C1 Kρατικό Πιστοποιητικό

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Καλησπερα σας.Τον Μαιο θα δωσω Delf b2. Σκεφτομαι να δωσω μαζι με το Delf b2 και το κρατικο επιπεδου C1.Εχει κανεις να μου δωσει πληροφοριες σχετικα με την δυσκολια,εξετασεις το επιπεδο σε σχεση με το Delf b2 και την ισχυ του σε Ελλαδα και Ευρωπη.Ευχαριστω πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Καλησπερα σας.Τον Μαιο θα δωσω Delf b2. Σκεφτομαι να δωσω μαζι με το Delf b2 και το κρατικο επιπεδου C1.Εχει κανεις να μου δωσει πληροφοριες σχετικα με την δυσκολια,εξετασεις το επιπεδο σε σχεση με το Delf b2 και την ισχυ του σε Ελλαδα και Ευρωπη.Ευχαριστω πολυ.
κοιταξε το επιπεδο του γ1,ειναι περιπου το ιδιο με το γαλλικο το β2.δεν εχει ιδιαιτερη αναγνωριση στο εξωτερικο,αν και θεωρητικα αναγνωριζεται απο την ευρωπαικη κοινοτητα.αλλα σιγουρα εκεινος που εχει το γαλλικο ειναι καλυτερο..ειχα δωσει και εγω γ1 κρατικο,το πηρα.να ξερεις οτι εχει βαση παραπανω.δηλαδη 60. και το αρνητικο ειναι το ακουστικο, επειδη αν και δεν εχει ταιραστιες δυσκολιες,η ποιοτητα ηχου συνηθως και η οργανωση του κρατικου προκαλουν προβληματα!σου προτεινω να το δωσεις ομως!ειναι καλη εμπειρια.στην ελλαδα παντως αναγνωριζεται στον ασεπ(ασχετα αν δεν μας πολυαφορα αυτο).για μενα πανως ηταν μια ευχαριστη εμπειρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top