Προβλήματα με τα πιστοποιητικά Γαλλικών

Elby

Νεοφερμένος

Η Elby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
λοιπόοοοον... γεια σας premierement... τι μου κάνετε? άλλο πρόβλημα εδώ.. σαν ανεύθυνο-χαζοχαρούμενο 15χρονο (τότε) εδωσα Β2... Η βεβαίωση ήρθε πολύ γρήγορα... Δεν έδωσα σημασία, το μόνο που κοίταξα ήταν ο βαθμός και χοροπήδηξα! :D έλα όμως που την παρασκευή, έφτιαχνα ένα βιογραφικό, επειδή εχω φτάσει τα 19 και όπως είναι λογικό ψάχνω μια δουλειά... Μιας και γράφω στο βιογραφικό για γαλλικά επιπέδου Β2, λέω πρέπει να μαζέψω και αυτά τα χαρτιά γιατί αν μου τα ζητήσουν, πρέπει να τα έχω... Τα βρήκα λοιπόν και αναπολούσα τις χαρές εκείνων των ημερών που έπιανα στο χέρι μου τις θετικές απαντήσεις... Και όπως γυρνάω το χαρτί, τσουπ! "Ο υποψήφιος μπορει να παραλαβει το διπλωμα του ένα χρονο μετα την ανακοινωση των αποτελεσματων και μπλα μπλα μπλα!" Εφρίκαρα τολμώ να πω! Άλλωστε έχουν περάσει και γύρω στα 4 χρόνια! Η ερώτησις μου είναι η εξής: δεν έχει χαθεί το διπλωματάκι μου, έτσι?????? Δεν πρέπει να ξαναπεράσω όοοοοολα αυτα ε????? πείτε ναι πείτε ναι! θα πάρω τηλεφωνο την δευτερα αλλα πείτε ναι πείτε ναι (ότι δεν εχει χαθει!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Kαλά....... είσαι φοιτήτρια γαλλικών και...... αγχώνεσαι για το Β2 σου; Αφού έχεις το πιστοποιητικό την ίδια ισχύ έχει.

Υ.Γ. Αργούν ένα χρόνο. Μετά πρέπει να πας με ταυτότητα στο Ινστιτούτο. Πάντως με Β2 δεν μπορείς να διδάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
προσπαθησε κατ'αρχην να ανταπεξελθεις στις δυσκολιες της σχολης (που ειναι πολλες!!!) και μην αγχωνεσαι τοσο για το β2...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elby

Νεοφερμένος

Η Elby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καταρχην να δηλωσω ότι καθολου με ενδιαφερουν τα γαλλικα και φυσικα ουτε η σχολη.. ειμαι πρωτοετης φοιτητρια και δεν θα την τελειωσω.. ουτε καν ξερω γιατι την δηλωσα.. α ναι.. κλασσικη ελληνιδα μανα... κ μιας και ξαναδινω πανελληνιες ναι υπαρχει λογος ανησυχιας για το γλυκο Β2 :P

goρgonokoritso η σχολη ειναι αρκετα δυσκολη και ατομα σαν εμενα (που δυστυχως ειναι παρα πολλα) δεν θα επρεπε να ειναι εκει μεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Παίδες, μια ερώτηση θέλω να κάνω. Κάποιος ο οποίος θα έδινε για το πτυχίο και έχει ήδη καταβάλει τα εξέταστρα, αν το μετανιώσει για κάποιο λόγο την τελευταία στιγμή, μπορεί να πάρει πίσω τα χρήματά του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelaki

Νεοφερμένος

Η Angelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα, αγαπητέ φίλε!
Μιλάς για τα γαλλικά, έτσι??όχι, απ ό,τι ξέρω δεν επιστρέφονται!μπορεις όμως να επισκεφτείς το σάι του ifa για να είσαι 100% σίγουρος!
αν χρειαστείς ο,τιδήποτε, μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου!
A bientot!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top