Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,159 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,179 μηνύματα σε 79,227 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 613 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Εθελοντισμός

sparaskeg (Παρασκευή)

Νεοφερμένος

H Παρασκευή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H sparaskeg έγραψε: στις 19:05, 11-09-19:

Καλησπερα. Ο εθελοντισμός θεωρείται προϋπηρεσία; Χαζή η ερώτηση μου και φαντάζομαι πως όχι. Πέρα από αυτό μπορεί να προσφέρει κάτι σε ένα βιογραφικό;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,459 μηνύματα.

H Revekka έγραψε: στις 19:08, 11-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από sparaskeg
Καλησπερα. Ο εθελοντισμός θεωρείται προϋπηρεσία; Χαζή η ερώτηση μου και φαντάζομαι πως όχι. Πέρα από αυτό μπορεί να προσφέρει κάτι σε ένα βιογραφικό;

Αν ο εθελοντισμός έχει σχέση με το αντικείμενό σου (σπουδών-εργασίας) τότε ναι, μπορεί να ληφθεί υπόψιν.

Και ναι, ειδικά στο εξωτερικό και σε πολυεθνικές, αποτελεί πλεονέκτημα στο βιογραφικό.
2
Παράθεση

Μάρκος Βασίλης (Βασίλης)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής σε MSc in Cognitive Systems, OUC και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

O Μάρκος Βασίλης έγραψε: στις 00:06, 12-09-19:

Προφανώς και μπορεί να μετρήσει ως προϋπηρεσία, αλλά, όπως ανέφερε και η @Revveka, ειδικά στο εξωτερικό, είναι αρκετά καλό χαρτί το βιογραφικό σου να δείχνει μία όσο το δυνατόν πιο ολοκληρωμένη προσωπικότητα. Και, σίγουρα, ο εθελοντισμός είναι κάτι που συνεισφέρει σε αυτήν την εικόνα, ακόμα και αν δεν είναι σε αντικείμενο άμεσα σχετικό με τη δουλειά σου.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Εθελοντισμός - Από maraki love
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-10-18 στις 23:55.
    • Εθελοντισμός - Από stroumfotragoudw
      Το θέμα έχει λάβει 69 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-09-18 στις 13:27.
    • Εθελοντισμός - Από ginak
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-01-13 στις 21:53.
    • Εθελοντισμός - Από zanin
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-07-07 στις 14:09.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα