10% στο δεύτερο έτος :/

TillValhalla

Νεοφερμένος

Ο TillValhalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Χαιρετώ την αξιαγάπητη κοινότητα... Ας μπω απευθείας στο θέμα χωρίς περιστροφές..
Είμαι φοιτητής στο τμήμα Διεθνών Σπουδών στο ΠαΠει , βρίσκομαι στο 2ο έτος , και σκέφτομαι να κάνω 10%... Τον τελευταίο καιρό νιώθω πως μάλλον δεν είναι αυτό το αντικείμενο με το οποίο θα ήθελα να ασχοληθώ.. σίγουρα το πρόγραμμα σπουδών είναι ενδιαφέρον με μαθήματα πολιτικά οικονομικά και κάποια δικαίου αλλά βλέπω να απομακρύνομαι αρκετά από την σχολή... Για παράδειγμα στις διαλέξεις φέτος αν υποθέσουμε ότι έγιναν 100 ζήτημα να έχω πάει στις 25 :/ Επίσης παρατηρώ ότι δεν διαβάζω για την εξεταστική με το σθένος και την όρεξη που διάβαζα πέρυσι στο πρώτο έτος , γενικότερα είμαι αρκετά αποστασιοποιημένος και από τα δρώμενα του τμήματος , δεν μου κάνουν όρεξη πως να το πωωω :console:

Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω 10% τώρα που είναι η τελευταία μου προθεσμία , και να δηλώσω τις Νομικές σχολές που ήταν και ο πρωταρχικός μου στόχος ... Τα μόρια που έχω είναι 17040 οπότε δεν ξέρω καν αν θα πιάσω αλλά δεν έχω να χάσω και κάτι.. Σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω μάλλον θα κάνω κατατακτήριες για την νομική όταν αποφοιτησω από το ΔΕΣ.

Τώρα στο ερώτημα , ξέρει κανείς τι ισχύει για το 10% στο δεύτερο έτος; Είχε κάνει κάποιος μήπως ; Στατιστικά έχω πιθανότητες να μπω; Και αν μπω , η διαδικασία διαγραφής από το παλιό τμήμα και η εγγραφή στο νέο είναι πολύ γραφειοκρατική;


Φιλικά
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top