Το πρώτο σας κομμάτι

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Το πρώτο κομμάτι στην κιθάρα πρέπει να ήταν το Δεν Θα Δακρύσω Πια Για Σένα - Πυξ Λάξ ή το Ήτανε Μια Φορά - Νίκος Ξυλούρης...Θυμάμαι ήμουν πάρα πολύ χαρούμενη εκείνη τη μέρα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella_metal

Νεοφερμένος

Η stella_metal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
smells like teen spirit των nirvana στα ντραμς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Στο αρμονιο το "Everything Ι do,I do it for you" του Bryan Adams και στην κιθαρα το "Τανγκο της Νεφελης" της Χαρουλας Αλεξιου....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
smoke on duh water :DD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Στο αρμόνιο το Happy birthday
Στη κιθάρα Ρίτα Ριτάκι
Στη φλογέρα Άγια Νύχτα (αν θυμάμαι καλά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Το Fur Elise αν και με παίδεψε πολύ στο σημείο με τις συγχορδίες. Από πιο σύγχρονα, το The Scientist των Coldplay.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Colorful_World

Νεοφερμένος

Η Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Απο κλασική είναι το un dia de noviembre - Leo Brouwer (πιο πριν μόνο σπουδές) και απο πιο συγχρονα το seven nation army - white stripes (ναι, το ξερω ότι είναι ευκολο).:PΣε κλασικη κιθάρα πάντα.
Στο μεταλλόφωνο είναι το people are strange - the doors (αλλα δεν παιζω πολυ μ αυτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Αν θυμάμαι καλά ή το Fur Elise ή κάποιο άλλο του Beethoven (στο πιάνο πάντα).
Κι αυτό του Bach ήταν από τα πρώτα μου και μου αρέσει αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Effy18

Νεοφερμένος

Η Effy18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Το We are going to be friends των White Stripes στην κιθάρα.
Εύκολο εως γελοίο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Smoke on the water σε κλασσικη κιθαρα,χωρις απαραιτητες γνωσεις,οταν μαθαινα που τοποθετουνται οι νοτες :Ρ
(τωρα μαθαινω αλλα για αρχαριους.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xarakas

Νεοφερμένος

Ο Xarakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Smells like teen spirit, Fade to black τα μαθα σχεδον μαζι στην ηλεκτρικη κιθαρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orestman

Νεοφερμένος

Ο orestman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
back in black, highway to hell, girls got rhythm: ac/dc, come as you are nirvana στα drums σχετικά έυκολα κομματάκια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ στο αρμόνιο το πρώτο (και από τα πολύ λίγα) που έβγαλα μονος μου ήταν το feel του Robbie Williams
Τώρα που ξεκινάω μπάσο ελπίζω να βγάλω μπόλικα... Θα δείξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fap.

Νεοφερμένος

Ο fap. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
δεν θυμαμαι πρωτο κομματι, θυμαμαι ομως κατι ασκησεις Hanon και ενός αλλού (μου διαφευγει αυτη τη στιγμη) που θες να αρχισεις να κοπανας το πιανο :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Στην κιθαρα εννοεις με νοτες η με συγχορδιες? Κιθαρα επειδη αρχισα μικρη επαιζα όλο κατι παιδικά, αλλά το πρώτο που προσπάθησα να ''παιξω'' μόνη μου ήταν ο μαυρος γατος και το πρωτο ''επισημό'' τραγουδιπουμου εδωσε ο δασκαλός μου ήταν της χάρις αλεξίου οδός αριστοτέλους. Στην φλογέρα το πρώτο που εβγαλα μόνη μου ηταν το καληνεσπέραν άρχοντες και την πρωτη φορα που αγγιξα αρμόνιο επαιξα το φεγγαράκι μου λαμπρό (αφού ηδη ηξερα τις νότες στην κιθάρα απλά πατούσα τις ανάλογες στο πιάνο.).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Παιδιά μόλις είδα ένα βίντεο στο YouTube που με έκανε να κλαίω εδώ και 20 λεπτά ,ο τίτλος του είναι
Sad piano music (this make you cry saddest piano and violin ever ) ακόμα κλαίω καθώς βγάζει όλον τον ανθρώπινο πόνο ,θλίψη και οργή . Πείτε μου αν κλάψατε και εσείς ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Παιδιά μόλις είδα ένα βίντεο στο YouTube που με έκανε να κλαίω εδώ και 20 λεπτά ,ο τίτλος του είναι
Sad piano music (this make you cry saddest piano and violin ever ) ακόμα κλαίω καθώς βγάζει όλον τον ανθρώπινο πόνο ,θλίψη και οργή . Πείτε μου αν κλάψατε και εσείς ?


το εχω ακουσει αυτο το μιξ.... το καλοκαιρι που περασε ενα βραδυ γυρω στις 2 η ωρα το βραδυ..ειχα που ειχα στενοχωριες αυτο με ηρεμησε..εκλαψα λιγο ,ηρεμησα και κοιμηθηκα....


btw το πρωτο κομματι που εμαθα στο αρμονιο ηταν το ''ode to joy ''' του Μπετοβεν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top