Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,159 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,179 μηνύματα σε 79,227 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 612 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς νομίζετε ότι είναι ο θάνατος;

w1n5t0n

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O w1n5t0n έγραψε: στις 03:21, 06-01-10:

λοιπον...
θα ηθελα να μου πητε πως φανταζεστε τη μορφη του θανατου
προσωπικα πιστευω οτι ο θανατος ειναι ενας ομορφος κυριος με σμοκιν που κρατα ενα μπλοκακι και ενα στιλο και καταγραφει αλους τους θανατος ποιοι θα πανε στν παραδεισο ποιοι στη κολαση...κτλ
εσεις;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O thanous18 έγραψε: στις 03:23, 06-01-10:

φτανει πια με το θανατοθεματα ελεος..
πηξαμε..

εγω δεν τον φανταζομαι.. ξαφνικα εκει που εισαι εκει δεν εισαι..
Παράθεση

gregory, nub

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Ιερατικών Σπουδών (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 03:29, 06-01-10:

ανθρωποινη μορφη θανατου δεν υπαρχει. Απλος υπαρχουν 3 βηματα.
1. τραυματιζεσε/αρρωσταινεις
2. Πονας και υποφερεις απιστευτα και αυτοι οι κολονοσοκομοι ολο ενεσεις σ κανουν
3. Ξαφνικα νιωθεις ανακουφισμενος και θολωνουν ολα γυρω σου, σαν να πας για υπνο, μονο που δεν ξυπνας. Μετα δεν εχει τπτ, απλος θα σε φανε οι αποκοδοιμοτιτες(η οπως λεγονται) αμα θαυτεις, η αμα πας να καεις θα γινεις σταχτη. Εχω ακουσει πως η καρδια οταν κανει τον τελευταιο χτυπημα της βγαζει παυσηπονο, απο ενα ντοκιμαντερ του σκαι για το θανατο, κιετσι λεω πως τα τελευταια δευτερολεπτα ειναι γαληνια.

Εγω λεω πως αμα ο αλλος δεν εχει ελπιδα να ζεσει, μην τον βασανιζεις! Ετσι εκαναν στον παππου μου, 3 μηνες νοσοκομειο ενω δεν ειχε ελπιδες
Κατι ξερουν τα ζωα κ πανε σε απομονομενο μερος να πεθανουνε.
1
Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O thanous18 έγραψε: στις 03:30, 06-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Κατι ξερουν τα ζωα κ πανε σε απομονομενο μερος να πεθανουνε.
αυτο δεν το ξερα ..
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H Vampi έγραψε: στις 03:32, 06-01-10:

Ο Θάνατος. Δεν έχει υλική υπόσταση. Ένα πνεύμα. Υπέροχο πνεύμα. :heart:
Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

O thanous18 έγραψε: στις 03:39, 06-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Vampi
:!::!::!:

οχι ομως οτι δεν περιμενα να το πεις..
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H Vampi έγραψε: στις 04:17, 06-01-10:

Τότε σσστ.
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 13:48, 06-01-10:

Μια παύση χημικών αντιδράσεων είναι , μην τον μεγαλοποιείτε.
Παράθεση

Σελήνη (Εύα)

Φοιτητής

H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Διαιτολογίας και Διατροφής Χαροκοπείου (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Σελήνη έγραψε: στις 15:00, 06-01-10:

Η θάνατος είναι μία άυλη γυναίκα με μορφή σκελετού, που ζει σε ένα πέτρινο κτίσμα. Είναι αόρατη για τους ανθρώπους. Είναι νέα (αιωνίως νέα, προφανώς), πεισματάρα και νεωτερίστρια. Απεχθάνεται να την αποκαλούν Θάνατο (με κεφαλαίο θ) επειδή αυτή δεν είναι παρά μόνο η θάνατος των ανθρώπινων όντων, αν υπάρχει Θάνατος με κεφαλαίο θ αυτή θα είναι ίσως η Θάνατος του κόσμου όλου. Σημειωτέον, δεν καθορίζει αυτή την ώρα, τον τόπο και τον τρόπο θανάτου των θνητών. Αυτά ήδη είναι προδιαγεγραμμένα σε χοντρούς, δερματόδετους τόμους- η θάνατος απλά εκτελεί εντολές.

(η περιγραφή είναι κλεμμένη από το Περί Θανάτου του Ζοζέ Σαραμάγκου. Μου άρεσε πολύ όμως, κι έτσι την ποστάρω εδώ. Η ιδέα ότι ο θάνατος είναι γυναίκα οφείλεται στο γεγονός ότι, στα πορτογαλικά, η λέξη θάνατος είναι γένους θηλυκού-la muerte, νομίζω.)
Παράθεση

christina141 (Χριστινα)

Φοιτητής

H Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 263 μηνύματα.

H christina141 έγραψε: στις 16:26, 06-01-10:

πιστευω οτι ο θανατος ειναι μια γρηγορη περιληψη της ζωης σου και αυτων που αγαπας...
σαν να βλεπεις ολους αυτους τους ανθρωπους μπροστα σου και να θυμασαι τις πιο ομορφες στιγμες που περασατε μαζι(ισως και τις πιο ασχημες)

και ξαφνικα απλα χανονται ολα...
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 16:42, 06-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από vampi
Σοβαρά τώρα;...Τι ακριβώς υπέροχο έχει το να πεθαίνεις;...

Εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι που λέγεται "θάνατος". Απλά είναι το τέλος.Σε όλα...;Ίσως ναι ίσως όχι.
Παράθεση

mi3s

Φοιτητής

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γεωπονίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O mi3s έγραψε: στις 17:20, 06-01-10:

Ε βασικά μου φαίνεται λίγο άκυρη ερώτηση.Τι είναι θα σας εξηγήσω.
Είτε είσαι άρρωστος και πονάς είτε όχι απλά κάποια στιγμή μαυριζουν τα πάντα και δεν υπάρχει τίποτε,δεν σκέφτεσαι δεν θυμάσαι δεν βλέπεις τίποτε.
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε: στις 17:27, 06-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από !Βάλια!
Σοβαρά τώρα;...Τι ακριβώς υπέροχο έχει το να πεθαίνεις;...

Εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι που λέγεται "θάνατος". Απλά είναι το τέλος.Σε όλα...;Ίσως ναι ίσως όχι.
Aς το θεσουμε αλλιως.Τι κακο εχει το να πεθαινεις?

Δεν υπαρχεις στον κοσμο των ανθρωπων.Ε και?
Παράθεση

dk13

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

O dk13 έγραψε: στις 17:30, 06-01-10:

σκοτωνεσαι και παπαλα
Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 17:38, 06-01-10:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=buXLCtGV5jU[/ame]

----

Ο Θάνατος είναι μία άλλη ζωή...
Για τη νέα γενιά που θα έχει μεγαλύτερη όρεξη και πάθος για αλλαγές.
Παράθεση

w1n5t0n

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O w1n5t0n έγραψε: στις 18:03, 06-01-10:

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

O thanous18 έγραψε: στις 18:08, 06-01-10:

καλα η γιαγια τα σπαει..
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από Evina13
Η θάνατος είναι μία άυλη γυναίκα με μορφή σκελετού, που ζει σε ένα πέτρινο κτίσμα. Είναι αόρατη για τους ανθρώπους. Είναι νέα (αιωνίως νέα, προφανώς), πεισματάρα και νεωτερίστρια. Απεχθάνεται να την αποκαλούν Θάνατο (με κεφαλαίο θ) επειδή αυτή δεν είναι παρά μόνο η θάνατος των ανθρώπινων όντων, αν υπάρχει Θάνατος με κεφαλαίο θ αυτή θα είναι ίσως η Θάνατος του κόσμου όλου. Σημειωτέον, δεν καθορίζει αυτή την ώρα, τον τόπο και τον τρόπο θανάτου των θνητών. Αυτά ήδη είναι προδιαγεγραμμένα σε χοντρούς, δερματόδετους τόμους- η θάνατος απλά εκτελεί εντολές.

(η περιγραφή είναι κλεμμένη από το Περί Θανάτου του Ζοζέ Σαραμάγκου. Μου άρεσε πολύ όμως, κι έτσι την ποστάρω εδώ. Η ιδέα ότι ο θάνατος είναι γυναίκα οφείλεται στο γεγονός ότι, στα πορτογαλικά, η λέξη θάνατος είναι γένους θηλυκού-la muerte, νομίζω.)
χα! καλο!
Παράθεση

roseberry

Πολύ δραστήριο μέλος

H roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 484 μηνύματα.

H roseberry έγραψε: στις 18:12, 06-01-10:

ο θανατος ειναι ενα μαυρο μαντιλι το οποιο αμα σε ακουπμισει....θα εισαι τελειωμενος!
Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

O thanous18 έγραψε: στις 18:14, 06-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από roseberry
ο θανατος ειναι ενα μαυρο μαντιλι το οποιο αμα σε ακουπμισει....θα εισαι τελειωμενος!
τζιζους !! μακαβριο ρε!
αυτο φανταζεσαι εσυ rose?
Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε: στις 18:14, 06-01-10:

Eίναι ψηλός,γύρω στο 1.90.Έχει μαύρα μάτια και μαλλιά,και τρεις ελιές:μια στο κούτελο και δύο στο πιγούνι.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια