Κρίσεις άγχους.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Το τελευταίο καιρό μετά τις παννεληνιες και λόγω των βάσεων αντιμετοπιζω συνέχεια κρίσεις άγχους.Νομιζω ότι κάτι θα μου συμβεί,την μια μέρα πονάω στο στομάχι,την άλλη στο κεφάλι κτλ.Εχει γίνει κουραστικό κάθε μερε φοβάμαι ότι θα μου συμβεί κάτι κακό.Ειμαι διακοπες και φοβάμαι ότι θα γίνει κάτι,παλια σχεδίαζα το μέλλον τώρα νιώθω μια αβεβαιότητα.Ειναι φυσιολογικό;Πως μπορώ να το αντιμετωπίσω;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν το γλιτώνεις αυτό. Αν σε ενδιαφέρει κιόλας που θα περάσεις είναι φυσιολογικό να αγχώνεσαι. Βρες κάτι άλλο να ασχοληθείς, καμιά παρέα, κανένα άθλημα, καμιά δουλειά, οτιδήποτε για να ξεχαστείς (βγες και απ'το iSchool).
 

Dimitris_Gr

Νεοφερμένος

Ο Dimitris_Gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Δεν το γλιτώνεις αυτό. Αν σε ενδιαφέρει κιόλας που θα περάσεις είναι φυσιολογικό να αγχώνεσαι. Βρες κάτι άλλο να ασχοληθείς, καμιά παρέα, κανένα άθλημα, καμιά δουλειά, οτιδήποτε για να ξεχαστείς (βγες και απ'το iSchool).

Βγες από το ischool και ασχολήσου με κάποιο χόμπι και με κάποιο άθλημα. Βγες και για περπάτημα. Μόνο έτσι θα ξεχαστεί ο νους.
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Ασχολήσου με κάτι άλλο. Βρες ένα χόμπι, μια ασχολία, πήγαινε για διακοπές σε μέρη.. Προσπάθησε να ξεχαστείς.

Αν πάλι νιώθεις πως δεν μπορείς να το διαχειριστείς με τίποτα, μην αμελήσεις να επισκεπτεις κάποιον ειδικό.

Οτιδήποτε άλλο θες, στείλε μου! :)
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 947 μηνύματα.
Το τελευταίο καιρό μετά τις παννεληνιες και λόγω των βάσεων αντιμετοπιζω συνέχεια κρίσεις άγχους.Νομιζω ότι κάτι θα μου συμβεί,την μια μέρα πονάω στο στομάχι,την άλλη στο κεφάλι κτλ.Εχει γίνει κουραστικό κάθε μερε φοβάμαι ότι θα μου συμβεί κάτι κακό.Ειμαι διακοπες και φοβάμαι ότι θα γίνει κάτι,παλια σχεδίαζα το μέλλον τώρα νιώθω μια αβεβαιότητα.Ειναι φυσιολογικό;Πως μπορώ να το αντιμετωπίσω;
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Οι διακοπές, οι βόλτες, ένα άθλημα, ο ύπνος ή και ένα ευχάριστο βιβλίο είναι απλά πράγματα που δύνανται να σε κάνουν να ξεχαστείς και να σε βοηθήσουν στην αναμονή μέχρι τα αποτελέσματα. Κι εγώ αντιμετώπιζα κρίσεις άγχους μέχρι να ανακοινωθούν οι βαθμολογίες, αλλά οι παραπάνω ασχολίες τις αντιμετώπισαν αποτελεσματικά. Επιπλέον, μακριά από συζητήσεις και θέματα (όπως στο forum) που αφορούν σε εκτιμήσεις βάσεων κλπ.
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Το τελευταίο καιρό μετά τις παννεληνιες και λόγω των βάσεων αντιμετοπιζω συνέχεια κρίσεις άγχους.Νομιζω ότι κάτι θα μου συμβεί,την μια μέρα πονάω στο στομάχι,την άλλη στο κεφάλι κτλ.Εχει γίνει κουραστικό κάθε μερε φοβάμαι ότι θα μου συμβεί κάτι κακό.Ειμαι διακοπες και φοβάμαι ότι θα γίνει κάτι,παλια σχεδίαζα το μέλλον τώρα νιώθω μια αβεβαιότητα.Ειναι φυσιολογικό;Πως μπορώ να το αντιμετωπίσω;


Χαπια η εναλακτικη θεραπεια δοκιμασες;Σε καποιον ειδικο ψυχιατρο η ψυχολογο πηγες;Σιγουρα παντως μην το αφηνεις και κρυβεις το προβλημα κατω απο το χαλι γιατι εχεις πολλες πιθανοτητες το προβλημα να βγει μεγαλυτερο στο μελλον.Απο αυτα που περιγραφεις παντως,πιστευω πως η συνδρομη ειδικου θα ηταν οτι καλυτερο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Χαπια η εναλακτικη θεραπεια δοκιμασες;Σε καποιον ειδικο ψυχιατρο η ψυχολογο πηγες;Σιγουρα παντως μην το αφηνεις και κρυβεις το προβλημα κατω απο το χαλι γιατι εχεις πολλες πιθανοτητες το προβλημα να βγει μεγαλυτερο στο μελλον.Απο αυτα που περιγραφεις παντως,πιστευω πως η συνδρομη ειδικου θα ηταν οτι καλυτερο.


Τώρα είμαι διακοπές,όταν γυρίσω Αθήνα θα επισκεφτώ κάποιον ειδικό.
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Τώρα είναι διακοπές,όταν γυρίσω Αθήνα θα επισκεφτώ κάποιον ειδικό.
Ναι δεν ειναι κακο να παρεις μια γνωμη απο ειδικο.Ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο τελικα.Πολλες φορες ξερεις και μονοι μας ,νομιζουμε οτι εχουμε κατι,ενω στην πραγματικοτητα δεν ειναι τιποτα,παρα η ανθρωπινη φυση και καθημερινοτητα
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Φώτη,κλείσε υπολογιστή και ξεκίνα βγαίνεις έξω με κανένα φίλο σου,να κάνετε καμιά καφρίλα να γελάσετε και λίγο.Το γέλιο είναι φάρμακο για το άγχος.Εκτός αυτού,ξεκίνα καμιά δραστηριότητα μαζί με τη σχολή να περνάει η ώρα.Μπορείς να πας και σε ειδικό ο οποίος μπορεί να σε κατατοπίσει καλύτερα,όντως.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Φώτη,κλείσε υπολογιστή και ξεκίνα βγαίνεις έξω με κανένα φίλο σου,να κάνετε καμιά καφρίλα να γελάσετε και λίγο.Το γέλιο είναι φάρμακο για το άγχος.Εκτός αυτού,ξεκίνα καμιά δραστηριότητα μαζί με τη σχολή να περνάει η ώρα.Μπορείς να πας και σε ειδικό ο οποίος μπορεί να σε κατατοπίσει καλύτερα,όντως.


Σε ευχαριστώ πολύ!
 

Griff

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Griff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Προσπάθησε να γεμίσεις τον χρόνο σου Φώτη, όπως είπαν και οι υπόλοιποι, και να μην σκέφτεσαι τις βάσεις (δύσκολο, ξέρω, αλλά προσπάθησε). Προσωπικά θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις οπωσδήποτε γυμναστική, αν δεν θες άθλημα τότε γυμναστήριο, να αρχίσεις να διαβάζεις, λογοτεχνία κατά προτίμηση αν δεν το κάνεις ήδη, και να κοιμάσαι καλά.

Φυσικά συνδύασε τα παραπάνω και με βόλτες και γενικά δραστηριότητες που θα σε βγάζουν από το σπίτι. Επίσης μακριά από θέματα παλελε και βάσεων, είτε σε συζητήσεις είτε εδώ.

Αν με τα παραπάνω, όμως, δεν δεις βελτιώση, θα ήταν καλό να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικό.

Εύχομαι να μην είναι τίποτα, και περαστικά :D
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Προσπάθησε να γεμίσεις τον χρόνο σου Φώτη, όπως είπαν και οι υπόλοιποι, και να μην σκέφτεσαι τις βάσεις (δύσκολο, ξέρω, αλλά προσπάθησε). Προσωπικά θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις οπωσδήποτε γυμναστική, αν δεν θες άθλημα τότε γυμναστήριο, να αρχίσεις να διαβάζεις, λογοτεχνία κατά προτίμηση αν δεν το κάνεις ήδη, και να κοιμάσαι καλά.

Φυσικά συνδύασε τα παραπάνω και με βόλτες και γενικά δραστηριότητες που θα σε βγάζουν από το σπίτι. Επίσης μακριά από θέματα παλελε και βάσεων, είτε σε συζητήσεις είτε εδώ.

Αν με τα παραπάνω, όμως, δεν δεις βελτιώση, θα ήταν καλό να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικό.

Εύχομαι να μην είναι τίποτα, και περαστικά :D


Σε ευχαριστώ παρά πολύ!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.

ChrisFromGreece

Νεοφερμένος

Ο ChrisFromGreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Το τελευταίο καιρό μετά τις παννεληνιες και λόγω των βάσεων αντιμετοπιζω συνέχεια κρίσεις άγχους.Νομιζω ότι κάτι θα μου συμβεί,την μια μέρα πονάω στο στομάχι,την άλλη στο κεφάλι κτλ.Εχει γίνει κουραστικό κάθε μερε φοβάμαι ότι θα μου συμβεί κάτι κακό.Ειμαι διακοπες και φοβάμαι ότι θα γίνει κάτι,παλια σχεδίαζα το μέλλον τώρα νιώθω μια αβεβαιότητα.Ειναι φυσιολογικό;Πως μπορώ να το αντιμετωπίσω;
Αδερφέ δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι αφου θα περάσεις σίγουρα
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι πραγματικά είναι χαζό να αγχώνεται, αφού είτε περάσει η όχι δε θα βρει δουλειά έτσι κι αλλιώς.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Φώτη θα περάσω από εκεί σαν πολάκης σε μηχανή, να ρίξω φαπίδι να συνέλθεις. Τι ψυχομαλακίες μας λές τώρα; Νέο παιδί και άγχος. Απόλαυσε το καλοκαίρι και μην ζεις την κάθε μέρα με κενό τρόπο. Τα μαθηματικά έχουν ενδιαφέρον σε μη κενά σύνολα, έτσι και η ζωή. ;) <3

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top