Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,159 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,173 μηνύματα σε 79,226 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 308 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Αστυνομία: φταίει για όλα;

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 13:24, 14-04-09:

Χτες έξω από την τροχαία είδα ένα τύπο να βάζει κουκούλα, να ανεβαίνει σε μηχανή αστυνομίας. Μάλλον ΕΚΑΜ ήτανε.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 16:03, 14-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από angekon
και γω κρου σου λεω οτι τα ματ δεν ειναι ειδικες δυναμεις. ειναι μια υπηρεσια οπως η τροχαια η το τμημα. και μολις βγαινουν απο σχολες υπαρχουν θεσεις που καλυπτουν και καλυπτονται βαση της σειρας εξοδου.... ουτε εκπαιδευση ουτε ειδικες δυναμεις ουτε τιποτα διαφορετικο..
α και αυτο το οι μπατσοι βαζουν κουκουλα για να κανουν την ζημια αφηστε το ρε παιδια για τον τσιπρα και τους αλλους.. δε γουσταρω να βλεπω νεα παιδια σαν και σας με τετοια λογικη και τετοιο σκεπτικο να μασατε κουτοχορτο... ειναι δυνατο βρε σεις να παει ο μπατσος να καψει το συναδελφο του;; ελεος τα ισοπεδωνουν ολα οι αλλοι αλλα και σεις οι νεοι;; δεν εννοω εσενα εδω κρου ετσι;
τωρα για τα δακρυγονα σας λεω οτι ειμαι κατα αλλα βρειτε μου εσεις τροπο να σταματησεις το κυμα!!!:thanks:

Ειδικες αστυνομικες δυναμεις ειναι τα ΜΑΤ μη τρελαθουμε.
Εσυ να αφησεις τον Τσιπρα εγω δεν μιλησα ποτε για αυτον και ουτε με ενδιαφερει. Υπαρχουν παρα πολλα βιντεο και μαρτυριες (και απο γνωστους μου προσωπικα)χρονια τωρα που λενε αυτο το πραγμα. Μπορει να μην εκαψε ο μπατσος το συναδελφο του αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν παιρνουν μερος και δεν υποκινουν στα επεισοδια. Εξαλλου αυτοι ειναι μαθημενοι να ακολουθουν τις εντολες που τους δινουν, επομενως δεν με πειθει οτι ειναι παραλογο να συμβαινει κατι τετοιο, ειδικα απο τη στιγμη που υπαρχουν ντοκουμεντα.
Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Φοιτητής

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 2,977 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε: στις 16:08, 14-04-09:

το κυμα ειναι η διαδηλωση και η πορεια angekon;
δηλαδη υποστηριζεις τα λογια του Καρατζαφερη και του Αδωνη οτι "δεν αφηναν τους αστυνομικους(τα ματ) να κανουν σωστα τη δουλεια τους;
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 16:43, 14-04-09:

δειτε εδω
http://www.tvxs.gr/v9608
(και αυτα στο πλαι που εχει)
Παράθεση

xrhstoss (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O xrhstoss έγραψε: στις 16:52, 14-04-09:

Στην ΥΑΤ μπαινει ο οποιοσδηποτε χωρις καμμια ειδικη εκπαιδευση..μπορει να ειναι "ειδικη" μοναδα αλλα αυτο δε σημαινει οτι ολα τα κομμαντα ειναι εκει.

Οσων αφορα τα επεισοδεια που και καλα υποκινεί η αστυνομια,οσοι απο τους κουκουλοφορους που βλεπετε ειναι μαζι με αστυνομικους ειναι ανθρωποι της ασφαλειας και βρισκονται καθαρα για παρακολουθητικους σκοπους αναμεσα στους πραγματικους μπαχαλους.
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 16:54, 14-04-09:

Ποιος μου εγγυαται οτι παρακολουθουν μονο;
Ειδικα οταν ξερουμε ολοι πως την κυβερνηση δε τη συμφερει να διαμαρτυρεται ο κοσμος και εχει γινει σχεδον εθιμο να σπανε τα ΜΑΤ τις πορειες...
Παράθεση

Unkown-User

Φοιτητής

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 17:03, 14-04-09:

Εγώ το έχω ξαναπεί. Η αστυνομία κάνει καλά την δουλειά της...

Για όλα φταίει ο μπλε power ranger.
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 17:35, 14-04-09:

Επισης αναρωτιεμαι γιατι τοσα χρονια δε τους πιανουν τους μπαχαλους να τελειωνει η υποθεση;
Παράθεση

xrhstoss (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O xrhstoss έγραψε: στις 17:54, 14-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Επισης αναρωτιεμαι γιατι τοσα χρονια δε τους πιανουν τους μπαχαλους να τελειωνει η υποθεση;
Παιζονται πολλα πολιτικα "παιχνιδια" τα οποια δεν μπορω να αναλυσω εδω.
Παράθεση

Alex$$$ (Αλέξανδρος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 11 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Alex$$$ έγραψε: στις 23:53, 19-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Για τα ΜΑΤ ομως αμφιβαλλω κατα πολυ, κ αν υπαρχουν θα ειναι τραγικη μειοψηφια. Δε πας να γινεις ΜΑΤ αν δεν εχεις την καυλα να ριξεις και ξυλο κ δακρυγονα και και και.
http://el.wikipedia.org/wiki/ΜΑΤ

Έχω εναν φίλο του οποίου ο πατέρας έίναι αστυνομικός.Επί ΠΑΣΟΚ έργαζόταν στην Βουλή και έπαιρνε πάρα πολύ καλα λεφτά τώρα με την ΝΔ τον διώξανε και πραγματικά τα ΜΑΤ μου είπε οτι έχουν δηλώσει οτι είναι μόνο για να πλακώνουν αυτός ήταν απο τους καλούς αστυνομικούς γιαυτό και δεν έχουν λεφτά άλλωστε.Τα ματ δέν προσπαθούν να επιβάλλουν την τάξη αντιθέτως (και ειδικά στν περιοχή που μένω) ενώ στης διαδηλώσεις είναι όλλα ήρεμα τελείως τυχαία όταν έρχοντε τα ματ αρχίζει το μακελιό!
Παράθεση

xrhstoss (Χρήστος)

Φοιτητής

O xrhstoss έγραψε: στις 13:44, 20-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Alex$$$
Έχω εναν φίλο του οποίου ο πατέρας έίναι αστυνομικός.Επί ΠΑΣΟΚ έργαζόταν στην Βουλή και έπαιρνε πάρα πολύ καλα λεφτά τώρα με την ΝΔ τον διώξανε και πραγματικά τα ΜΑΤ μου είπε οτι έχουν δηλώσει οτι είναι μόνο για να πλακώνουν αυτός ήταν απο τους καλούς αστυνομικούς γιαυτό και δεν έχουν λεφτά άλλωστε.Τα ματ δέν προσπαθούν να επιβάλλουν την τάξη αντιθέτως (και ειδικά στν περιοχή που μένω) ενώ στης διαδηλώσεις είναι όλλα ήρεμα τελείως τυχαία όταν έρχοντε τα ματ αρχίζει το μακελιό!
:no1::no1:

Μπραβο ρε φιλαρακι,εχεις πιασει το νοημα :bravo::!:
Παράθεση

Alex$$$ (Αλέξανδρος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 11 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Alex$$$ έγραψε: στις 13:52, 20-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από xrhstoss
:no1::no1:

Μπραβο ρε φιλαρακι,εχεις πιασει το νοημα :bravo::!:

Ρε σύ έχω γνωστούς γίνοντε αστυνομικοί μόνο και μόνο για να μπορούν να επιβάλοντε στον κόσμο.Θέλω να γίνω αστυνομικός η παππάς να μην περιμένω στην ουρά του κινηματογράφου και να πέρνω τσάμπα ποπ-κορν και να έχω ενα όχημα να την πέφτω στα γκομενάκια!Έλεος,και αυτό είναι κατάχρηση εξουσίας.Θέλω να φοράω μια στολή ακόμα και οδοκαθαρηστής επιδεί έχει μία στολή μπορεί να μου την μπεί.
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 13:59, 20-04-09:

Και στην ουρά του κινηματογράφου περιμένουν και τα ποπ κορν τα πληρώνουν και αν οι γκόμενες πέφτουν με το όχημα δεν φταίνε οι ίδιοι.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,074 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 14:02, 20-04-09:

Να υποθέσω ότι ο πατέρας του φίλου σου μπήκε πριν την εισαγωγή με εξετάσεις (1996), τότε που η κάθε κυβέρνηση έβαζε τους δικούς της με εντελώς αδιαφανείς, κουμπαροδόρικες, ρουσφετολογικές διαδικασίες; Κι αυτός μέρος της σήψης είναι λοιπόν...
Παράθεση

Alex$$$ (Αλέξανδρος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

O Alex$$$ έγραψε: στις 14:11, 20-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Να υποθέσω ότι ο πατέρας του φίλου σου μπήκε πριν την εισαγωγή με εξετάσεις (1996), τότε που η κάθε κυβέρνηση έβαζε τους δικούς της με εντελώς αδιαφανείς, κουμπαροδόρικες, ρουσφετολογικές διαδικασίες; Κι αυτός μέρος της σήψης είναι λοιπόν...

χμ...δεν ξέρω..δέν έχω μάθει τέτοιες λεπτομέριες.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Και στην ουρά του κινηματογράφου περιμένουν και τα ποπ κορν τα πληρώνουν και αν οι γκόμενες πέφτουν με το όχημα δεν φταίνε οι ίδιοι.

Μπορείς να αντικαταστήσεις τον κινηματογράφο με κάτι μεγαλύτερο και τα ποπ κόρν με κάτι πάλι μεγαλύτερο για σκευου τι κατάχρηση μπορεί να κάνει ένασ αστυνομικός;Οχι απο σεβασμό αλλα επιδεί έχει μια στολη μπλέ με κάτι σηματα του *** τώρα μιλάω για μπάτσους έτσι να τα λέμε και αυτά.
Παράθεση

xrhstoss (Χρήστος)

Φοιτητής

O xrhstoss έγραψε: στις 16:12, 20-04-09:

Καλα δεν εχει νοημα να απαντησω...Respect φιλος
Παράθεση

Kotatsuneko

Μαθητής Γ' λυκείου

H Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,319 μηνύματα.

H Kotatsuneko έγραψε: στις 17:11, 20-04-09:

Δεν έχω καταλάβει...
Τελικά τι είους αστυνομία θέλουμε? Να επιβάλλει την τάξη με κάθε τρόπο ή να το ξύνει όλη μερα?
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 17:17, 20-04-09:

Δεν ξέρουν τι θέλουν.
Παράθεση

Kotatsuneko

Μαθητής Γ' λυκείου

H Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,319 μηνύματα.

H Kotatsuneko έγραψε: στις 17:31, 20-04-09:

Αυτό φαίνεται...
Την μία ακούμε ότι η αστυνομία δεν κάνει τίποτα...όταν κάνει ακούμε κακώς το έκανε...
Διαλέξτε παρακαλώ
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 17:31, 20-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kotatsuneko
Δεν έχω καταλάβει...
Τελικά τι είους αστυνομία θέλουμε? Να επιβάλλει την τάξη με κάθε τρόπο ή να το ξύνει όλη μερα?
Γιατι να θελουμε κατι απο τα ακρα; αυτα που λες ειναι και τα δυο ακραια, υπαρχει και πρεπει να υπαρχει μια ενδιαμεση κατασταση. Δεν ειναι δυνατον ουτε να επιβαλλει την ταξη με καθε τροπο (γιατι ειναι επικινδυνο) ουτε να τα ξυνει ολη μερα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα