Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,186 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,756 μηνύματα σε 79,279 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 169 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Στρατιωτική θητεία

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,350 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 21:00, 14-01-18:

Γιατί θεωρείτε το μέσο ως κάτι αρνητικό. Μέσο κατά τη γνώμη μου ισοδυναμεί με την κοινωνική ικανότητα να δημιουργείς και αναπτύσσεις γνωριμίες και να τις εκμπεταλεύεσαι για δικό σου όφελος ή όφελος του οικογενειακού ή φιλικού σου κύκλου.
4
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Drama Prinzessin

Φοιτητής

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε: στις 21:05, 14-01-18:

Φυσικά είναι αρνητικό το μέσο. Όσοι δεν έχουν, δεν είναι κρίμα και άδικο ταυτόχρονα να μένουν στο περιθώριο και να στερούνται ευκαιρίες/εμπειρίες, που θα μπορούσαν κάλλιστα και οι ίδιοι να αποκτήσουν;
5
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,350 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 21:13, 14-01-18:

Κοίτα και εγώ είμαι "θύμα" του μέσου. Π.χ. όταν ήταν να διαλέξω διπλωματική δεν είχα αναπύξει τις κατάλληλες γνωριμίες με τους καθηγητές με αποτέλεσμα να μην μπορώ να βρω εύκολα θέμα. Επίσης πάντοτε "σνόμπαρα" μαθητές/φοιτητές που πηγαίναν στα γραφεία των καθηγητών ή στα διαλείματα ρωτάγανε τους καθηγητές σαχλαμάρες

Τότε είχα εκνευριστεί με αυτούς τους τυπάδες και τους αποκαλούσα γλύφτες. Τώρα καταλαβαίνω ότι οι γνωριμίες και η σωστή αξιοποίησή τους είναι το Α - Ω όχι μόνο στο πανεπιστημιακό στον επαγγελματικό τομέα αλλά και στον στρατό.
Παράθεση

NikosChatzoglou

Δραστήριο Μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O NikosChatzoglou έγραψε: στις 22:11, 14-01-18:

Αρχική Δημοσίευση από GTR-890
Παιδια, σε λιγες μερες θα κανω τα χαρτια για το στρατολογιο αφου μας ηρθε στο σχολειο απ το στρατο.Το προβλημα μου ειναι πως δεν μπορω να επιλεξω σωμα, μου αρεσει το σωμα στο οποιο θα παω να εχει πολυ δραση , πολυ εκπαιδευση σε οπλα και σε αλλα πραγματα ελεγα για Ειδικές δυνάμεις και θελω να παρω την γνωμη σας. Τι αποφασισατε και για πιο λογο
ΑΚόμη και αν δεν σε βάλουν από το κέντρο ειδικές δυνάμεις, θα σας ξαναρωτήσουν όταν παρουσιαστείτε.
Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Μεταπτυχιούχος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Μεταπτυχιούχος του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών (ΤΕΙ/Σέρρες) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,508 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε: στις 02:02, 15-01-18:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Χρειάζεσαι μέσον για να μπεις σε κάποιο τεχνικό;
Προφανώς...χωρίς τίποτα πας σ' ένα απ' τα 3 όπλα του Στρατού Ξηράς κι ετοιμάζεσαι για παραμεθώριο (νησί ή Γκατζολία)...

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Τότε είχα εκνευριστεί με αυτούς τους τυπάδες και τους αποκαλούσα γλύφτες. Τώρα καταλαβαίνω ότι οι γνωριμίες και η σωστή αξιοποίησή τους είναι το Α - Ω όχι μόνο στο πανεπιστημιακό στον επαγγελματικό τομέα αλλά και στον στρατό.
+1
Δε μιλάμε φυσικά για κομματοσκυλίκια ή επισκέψεις σε βουλευτικά γραφεία κ.λπ. (που παίζουν πολύ δυστυχώς)...
1
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Φοιτητής

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 821 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε: στις 02:20, 15-01-18:

Αρχική Δημοσίευση από Jack of Spades
Δε μιλάμε φυσικά για κομματοσκυλίκια ή επισκέψεις σε βουλευτικά γραφεία κ.λπ. (που παίζουν πολύ δυστυχώς)...
Αν δεν μιλάμε γι αυτά, τότε τι έμεινε;
Παράθεση

Μεταπτυχιούχος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Μεταπτυχιούχος του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών (ΤΕΙ/Σέρρες) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,508 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε: στις 16:18, 15-01-18:

Αρχική Δημοσίευση από Stickerbush
Αν δεν μιλάμε γι αυτά, τότε τι έμεινε;
Το να έχεις απλά ένα γνωστό στρατιωτικό ας πούμε;
Ή κάποιο συγγενή, φίλο κ.λπ. που να έχει και να μεσολαβήσει;
Παράθεση

GTR-890

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε: στις 17:47, 15-01-18:

Παιδια άλλη μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν πάει στρατό ,θέλω να ρωτήσω :κάνετε τίποτα εκεί μέσα ;ασχολείστε με εκπαίδευση (σκληρή) ή "ξυνεστε " και απλά κάθεστε όλη μέρα χωρίς να υπάρχει αύριο ;.....κύριος αυτή την απάντηση θέλω να μου την απαντήσουν παιδιά που έχουν περάσει από Ειδικές δύναμης
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 23:04, 15-01-18:

+1
Αναφέρομαι και σε αυτά τα περιστατικά. Τα κόμματα έχουν δίκτυο στον ακαδημαικό τομέα, στον επαγγελματικό τομέα (ιδωιτικό, δήοσιο), για εξέλιξη στο δημόσιο τομέα και για ρουσφέτια στον στρατό.
Παράθεση

Μεταπτυχιούχος

O Jack of Spades έγραψε: στις 23:23, 15-01-18:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Αναφέρομαι και σε αυτά τα περιστατικά. Τα κόμματα έχουν δίκτυο στον ακαδημαικό τομέα, στον επαγγελματικό τομέα (ιδωιτικό, δήοσιο), για εξέλιξη στο δημόσιο τομέα και για ρουσφέτια στον στρατό.
Να μπλέξεις με κόμμα για να πάρεις π.χ. μια δημόσια εργολαβία ή να διοριστείς στα ΕΛ.ΠΕ. τη Δ.Ε.Η. κ.λπ. το καταλαβαίνω...να μπλέξεις όμως για να σου κάνουν λίγο καλύτερη την 9μηνη θητεία είναι ξεφτίλα...
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 13:42, 24-01-18:

Να μπλέξεις με κόμμα για να πάρεις π.χ. μια δημόσια εργολαβία ή να διοριστείς στα ΕΛ.ΠΕ. τη Δ.Ε.Η. κ.λπ. το καταλαβαίνω...να μπλέξεις όμως για να σου κάνουν λίγο καλύτερη την 9μηνη θητεία είναι ξεφτίλα...
1
Παράθεση

mitsos14

Νεοφερμένος

Ο mitsos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O mitsos14 έγραψε: στις 20:45, 23-10-19:

Καλησπερα παιδια σημαντικη ερωτηση. Γνωριζετε την προθεσμια που εχουν οι πρωτοετεις φοιτητες για να παρουν το χαρτι αναβολης στρατολογιας και να ολοκληρωσουν γενικα τη διαδικασια αναβολης;
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,271 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 23:12, 23-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από mitsos14
Καλησπερα παιδια σημαντικη ερωτηση. Γνωριζετε την προθεσμια που εχουν οι πρωτοετεις φοιτητες για να παρουν το χαρτι αναβολης στρατολογιας και να ολοκληρωσουν γενικα τη διαδικασια αναβολης;

Θυμάμαι ότι με το που έπαιρναν τη βεβαίωση εγγραφής πήγαιναν στην στρατολογία να κανονίσουν την αναβολή πριν τους έρθει το σημείωμα κατάταξης. Συγκεκριμένη προθεσμία δεν υπάρχει.
1
Παράθεση

jim2015

Φοιτητής

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 245 μηνύματα.

O jim2015 έγραψε: στις 09:39, 24-10-19:

για αυτό ξεχειλίζεις απο μαχιμοτητα,και πάνω από ολα ξέρεις τα πάντα και χαραχτηριζεις τα παντα. Θεωρεις οτι αυτο σου επιτρέπει να δίνεις συμβουλές;
2
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,862 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 20:51, 24-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από jim2015
για αυτό ξεχειλίζεις απο μαχιμοτητα,και πάνω από ολα ξέρεις τα πάντα και χαραχτηριζεις τα παντα. Θεωρεις οτι αυτο σου επιτρέπει να δίνεις συμβουλές;
Το τεχνικό και λοιπά βυσματικά σώματα δεν έχουν και τόσο μεγάλες διαφορές από τεθωρακισμένα ή πεζικό. Όπου και να πας στον στρατό μάχιμος δεν πρόκειται να είσαι. Η διαφορά των μαύρων από τα βυσματικά είναι απλά ότι θα πήξεις στα σκοπέτα και στα περίπολα και αν είσαι και Εύρο ή Φλώρινα π.χ. θα φας και πολύ χιόνι στη μάπα. Χειρότερο από το να είσαι σε γραφείο σίγουρα αλλά δεν το λες και μαχιμότητα.
Παράθεση

BRUCE (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

O BRUCE έγραψε: στις 23:46, 24-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Το τεχνικό και λοιπά βυσματικά σώματα δεν έχουν και τόσο μεγάλες διαφορές από τεθωρακισμένα ή πεζικό. Όπου και να πας στον στρατό μάχιμος δεν πρόκειται να είσαι. Η διαφορά των μαύρων από τα βυσματικά είναι απλά ότι θα πήξεις στα σκοπέτα και στα περίπολα και αν είσαι και Εύρο ή Φλώρινα π.χ. θα φας και πολύ χιόνι στη μάπα. Χειρότερο από το να είσαι σε γραφείο σίγουρα αλλά δεν το λες και μαχιμότητα.

Ακριβώς. Μικρή η διαφορά!
Παράθεση

jim2015

Φοιτητής

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 245 μηνύματα.

O jim2015 έγραψε: στις 14:11, 25-10-19:

νομιζεις....
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,862 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 14:27, 25-10-19:

Εχ, αυτή ήταν η δική μου εμπειρία. Μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα καθώς έχει περάσει και μια δεκαετία, αλλά δε νομίζω.
Παράθεση

jim2015

Φοιτητής

O jim2015 έγραψε: στις 14:34, 25-10-19:

Εχ, αυτή ήταν η δική μου εμπειρία. Μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα καθώς έχει περάσει και μια δεκαετία, αλλά δε νομίζω.

οκ ο καθενας οτι ζησει και οπως το ζησει...να εισαι καλα
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

O hack3r έγραψε: στις 14:39, 25-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από jim2015
οκ ο καθενας οτι ζησει και οπως το ζησει...να εισαι καλα

Εσύ που ήσουν και τι έζησες δηλαδή?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Libertus, ExoticAura, jim2015

Βρείτε παρόμοια