Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,160 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,252 μηνύματα σε 79,233 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 355 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς νομίζετε ότι είναι ο θάνατος;

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 22:21, 06-01-10:

Ν-ταξ
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 22:23, 06-01-10:

Πάντως άραγε θα είναι ωραία;
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,471 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε: στις 22:31, 06-01-10:

Για να ενισχυθεί το σπαμ.

Πάντως, ως αίσθημα (αίσθηση?), ο θάνατος μου φαντάζει ασυνήθιστα γαλήνιος...κι ήσυχος...λίγο οξύμωρο, πάντως φαντάζομαι παρόμοιο συναίσθημα με το να χάνεις τις αισθήσεις σου.
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε: στις 22:34, 06-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από meidei

^ Ο Θάνατος
Έχεις μείνει πίσω.

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 22:35, 06-01-10:

Aυτή μην την κάνεις παρέα.Είναι πολύ τσουλήθρα.
Παράθεση

w1n5t0n

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O w1n5t0n έγραψε: στις 22:42, 06-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Aυτή μην την κάνεις παρέα.Είναι πολύ τσουλήθρα.
τι ενοεις;
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

H SoZi έγραψε: στις 22:47, 06-01-10:

Δεν σι λέου.Παρ'το homework.
Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 22:52, 06-01-10:

Ο θάνατος σύμφωνα με την κοσμοθεωρία μου: Σταματά η ζωή. Σταματούν οι βιολογικές διεργασίες που κάνουν το ανθρώπινο σώμα να σκέφτεται, και, άρα να υπάρχει.

Ο θάνατος σύμφωνα με τη φαντασία μου (φαντασία, ε, όχι πραγματικότητα): Μια θολή μορφή, που πάει να σε αγγίξει με ένα χέρι σαν από μαύρο γυαλί και μοιάζει σαν να σταματάει το χέρι του σε ένα αόρατο τζάμι.
Δεν έχει φύλο, δεν έχει χαρακτηριστικά προσώπου. Γύρω του, σαν σε φιλμ, προβάλλονται οι αναμνήσεις μιας ζωής.

Θάνατε, ω, Αδράχτη της Ζωής
σ' αισθάνοντ' όλοι, δε σε θωρρεί κανείς.
Το σφύριγμά σου απόκοσμο ηχεί
στις φλέβες που όλο και πιο αργά
κυλά το αίμα. Κι η ζωή κυλά ρηχή
σαν ποτάμι που στερεύει από φωτιά.
Φωτιά και πάγος τα σωθικά μου καίνε
και τα φτερά του έρωτα σπασμένα
τον πόνο τους στο χιόνι λένε
στους βράχους που ψηλά πετάνε
στα δέντρα που ουρανούς κοιτάνε.
Και όλα αυτά σε λίγο τελειώνουν.

Κάπως έτσι. Χάλια τα έκανα στην ομοιοκαταληξία, αλλά έτσι είναι η άποψή μου για το θάνατο. Δεν ηχεί ωραία στα αυτιά.
Παράθεση

blacksheep (ΓιαννηςΤουφεξης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O blacksheep έγραψε: στις 22:58, 06-01-10:

Μα την eva longoria τι ποιηματα ειναι αυτα...
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

H SoZi έγραψε: στις 23:00, 06-01-10:

O Aλέξανδρος έχει ένα ποιητικό ταλέντο.
Παράθεση

Σελήνη (Εύα)

Φοιτητής

H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Διαιτολογίας και Διατροφής Χαροκοπείου (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Σελήνη έγραψε: στις 23:24, 06-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Vampi
Λύτρωση. Και όπως είπε και το artemaki τι κακό έχει το να πεθάνεις;
-----------------------------------------

Τέλειο.:xixi:
Είναι λατρεία ο Σαραμάγκου :xixi:

Αρχική Δημοσίευση από meidei

^ Ο Θάνατος
Τι μου θυμίζει αυτό; Χμμμ... Deathnote.
Παράθεση

gregory, nub

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Ιερατικών Σπουδών (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 23:59, 06-01-10:

http://www.youtube.com/watch?v=EtPDm...eature=channel

ετσι ειναι ο θανατος
Παράθεση

w1n5t0n

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O w1n5t0n έγραψε: στις 00:35, 07-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Δεν σι λέου.Παρ'το homework.
πες με γιατι θα δεις πως ειναι ο θανατος και θα μου λιθει και εμενα η απορια το πως ειναι!!!
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

H SoZi έγραψε: στις 00:37, 07-01-10:

Ήρεμα Αζόρ.
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε: στις 01:07, 07-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Shadowfax
Τι λύτρωση μωρέ; Από τι;

Θα σου πω εγώ τι κακό έχει. Διακόπτει την ανακάλυψη και το ανθρώπινο ενδιαφέρον για μάθηση. Δε σε αφήνει να μάθεις όλα όσα θα ήθελες. Αλλά εντάξει, όλα τα καλά τελειώνουν κάποτε.
Λογικα δεν θα την χρειαζεσαι.
Αλλα και να την χρειαζεσαι θα μπορεις να την εχεις με καποιον αλλον τροπο.
Τωρα αν μιλας για τους υπολοιπους και οχι για την παρτη σου ειναι αλλο θεμα.
Παράθεση

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 982 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε: στις 04:48, 07-01-10:

Ο θάνατος, δεν είναι ούτε πνεύμα, δεν κυκλοφορεί ανάμεσά μας, δεν είναι άγγελος ή δαίμονας. Μπορεί κάποιοι να τον φαντάζονται με μορφή ανθρώπινη, ένας κύριος ψηλός, απρόσιτος, με δέρμα πάλλευκο, με μαύρο κουστούμι ωσάν grim reaper (ας παραθεσω και την all time classic πηγή από Supernatural, με το ανάλογο τραγούδι...)
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=y0pFqFxSxkw[/ame]

ή ως έναν ομορφούλη νεαρό, ή νεαρά, που μας ξεγελάει για να μας πάρει μαζί του.
Μακάρι να ήταν έτσι. Μακάρι να μπορούσαμε να προβούμε σε διαπραγματεύσεις μαζί του, όταν θα μας είχε στην black list, για να εξασφαλίσουμε λίγο περισσότερο χρόνο.
Να τον ξεγελάσουμε λίγο.

Είναι απλώς μια διαδικασία, προγραμματισμένη από τη στιγμή που ερχόμαστε σε αυτόν τον κόσμο.

Για μένα, θάνατος είναι η παύση της εγκεφαλικής λειτουργίας, και αυτός ο ανατριχιαστικός ήχος, ο τελευταίος που κάνει ένας μελλοθάνατος πριν φυγει. Με αυτό τον έχω συνδυάσει, και ετσι τον έχω αντιληφθεί.
Παράθεση

Ioanna ? (Dunno)

Μαθητής Α' λυκείου

H Dunno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 77 μηνύματα.

H Ioanna ? έγραψε: στις 04:54, 07-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Kansas Rocks!
Ο θάνατος, δεν είναι ούτε πνεύμα, δεν κυκλοφορεί ανάμεσά μας, δεν είναι άγγελος ή δαίμονας. Μπορεί κάποιοι να τον φαντάζονται με μορφή ανθρώπινη, ένας κύριος ψηλός, απρόσιτος, με δέρμα πάλλευκο, με μαύρο κουστούμι ωσάν grim reaper (ας παραθεσω και την all time classic πηγή από Supernatural, με το ανάλογο τραγούδι...)
http://www.youtube.com/watch?v=y0pFqFxSxkw

ή ως έναν ομορφούλη νεαρό, ή νεαρά, που μας ξεγελάει για να μας πάρει μαζί του.
Μακάρι να ήταν έτσι. Μακάρι να μπορούσαμε να προβούμε σε διαπραγματεύσεις μαζί του, όταν θα μας είχε στην black list, για να εξασφαλίσουμε λίγο περισσότερο χρόνο.
Να τον ξεγελάσουμε λίγο.

Είναι απλώς μια διαδικασία, προγραμματισμένη από τη στιγμή που ερχόμαστε σε αυτόν τον κόσμο.

Για μένα, θάνατος είναι η παύση της εγκεφαλικής λειτουργίας, και αυτός ο ανατριχιαστικός ήχος, ο τελευταίος που κάνει ένας μελλοθάνατος πριν φυγει. Με αυτό τον έχω συνδυάσει, και ετσι τον έχω αντιληφθεί.

:!::!: τι ηχο κανει ενας μελοθανατος πριν φυγει?
Παράθεση

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 982 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε: στις 04:58, 07-01-10:

Ο επιθανάτιος ρόγχος.
Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O thanous18 έγραψε: στις 05:00, 07-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Kansas Rocks!
Ο επιθανάτιος ρόγχος.
επιθανατια ροχαλα
Παράθεση

dk13

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

O dk13 έγραψε: στις 11:21, 07-01-10:

ροχαλα καλη ιδεα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια