Φοιτητικό σπίτι στα Ιωάννινα

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Και εγώ αυτό πιστεύω,είμαι σε καλή οδό,κοντά στο αστικό παρόλαυτα με αυτά που διαβάζω εδώ,ή από μάτιασμα θα πάω ή από την ιδιοτροπία που οι περισσότεροι λένε πως έχουν οι Γιαννιώτες..Κάποια άλλη προσωπική εμπειρία;
Καλησπερα.Κ εγω γιαννιωτης ειμαι και φετος περασα στα ΙωαννιναΔεν χρειαζεται να το γενικευεις.Οπως σε καθε μερος υπαρχουν καποιοι περιεργοι ετσι υπαρχουν κ εδω.Οι περισσοτεροι νορμαλ ανθρωποι ειναι.Τωρα αν πεσεις σε περιπτωση σπιτονοικοκυρας κουτσομπολας δεν ξερω.Μια φιλη μου που περασε Σπαρτη της εχει κανει την ζωη κολαση.Παντως εγω δεν πιστευω πως θα εχεις καποιο προβλημα.Καλη αρχη!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Και εγώ αυτό πιστεύω,είμαι σε καλή οδό,κοντά στο αστικό παρόλαυτα με αυτά που διαβάζω εδώ,ή από μάτιασμα θα πάω ή από την ιδιοτροπία που οι περισσότεροι λένε πως έχουν οι Γιαννιώτες..Κάποια άλλη προσωπική εμπειρία;
Μια φίλη μου στα Γιάννενα είχε πρόβλημα με τον ιδιοκτήτη του σπιτιού που νοικιαζε, σκέψου ότι μια φορά είχε έρθει ο ξάδερφός της και ο ιδιοκτήτης έκανε τον κόσμο άνω κάτω και της φώναζε να μην φέρνει γκομενους στο σπίτι :look: Κοιτα,σίγουρα τέτοιοι άνθρωποι υπάρχουν παντού αλλά στα Γιάννενα ακόμα και οι ίδιοι οι Γιαννιώτες το λένε ότι ο κόσμος κουτσομπολεύει και δεν είναι καθόλου ανοιχτόμυαλος γιατί είναι πιο μικρή κοινωνία. Αλλά εσυ αν κοιτάς την δουλειά σου και είσαι μετρημένη και δεν τους δίνεις πολλά περιθώρια ώστε να σε ρωτάνε συνέχεια για τα προσωπικά σου,δεν νομίζω να έχεις θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Πάντως πολλές νομίζω δίνουν το δικαίωμα αυτό λες και ζούμε στο Ιράν. Είναι κακό να φέρνει κάποια το αγόρι της στο σπίτι; :morning1: Εδώ που μένω πολλές κοπέλες σε ώρα πληρωμής ενοικίου, τον κρύβουν στο κρεβάτι από κάτω ή σε άλλα σημεία π.χ. μέσα στα σκεπάσματα, πίσω από την πόρτα κλπ. Το θέαμα είναι λίγο αστείο γιατί επικρατεί μια υποκρισία επί του θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Πάντως πολλές νομίζω δίνουν το δικαίωμα αυτό λες και ζούμε στο Ιράν. Είναι κακό να φέρνει κάποια το αγόρι της στο σπίτι; :morning1: Εδώ που μένω πολλές κοπέλες σε ώρα πληρωμής ενοικίου, τον κρύβουν στο κρεβάτι από κάτω ή σε άλλα σημεία π.χ. μέσα στα σκεπάσματα, πίσω από την πόρτα κλπ. Το θέαμα είναι λίγο αστείο γιατί επικρατεί μια υποκρισία επί του θέματος.


Δεν δίνουν αυτες το δικαιωμα, το δικαιωμα το δινουν κατι τυποι και τυπισσες σαν αυτον που περιεγραψα που κανουν λες και ηρθε το τελος του κοσμου αν η κοπελα εχει τον φιλο της στο σπιτι. Ε και λογικο ειναι μετα να φοβασαι τα σχολια και τα κουτσομπολια που θα ακουστουν και να αντιδρας ετσι. Ειναι που ειναι το θυμα η κοπελα, να την κατηγορησουμε κιολας απο πανω. Ακομα και νεα παιδια ακους να σχολιαζουν αρνητικα τετοιες καταστασεις... Αν το αγορι φερει κοπελα στο σπιτι ομως? Double standards :look: Τελος παντων, το θεμα ειναι οτι σε κλειστες κοινωνιες τα στερεοτυπα δινουν και παιρνουν :P Όσο δεν ασχολείσαι και δεν παιρνεις μερος σε τετοιες συζητησεις, τόσο καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Όταν λες νέα παιδάκια; Γιατί να σχολιάσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Παιδιά ευχαριστώ πολύ! @methexys μιλάς σοβαρά;Εμένα μου έλεγε ο ξάδελφος μου να έρθει τον Νοέμβρη γιατί θα πάει ταξίδι στη Θεσσαλονίκη και σκεφτόταν να πέρναγε λίγο να κάτσει μερικές μέρες(αν όλα πάνε καλά).Υπάρχει περίπτωση να έχω τα ίδια προβλήματα;Θα πρέπει δηλαδή να δίνουμε λογαριασμό αν είναι συγγενής μας ο άλλος και τι συγγενής είναι αλλιώς θα έρχεται ο ιδιοκτήτης και θα μας στολίζει επειδή μπορεί να νομίζει πως είναι γκόμενος;..Πωπω,αυτό δε το είχα σκεφτεί..Εντωμεταξύ δεν έχουμε κάνει συμβόλαιο ακόμα,λέει ο ιδιοκτήτης να περιμένουμε μέχρι το Γενάρη.Δηλαδή αν έρθει ο ξάδελφός μου σπίτι υπάρχει περίπτωση να μου πει μαζεψέ τα και φύγε,εγώ δε θέλω γκόμενους εδώ,ενώ ουσιαστικά θα είναι ξαδελφός μου;Κύριε ελέησον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Γκομενοξάδερφος, όχι αστεία να του πεις του ιδιοκτήτη. :laugh::laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Τι της λέτε της κοπέλας μωρέ; :P Ας φέρνει ξαδέρφους, γκόμενους και όποιον θέλει στο σπίτι.

Αν είναι σωστή στις πληρωμές της και δεν δίνει δικαιώματα (π.χ. αγκομαχητά 4:00 το πρωί), δεν θα έχει κανένα πρόβλημα. Ακόμη και παππούδες να είναι οι ιδιοκτήτες, το θέμα είναι να τους εμπνεύσεις εμπιστοσύνη και δεν θα σε ενοχλούν (να πληρώνεις δηλαδή στην ώρα σου, να κρατάς το σπίτι καθαρό κλπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Νομίζω ότι τα αγκομαχητά σε μεσοτοιχια με τουαλέτες-φωταγωγούς είναι αναμενόμενα από την "χορτοφαγία".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Παιδιά ευχαριστώ πολύ! @methexys μιλάς σοβαρά;Εμένα μου έλεγε ο ξάδελφος μου να έρθει τον Νοέμβρη γιατί θα πάει ταξίδι στη Θεσσαλονίκη και σκεφτόταν να πέρναγε λίγο να κάτσει μερικές μέρες(αν όλα πάνε καλά).Υπάρχει περίπτωση να έχω τα ίδια προβλήματα;Θα πρέπει δηλαδή να δίνουμε λογαριασμό αν είναι συγγενής μας ο άλλος και τι συγγενής είναι αλλιώς θα έρχεται ο ιδιοκτήτης και θα μας στολίζει επειδή μπορεί να νομίζει πως είναι γκόμενος;..Πωπω,αυτό δε το είχα σκεφτεί..Εντωμεταξύ δεν έχουμε κάνει συμβόλαιο ακόμα,λέει ο ιδιοκτήτης να περιμένουμε μέχρι το Γενάρη.Δηλαδή αν έρθει ο ξάδελφός μου σπίτι υπάρχει περίπτωση να μου πει μαζεψέ τα και φύγε,εγώ δε θέλω γκόμενους εδώ,ενώ ουσιαστικά θα είναι ξαδελφός μου;Κύριε ελέησον..

Ε καλά και εσυ, μην κολλάς τόσο. Φέρε όποιον θες σπίτι. Σε νοιάζει πραγματικά τι θα πούνε δυο ηλικιωμένοι που νομίζουν ότι ζουν ακόμα στον περασμένο αιώνα; :P Αν είσαι σωστή στο ενοίκιο σου, δεν έχουν δικαίωμα να σου πουν τίποτα άλλο. Ακόμα και αν σου πουν, μιλά τους ξεκάθαρα και εσυ και τέλος. Σιγά μην ανοίξεις συζήτηση με τέτοιους ανθρώπους (και φαντάζεσαι τελικά να είναι τίποτα καλοσυνάτοι και στο τέλος να έχετε καλες σχέσεις; :hehe: ). Με λίγα λόγια δεν πρέπει να σε ενδιαφέρει τι θα λένε οι άλλοι, γενικοτερα μιλώντας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Καλησπερα σας ! Θα ηθελα καποιες γνωμες και συμβουλες σχετικα με περιοχες στα γιαννενα για ενοικιαση φοιτητικης στεγης, ποιες θεωρουνται καλυτερες και ποιες οχι τοσο καλες.
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Ολες καλες ειναι,απλα εξαρταται τι θες εσυ.Ποση αποσταση θες να εισαι απο το κεντρο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top