Ποιο είναι το αγαπημένο σας μάθημα και ποιό σιχαίνεστε πραγματικά;

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Σαν μαθητής 3ης Λυκείου θα πω και εγώ τη γνώμη μου Όλα τα μαθήματα μου αρέσουν εκτός από μία βασικόταηεξαίρεση.Λατρεύω ιδιαίτερα τα Μαθηματικά Βιολογία Φυσική Χημεία Αρχαία Ιστορία και Λογοτεχνία Η Πληροφορική δεν μου άρεσε ποτέ. Α και κρίμα για τα παιδιά της Θεωρητικής που δεν κάνουν Μαθηματικά Βιολογία Χημεία και Φυσική κατεύθυνσης.Πέρα από την μεγάλη δυσκολία η ύλη τους είναι ΓΑΜΑΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ είναι σκέτη πρόκληση και μαθαίνεις πάρα πολλά πράγματα Γιατί ακούμε πχ ένα αεροπλάνο που είναι αλλού και ο ήχος του αλλού.Για το Καρκίνο το Σύνδρομο Down και διάφορες μεταλλάξεις που προκαλούν ασθένειες και ποιο το μέλλον για την αντιμετώπιση τους, πως φτιάχνεται το σαπούνι.Το γεγονός ότι το σπάσιμο του ποτηριού φωνάζοντας δεν είναι μύθος αλλά μπορεί να συμβεί κλπ κλπ Και οι ασκήσεις είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσες.Αλλά η Πληροφορική μου καθόταν και μου κάθεται στο λαιμό ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αγαπημένα: Χημεία, Έκθεση, Ιλιάδα [και το άλλο που κάνουμε μετά την Ιλιάδα, το ανθολόγιο], Κείμενα.
Χειρότερα: Μαθηματικά, Γαλλικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωστακης Μανε

Νεοφερμένος

Ο Κωστακης Μανε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά μου αρέσουν ( μπορώ να πω) όλα τα μαθήματα καθώς οι καθηγητές μου μας τα παραδίδουν ευχάριστα κ' κατανοητικά....Η αλήθεια είναι ότι μ'αρέσουν πάρα πολύ τα Μαθηματικά,η Φυσική,η Χημεία,η Βιολογία κ' λίγο τα Αρχαία...........όσον αφορά τα θρησκευτικά που πολλοί μπορεί να μην τους αρέσουν και να τους αρέσει π.χ πιο πολύ η Ιστορία δεν πιστεύω ότι έχουν δίκιο αν και αυτό είναι άποψη του καθενός και δεν μπορώ να επιβάλλω σε κανέναν τίποτα :):) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lakis1821

Νεοφερμένος

Ο lakis1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
δε πα να σου αρεσει το μάθημα αν ο καθηγητής είναι μάπας δεν λέει:( .τεσπα μου αρέσουν :μαθηματικά,βιολογία(γαμάτος καθηγητής όλο πειράματα κάνουμε η τάξη γίνετε κώλος και δεν εξετάζει ποτέ:clapup::devil:)
hate:αγγλικά γαλλικά:tongue:(όλοι φωνάζουν και μιλάνε σκέτος πονοκέφαλος)αρχαία οδύσσεια μια καθηγήτρια που δεν μπορείς να :mpinelik:παρακολουθήσεις :rant:μιλάει ψιθυριστά έτοιμη να κοιμηθεί διαβάζει ολόκληρες τις ραψωδίες όλοι μιλάνε ,βαριέσαι και θες να σκοτώσεις :kill::knife::beating::boxing::xtipao:την καθηγήτρια):no::|:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
μισούσα ανέκαθεν:γεωμετρία,χημεία
τώρα λόγω καθηγητή μισώ και την αλγεβρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
να πω να πω;;;
:inlove: : μαθηματικα, γερμανικα, φυσικη, χημεια
:rant: : αρχαια, ιλιαδα, γλωσσα, αγγλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μισούσα τα Μαθηματικά φέτος νταξ.. Ούτε ζεστό ούτε κρύο.:P
Μισώ ανέκαθεν Φυσική,Πληροφορική και φέτος τη Χημεία.
Αγαπώ: Λογοτεχνία και τις Ξένες Γλώσσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ τα φιλολογικά! (Κείμενα, Οδύσσεια, Γλώσσα, Αρχαία, Θρησκευτικά), η Ιστορία δεν μου αρέσει πολύ... μου φαίνεται βαρετή.. λατρεύω επίσης ξένες γλώσσες (Αγγλικά, Γαλλικά), μισώ Μαθηματικά, Φυσική, Βιολογία, Γεωγραφία, Γυμναστική αλλά μου φαίνονται συμπαθητικά: η Τεχνολογία και η Πληροφορική... Καλλιτεχνικά και Μουσική μου αρέσουν και αυτά πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Λατρεύω φέτος κείμενα και Ελένη (όπως και φιλοφοσικά κείμενα) και έχω σιχαθεί φυσική/μαθηματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Λατρεύω την φυσική και την ιστορία!!:inlove:
Από την άλλη δεν μου αρέσουν καθόλου οι ξένες γλώσσες στο σχολείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tropical

Νεοφερμένος

Ο tropical αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Λατρεύω τα αρχαία ελληνικά και την έκθεση. Τα λατινικά μπορώ να πω ότι τα συμπαθώ, αλλά δε με ενθουσιάζουν κιόλας. Η λογοτεχνία μου αρέσει μεν, αλλά από την άλλη πιστεύω ακράδαντα ότι δε θα έπρεπε να εξετάζεται ως μάθημα, δεδομένου ότι σε μεγάλο βαθμό υπεισέρχεται υποκειμενισμός, κάτι που συμβάλλει αποφασιστικά στο να σημειώνονται συχνά αγεφύρωτες αποκλίσεις μεταξύ των διορθωτών. Η δε ιστορία, δε μπορώ να πω πως μου κινεί ιδιαίτερα το ενδιαφέρον, καθότι προϋποθέτει εν πολλοίς απομνημόνευση, διαδικασία η οποία αποβαίνει αφόρητα κοπιώδης για εμένα. Συν τοις άλλοις, μου φαίνεται αχανής· νιώθω σαν να πρέπει να χωρέσω μέσα στο μυαλό μου έναν καταιγισμό πληροφοριών.
Στον αντίποδα τώρα βρίσκονται τα μαθηματικά, η φυσική, η χημεία καθώς και η γυμναστική που από το δημοτικό κιόλας με ταλαιπωρούν κάνοντάς με να βιώσω απροσμέτρητες ώρες πλήξης και ψυχικής εξουθένωσης (η δε γυμναστική και σωματικής). Πολύ χαίρομαι που επιτέλους απαλλάχθηκα οριστικά!:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Λατρεύω φέτος κείμενα και Ελένη (όπως και φιλοφοσικά κείμενα) και έχω σιχαθεί φυσική/μαθηματικά!

Σε βλεπω λοιπον να παιρνεις θεωρητικη και να παθιαζεσαι με Πλατωνα κι Αριστοτελη (οπως ολοι οι θεωρητικοι βεβαια :P) :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Μου αρέσουν: Αρχαία( ειδικά τα φιλοσοφικά κείμενα ), Γεωμετρία, Χημεία Γαλλικά και λίγο Φυσική και Λογοτεχνία Κατ
Μισώ: Κοινωνιολογία, Ιστορία(και γενικά παπαγαλία γιατί μου παίρνει αιώνες),Πληροφορική, Κοινωνική Αγωγή

Κάποιες φορές φταίνε και οι καθηγητές που σε κάνουν να απεχθάνεσαι ένα μάθημα. Π.χ. Α΄Λυκείου είχα μεθυσμένο Φυσικό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου αρέσει η Πληροφορική.
Σιχαίνομαι τα Κείμενα Νεοελληνικής Λογοτεχνίας και τη Φυσική Αγωγή :D (ΕΙΜΑΙ ΩΡΑΙΟΣ ΜΕ Ω ΚΕΦΑΛΑΙΟ)
Βαριέμαι απίστευτα τα Θρησκευτικά, τη Σχολική Κοινωνική Ζωή και τα Εικαστικά.
Κακούς καθηγητές έχουμε στην Οδύσσεια, τη Γλώσσα, τα Κείμενα Ν.Λ. και στην Οικιακή Οικονομία!
(Στην Ο.Ο. κάνουμε τη διατροφή και βαριόμαστε απίστευτα. Πρόσφατα βγήκε το αστείο ότι η καθηγήτριά μας θα κάνει κορεσμένα παιδιά!:rofl: )

:verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αθηνά Ζαΐρι

Νεοφερμένος

Η Αθηνά Ζαΐρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εμενα τα χειρότερα είναι τα φιλολογικά πιστεύω
Τα καλύτερα πιστεύω Είναι η φυσική,βιολογια κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Λατρεύω:
Λογοτεχνία :inlove:
Γεωγραφία :inlove:
Γαλλικά :inlove:
Θρησκευτικά :inlove:
Πληροφορική :inlove:
Έκθεση :inlove:
Οδύσσεια (Απλά την λάτρευα) & Ιλιάδα :inlove:
Βιολογία :inlove:
Ιστορία (Παρόλο που δεν είμαι πολύ καλή, μου αρέσουν πολλά κεφάλαια) :)

Απεχθάνομαι:
Μαθηματικά :tongue:
Φυσική :tongue:
Χημεία :tongue:
Εικαστικά :tongue:
Μουσική :tongue:
Νεοελληνική (Λατρεύω έκθεση, μισώ γραμματική) :tongue:
Γυμναστική :tongue:
Τεχνολογία (Μα πόσο απαίσιο μάθημα πια?) :tongue:
Αρχαία (Δεν τα μπορώ καθόλου, ειδικά τη γραμματική) :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aphrodite03

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αγαπημένα μου είναι τ' Αρχαία (το τοπ, έχω κόλλημα :P )/Γλώσσα/Θρησκευτικά/Πληροφορική.
Το μοναδικό μάθημα που δεν μ'αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ είναι η Γεωγραφία. 2ο χειρότερο Οικιακή Οικονομία. :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sev_vo

Νεοφερμένος

Η Sev_vo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγώ δεν περιμένω με ανυπομονησία σχεδόν κανένα μάθημα για να είμαι ειλικρινής, εκτός από γυμναστική, καλλιτεχνικά κλπ γιατί είναι πιο χαλαρά μαθήματα και κακά τα ψέματα, είναι οι ώρες του παιδιού :D
Πάντως, τα μαθήματα που μου αρέσουν περισσότερο και μου κινούν το ενδιαφέρον είναι κυρίως τα φιλολογικά. Γενικότερα, δεν έχω πρόβλημα με κανένα εκτός από γεωγραφίες, ιστορίες, οικιακή οικονομία που τα θεωρώ ως τα πιο βαρετά μαθήματα.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Εγώ δεν περιμένω με ανυπομονησία σχεδόν κανένα μάθημα για να είμαι ειλικρινής, εκτός από γυμναστική, καλλιτεχνικά κλπ γιατί είναι πιο χαλαρά μαθήματα και κακά τα ψέματα, είναι οι ώρες του παιδιού :D
Πάντως, τα μαθήματα που μου αρέσουν περισσότερο και μου κινούν το ενδιαφέρον είναι κυρίως τα φιλολογικά. Γενικότερα, δεν έχω πρόβλημα με κανένα εκτός από γεωγραφίες, ιστορίες, οικιακή οικονομία που τα θεωρώ ως τα πιο βαρετά μαθήματα.. :(

Εγώ Γυμναστική, Τεχνικά, Μουσική & Τεχνολογία μισώ τη ζωή μου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Romantic-girl

Νεοφερμένος

Η Romantic-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αγαπημένα μου είναι τ' Αρχαία (το τοπ, έχω κόλλημα :P )/Γλώσσα/Θρησκευτικά/Πληροφορική.
Το μοναδικό μάθημα που δεν μ'αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ είναι η Γεωγραφία. 2ο χειρότερο Οικιακή Οικονομία. :D :P
Συμφωνώ τα μαλα Αφροδίτη μου :hug::bigarmhug;)
(Για τα αρχαία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top