Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στις AOΔE

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
εγω δεν θα μαθω συντελεστες μανατζμεντ..αν μπει τωρα τι να πω σκοτωνω ανθρωπο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Θα πέσει σπουδαιότητα εποικοινωνιας λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
εγω δεν θα μαθω συντελεστες μανατζμεντ..αν μπει τωρα τι να πω σκοτωνω ανθρωπο :P
εμενα και στο σχολειο και στο φροντιστηριο μου το εδωσαν για sos.Αν ειναι να μη το μαθεις, καντο εστω μια αναγνωση και οτι σου κάτσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
ρε συ ειναι δυσκολο κομματι..ποιο να μαθω καλυτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefelipap123

Νεοφερμένος

Η nefelipap123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γειά σε όλους.Μήπως μπορεί κάποιος από τους καθηγητες που απαντούν συνήθως στο site να απαντήσουν τα ερωτήματα που έστειλα χθες το βράδυ ή έστω και κάποιος από τους μαθητές αν γνωρίζει από το δικό του φροντιστήριο κατι.Κυρίως με ενδιαφέρει η απάντηση για τις ερωτήσεις 1, 4 και 5.και κανα ΣΟΣ από κανα καθηγητή.Ευχαριστώ και καλη επιτυχία σε όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Έλα ρε συ οι συντελεστές είναι εύκολοι... Μάθε τα και τα δύο, όντως είναι sos!!!

Αν και ρε παιδιά το έχουν παρακάνει με την επικοινωνία, την έχουν κάψει. Πιστεύω φέτος θα δούμε ανάπτυξης από τις άλλες ενότητες (μη σας πω και από το πρώτο κεφάλαιο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Άμα βαλουν κατι απο επικοινωνια δε παιζει να το γραψω..δε ξερω τιποτα απο αυτη...Ηγεσια θελω να πεσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FakeMadrid

Νεοφερμένος

Ο FakeMadrid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ηγέτης οικονομολόγος μεγάλου φροντιστηρίου της Αθήνας, γνωστός ακόμα και σε άτομα που δεν έχει μαθητές, άτομο που πνίγεται στα ιδιαίτερα, μου είπε να προσέξουμε το κομμάτι ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΔΟΤΙΚΟΤΗΤΑ - ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑ, κυρίως μετά από το κομμάτι με τα υφάσματα, μέχρι και πριν από αυτό με την ανταγωνιστικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Για σπουδαιοτητα των Ομαδων τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis453

Νεοφερμένος

Ο giannis453 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Για σπουδαιοτητα των Ομαδων τι λετε?

Επεσε οεφε οποτε μικρη πιθανοτητα να πεσει αυριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Παμε για 20αρι αυριο αλανιαα...το ευκολοτερο μαθημα δινουμεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Γειά σας .Αν και είναι αργά θα θέσω τις απορίες μου και όποιος μπορεί ας μου απαντήσει (εννοείται όταν ξημερώσει):
1.Στην ερώτηση ποια είναι τα συνήθη προβλήματα των ομάδων γράφουμε όλα τα προβλήματα ή μόνο τις τρεις παύλες χωρίς το grouthink
2.Στο τέλος του τρίτου κεφαλαίου το σχολικό βιβλίο σελ.156 ( με την παλιά έκδοση) έχει κάποιες ερωτήσεις για την επικοινωνία: τι απαντάμε στην 1 , 3, 4 και 6.Στην 6 που λέει "τι πρέπει να κάνουμε για να ακούμε αποτελεσματικά " γράφουμε όλη την αποτελεσματική ακρόαση ή μόνο την παθητική ακρόαση.
3.Υπάρχει περίπτωση να πέσει καμιά ερώτηση κρίσεως όπως αυτές που έχει στο 2ο κεφάλαιο στη σελ. 163 την 7 και την 9.
4.Στα βασικά στοιχεία της διαπροσωπικής επικοινωνίας πρέπει να γραφούν και οι θόρυβοι, αν ζητηθούν ονομαστικά;
5.Ο έλεγχος feed back θεωρείται βασικό στοιχείο της διαπροσωπικής επικοινωνίας ή όχι ;δηλαδή σε περίπτωση Σ-Λ τι απαντάμε;
Και αν είναι βασικό στοιχείο πρέπει να το γράψουμε αν μας ζητηθούν ονομαστικά τα βασικά στοιχεία παρόλο που δεν τα αναφέρει στη σελ 143 γιατί κάπου το είδα .
6 Στη ερώτηση " να περιγράψετε η διαδικασία της διαπροσωπικής επικοινωνίας" τι γράφουμε ακριβώς ;αυτά που λέει πάνω από τα βασικά στοιχεία μαζί με το σχήμα;
7.Ποιο είναι το περιεχόμενο της θεωρίας των προσδοκιών τι γράφουμε ακριβώς;Είναι ερώτηση του βιβλίου σελ. 134
8.Μεταξυ του βιβλίου της περσινής έκδοσης και της φετινής εντόπισε κάποιος καμία ουσιαστική διαφορά;

Με ελάχιστες εξαιρέσεις (ίσως και με καμία) είναι προσεκτικοί στη διατύπωση και τα ζητούμενα των ερωτημάτων. Αυτό απαντά στις απορίες "να γράψω και αυτό εφόσον δεν το γράφει". Για τους θορύβους ειδικά να επισημάνω ότι το βιβλίο γράφει ότι δεν είναι συστατικό στοιχείο.
Στα προβλήματα των ομάδων, να γράψεις και το groupthink, αν και πιστεύω ότι θα υπάρχει διευκρίνιση ή ξεχωριστό υποερώτημα.
Υ.Γ. Προσωπική συμβουλή: μην ασχολείστε με τις ασαφείς ερωτήσεις του σχολικού βιβλίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
κύριε καμαρινε κανένα σος για αύριο;Η σπουδαιότητα της επιικοινωνιας έχει πολλές πιθανότητες να πέσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Το ΑΟΔΕ από του χρόνου δεν θα υπάρχει στα "πανελλαδικώς εξεταζόμενα" μαθήματα. Όμως, πήρε το μάτι μου ότι θα υπάρχει στη Γ λυκείου σαν μάθημα επιλογής που θα εξετάζεται στο σχολείο. Αλήθεια, θα υπάρξουν παιδιά που θα το διάλεγαν; Όσοι το φάγατε στη μάπα σαν "πανελλαδικό", τι θα συμβουλεύατε τα παιδιά που τώρα τελειώνουν τη Β λυκείου; Πάντως, τι τα θέλουν στη Γ αυτά τα μαθήματα επιλογής, αφού όλοι το ξέρουν ότι είναι "η ώρα του παιδιού";

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ΑΟΔΕ από του χρόνου δεν θα υπάρχει στα "πανελλαδικώς εξεταζόμενα" μαθήματα. Όμως, πήρε το μάτι μου ότι θα υπάρχει στη Γ λυκείου σαν μάθημα επιλογής που θα εξετάζεται στο σχολείο. Αλήθεια, θα υπάρξουν παιδιά που θα το διάλεγαν; Όσοι το φάγατε στη μάπα σαν "πανελλαδικό", τι θα συμβουλεύατε τα παιδιά που τώρα τελειώνουν τη Β λυκείου; Πάντως, τι τα θέλουν στη Γ αυτά τα μαθήματα επιλογής, αφού όλοι το ξέρουν ότι είναι "η ώρα του παιδιού";


Το ότι δεν θα υπάρχει στις πανελλαδικές είναι δίκοπο μαχαίρι, καθώς από τη μία το να το μαθείς αποτελεί γολγοθά αλλά ταυτόχρονα αν θα καταφέρεις αποτελεί ένα σίγουρο 100αρι στο οποίο μπορείς να βασιστείς. Γενικά πιστεύω πως είναι καλό που θα αφεραιθεί καθώς οι μαθητές θα πρέπει να εξετάζονται στην κριτική τους σκέψη και στη λογική και όχι στην ικανότητά τους να αποστηθίζουν τόνους άχρηστων πληροφοριών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Μπαίνει το ΑΟΘ στη θέση του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Δε θυμάμαι τίποτα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Δε θυμάμαι τίποτα......

Χα! Το πως έγραψα 17 ένας Θεός το ξέρει :P

Ρε παίδες για πειτε ποια κομμάτια θεωρειτε sos? Απο περσι μου'χει κατσει η επιχείρηση ως θεσμός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Το ΑΟΔΕ από του χρόνου δεν θα υπάρχει στα "πανελλαδικώς εξεταζόμενα" μαθήματα. Όμως, πήρε το μάτι μου ότι θα υπάρχει στη Γ λυκείου σαν μάθημα επιλογής που θα εξετάζεται στο σχολείο. Αλήθεια, θα υπάρξουν παιδιά που θα το διάλεγαν; Όσοι το φάγατε στη μάπα σαν "πανελλαδικό", τι θα συμβουλεύατε τα παιδιά που τώρα τελειώνουν τη Β λυκείου; Πάντως, τι τα θέλουν στη Γ αυτά τα μαθήματα επιλογής, αφού όλοι το ξέρουν ότι είναι "η ώρα του παιδιού";


Σε εμένα έγινε ο εξής διάλογος με τον Αδερφό μου
Αδερφός: -Σωτήρη πες μου τι είναι το ΑΟΔΕ
Εγώ: -Το χειρότερο μάθημα που θα μπορούσες να πάρεις γατί;
Αδερφός: -Το χα σαν επιλογή και το άλλο ήταν σχέδιο :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top