειδη μου ρθε!

Εμένα δλδ αυτό γιατί μου κάνει σαν σκηνικό "2 δολοφόνοι μπαίνουν και ψηφίζουν από 1 πολίτη ο καθένας για να πάει η πρώτη μέρα σε ισοψηφία και αποχώρηση πολίτη"?


Επίσης έχω να παρατηρήσω ότι ο Γιώργος μας πόσταρε ένα κώδικα που υποτίθεται ότι χρησιμοποίησε για να βγάλει στην τύχη τους δολοφόνους. Τους δολοφόνους όμως. Φαντάζομαι ότι τους ρουφιάνο-τσιράκι-νοσοκόμα τους επέλεξε.
Αν λοιπόν όντως τους επέλεξε, πιστεύω ότι θα έδινε ένα ρολάκι σε μαιντ ή λοβ (αν υποθέσουμε οτι δεν είχαν ήδη κληρωθεί για δολοφόνοι).

Eμενα παντως κανω τη μαιντ για τσιρακι. Γενικως εχει μια ανεση(ή μια αμηχανια) που δεν θα επρεπε να εχει ενα νεουδι!

Μετα η ρεσιντεντ παλι μου κανει οτι εχει ρολακι! Ή ρολαρα δεν ξερω.. Γενικως καθε φορα τα μυνηματα της αποπνεουν ρολο!!!!

Η Ηρω κλασσικα τα ιδια και τα ιδια. Οπως και ο φαντα, και ο jrot..:mad:


Το μεγαλυτερο λαθος για τους πολιτες στους πρωτους γυρους ειναι να ψαρωνουν και να ψηφιζουν ενα ευκολο στοχο μονο και μονο για να λιγοστευουν σιγα-σιγα τα ατομα και να ανιχνευσουν μετα ποιος ειναι ο δολοφονος και ποιος οχι. Τι σημαινει αυτο;;; Οτι στην αρχη οι δολοφονοι εχουν μεγαλο αβανταζ και μπορουν να πεταξουν για τη πλακα ενα πολιτη εξω επειδη γινεται ακριβως αυτο. Ο ενας μετα τον αλλον ψηφιζουν ενα μελος που παει προς αποχωρηση χωρις καμια βαση...


Ψηφιζω τσιρκομυαλη μεχρι στιγμης και μετα βλεπουμε..
Δεν θυμάμαι να έχει γράψει ξανά ποστ ο ρασκαλ με το οποίο να συμφωνώ τόσο μα τόσο πολύ. Νταξ δεν εχει προλάβει να γράψει και πολλά μιας και φευγει πάντα πρώτος.:P Αλλά μου κανε κάτι αυτό το ποστ...

Θα ψηφίσω από τώρα, μιας και δεν προβλέπεται να μπαίνω ξανά μέχρι αύριο στη 1.

Mindcircus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
συμφωνώ με Youki. Δεν διάβασα τι έγραψε αλλά συμφωνώ, είχα ένα όραμα το πρωί όπου αποκαλύφθηκε ότι η mindcircus είναι δολοφόνα.

Ψήφος στη mindcircus. Ι have a dream.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Εμένα δλδ αυτό γιατί μου κάνει σαν σκηνικό "2 δολοφόνοι μπαίνουν και ψηφίζουν από 1 πολίτη ο καθένας για να πάει η πρώτη μέρα σε ισοψηφία και αποχώρηση πολίτη".


Δεν θυμάμαι να έχει γράψει ξανά ποστ ο ρασκαλ με το οποίο να συμφωνώ τόσο μα τόσο πολύ. Νταξ δεν εχει προλάβει να γράψει και πολλά μιας και φευγει πάντα πρώτος.:P Αλλά μου κανε κάτι αυτό το ποστ...

Θα ψηφίσω από τώρα, μιας και δεν προβλέπεται να μπαίνω ξανά μέχρι αύριο στη 1.

Mindcircus


:confused:

τι λεεεεεεεεεεεεεεεετε? πώς ψηφιζετε μαιντ?!! η καψερη ουτε που εχει καταλαβει πως παζεται το παιχνιδι (:P) θα μπορουσε να ναι δολοφονος αλλα οτι και να λεει δε πιστευω οτι το κανει για στρατηγικη. απλα λεει ασυναρτησιες γιατι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ το παιχνιδι. για μενα οσοι τη ψηφιζετε χωρις λογο ειστε υποπτοι.
καλα σε κανεναν δε φαινεται υποπτο που ο ρασκαλ δε ψηφισε τον ευατο του να σωθει?

γιουκι γλυκεια μου δεν καταλαβα τη λογικη με την οποια ''ψηφιζουμε απο ενα παιχτη'', θες να γινεις πιο σαφης?:confused: πώς με κανει αυτο υποπτη για δολοφονο?? παμε καλααα??

να σου υπενθημησω οτι εγω ετεινα προς Ηρω απο την αρχη του παιχνιδιου δε περιμενα να δω τη δικη σου ψηφο.:hmm:


φαντασμενε εσυ τι οραμα ειχες με τη μαιντ??
παλι δολοφονος??ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΛΙ??
πιτγκ γιατι δε γραφεις καθολου? που βρησκεσαι?
μπιλλ..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top