Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,179 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,640 μηνύματα σε 79,270 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 442 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 221)
(άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια
33
14,93%
(άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια
98
44,34%
(γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια
22
9,95%
(γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια
68
30,77%
ΔΞ/ΔΑ
0
0%

Ηλίας

Φοιτητής

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 23:13, 05-05-08:

Το καλύτερο μου το έχει πει καθηγητής. Πηγαίναμε εκδρομή στα πλαίσια του σεπ και μου λέει βάλε μία υπογραφή. Και του λέω εγώ την υπογραφή μας και κάτι άλλο προσέχουμε που τα βάζουμε. Και γυρνάει και μου λέει. Ρε συ Ηλία πολύ πονήρεψες. Να ξέρω του χρόνου να μαζέψω την κόρη μου. Λες και η κόρη του είναι καμία πρώτη γκόμενα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,609 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε: στις 20:15, 06-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Αηδιάζω αφάνταστα όταν βλέπω γυναίκες ή κοπέλες με μουστάκια και τρίχα στο χέρι.

η τριχα στο χερι δε χρειαζεται ξυρισμα.ειναι πραγματικα ανουσιο.ενταξει στα αλλα σημεια(εεε,οχι να στριβει και το μουστακι! )αλλα στο χερι γιατι να σε ενοχλησει?
Παράθεση

angel123456 (Μαριέλενα)

Φοιτητής

H Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H angel123456 έγραψε: στις 21:01, 06-05-08:

εγω παλι αναρωτιεμαι γτ σας αηδιαζει η τριχα στο χερι??και αν ειναι ξανθες και δν φαινονται?και παλι σας πειραζει??????????!παντως πολλα κοριτσια τις ξυριζουν(δν κανει καθολου καλο γτ τσιμπανε μετα) ενω αλλα τις βγαζουν με κερι(καλυτερο αλλα οπως παντα ποναει!).
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,074 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 21:09, 06-05-08:

Ναι, οποιοδήποτε ίχνος τρίχας στα χέρια μιας γυναίκας με πειράζει.
Παράθεση

angel123456 (Μαριέλενα)

Φοιτητής

H Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H angel123456 έγραψε: στις 21:12, 06-05-08:

συγνωμη αλλα αυτο ειναι πολυ...οχι αστειο ακριβως...αλλα καπως!
αν ειναι δυνατον...στα δικα σου χερια δν σε ενοχλει?
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 21:33, 06-05-08:

Ε, προφανώς όχι γιατί εγώ δεν είμαι κοπέλα.
Παράθεση

angel123456 (Μαριέλενα)

Φοιτητής

H angel123456 έγραψε: στις 21:38, 06-05-08:

αυτο που προσπαθω να καταλαβω ειναι αν απλα δν σου αρεσει απο θεμα αισθητικης!
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 21:41, 06-05-08:

Ναι, απο άποψη αισθητικής δε μου αρέσουν γυναίκες με τρίχες στα χέρια.
Παράθεση

angel123456 (Μαριέλενα)

Φοιτητής

H angel123456 έγραψε: στις 21:46, 06-05-08:

ενταξει τοτε...παντως απο αποψη αισθητικης και εγω προτιμω τα αγορια να ξυριζουν τα ποδια τους
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε: στις 21:55, 06-05-08:

Καλά όχι κι έτσι. Δεν θα γίνουμε λούγκρες με ξυρισμένα ποδαράκια. Στη γυναίκα είναι αλλιώς που απο τη φύση της είναι πιο τρυφερή και λεπτεπίλεπτη.
Παράθεση

angel123456 (Μαριέλενα)

Φοιτητής

H angel123456 έγραψε: στις 22:21, 06-05-08:

συμφωνω εν μερη....ειναι λεπτεπιλεπτη και προσεχει περισσοτερο τν εαυτο της αλλα οχι και να ειναι εντελως ατριχη...ειπαμε!
ακομη δν πιστευω πως οσα αγορια ξυριζουν τα ποδια τους ή οποιοδιποτε αλλο μερος του σωματος τους ειναι "λουγκρες".
Παράθεση

Ηλίας

Φοιτητής

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 22:29, 06-05-08:

Ε τότε τι είναι, όταν πας κόντρα στη "φύση". Η ανθρώπινη λογική θέλει τον άντρα τριχωτό ίσως με γένια. Ενώ τη γυναίκα το άκρως αντίθετο.
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 23:10, 06-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ηλίας
Ε τότε τι είναι, όταν πας κόντρα στη "φύση". Η ανθρώπινη λογική θέλει τον άντρα τριχωτό ίσως με γένια. Ενώ τη γυναίκα το άκρως αντίθετο.
Η ανθρωπινη λογικη το θελει αυτο, οχι η φυση, το ειπες και μονος σου
Αν ηταν απο τη φυση, θα ειμασταν ατριχες τελειως. Αλλα αν ειμασταν ατριχες τελειως δεν θα ειχε επιβιωσει το ειδος γιατι θα ειχαμε ψοφησει απο το κρυο τοτε που ειμασταν σαν πιθηκια. Μπορει στο μελλον να εξαφανιστουν οι τριχες ολων
Παράθεση

Ηλίας

Φοιτητής

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 23:20, 06-05-08:

Μα αυτός ήταν και ο λόγος που έγραψα "φύση".
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 23:22, 06-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ηλίας
Μα αυτός ήταν και ο λόγος που έγραψα "φύση".
Σορυ δεν εβγαλα σωστο νοημα ετσι οπως το εγραψες Το παρακατω, οχι το "φυση".
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 00:06, 07-05-08:

αλλα τις βγαζουν με κερι(καλυτερο αλλα οπως παντα ποναει!).
δεν πονάει(πολύ τουλάχιστον, εντάξει είναι 30 λεπτά δύσκολα αλλά περνάνε και το αποτέλεσμα διαρκεί)
Παράθεση

piper_h

Απόφοιτος

H piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H piper_h έγραψε: στις 03:05, 07-05-08:

Σιγα μην εβγαζα κ τις τριχε απο το χερι...δεν φτανει που δυνοπαθουμε για τις υπολοιπες θα δυνοπαθησουμε κ για του χεριου?δεν σφαξανε...δεν ισχυει το μπρος τα καλη τι ειναι ο πονος...
Για να σας δω εσας εαν ισχυε να βγαζεται κ εσεις τις τριχες τι θα κανατε...ενα μερος ολο κ ολο ξυριζετε και αυτο βαριεστε..ποσο μαλλον,ποδια,φρυδια,μουστακι κτλ και με κερι οχι ξυραφι...
Παράθεση

nikosl (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

O nikosl έγραψε: στις 14:44, 07-05-08:

Εγώ θα συμφωνήσω με τον συνάδελφο Anarki για τις γυναίκες. Όσον αφορά τους άντρες εφόσον δεν έχουν έντονη τριχοφυΐα (του τύπου να μην φαίνεται το πόδι από την τρίχα) δεν χρειάζονται ξύρισμα (εκτός από το πρόσωπο πάντα).
Παράθεση

sophaki983 (Σοφία)

Φοιτητής

H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H sophaki983 έγραψε: στις 15:41, 07-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από piper_h
Σιγα μην εβγαζα κ τις τριχε απο το χερι...δεν φτανει που δυνοπαθουμε για τις υπολοιπες θα δυνοπαθησουμε κ για του χεριου?δεν σφαξανε...δεν ισχυει το μπρος τα καλη τι ειναι ο πονος...
Για να σας δω εσας εαν ισχυε να βγαζεται κ εσεις τις τριχες τι θα κανατε...ενα μερος ολο κ ολο ξυριζετε και αυτο βαριεστε..ποσο μαλλον,ποδια,φρυδια,μουστακι κτλ και με κερι οχι ξυραφι...
συμφωνώ....!!!!!! Όμως τα αγορια μιλάνε γιατί δεν ξέρει τι σημαίνει πόνος όταν τραβάς τις τρίχες με κερί και γενικά..... με ταινίες.. και τα λοιπά..... Εξάλλου γιατί να τις βγάλουμε για 3-4 μήνες που φοράμε κοντομάνικα......
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 15:44, 07-05-08:

Παντως το ξυρισμα ειναι απο τις πιο βαρετες δραστηριοτητες. Με κερι ή χωρις. Με το ξυραφι κατι παλευεται βεβαια, αλλα και παλι ειναι βα ρε το. Δε θελω ουτε να φανταζομαι να ξυρισω τα χερια μου, εξαλλου παντα βγαινουν χειροτερες οι τριχες μετα το ξυρισμα, να με τσιμπανε τα μανικια? απαπαπα
Αν καποια ειναι μελαχρινη και εχει μεγαλη τριχοφυϊα σε ολο το σωμα ενταξει, τι να κανουμε...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Oupslady